Szkolenia stacjonarne!

Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne!

Szkolenia on-line!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szkolenia on-line z naszymi Instruktorami! 

Nagrania ze szkoleń on-line!

Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!

Sklep dla Fizjoterapeutów!

Skorzystaj z kodu rabatowego: MEDCOACH7 na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Masz pytania?

Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kurs anatomia palpacyjna dla fizjoterapeutów – szkolenie Kraków

Jako terapeuci mamy jedno bardzo trudne zadanie. Bardzo często pracujemy na strukturach, które są położone głęboko pod skórą – nie widzimy ich, ale musimy je „poczuć”! Efektywna i skuteczna praca terapeuty – w tym fizjoterapeuty czy osteopaty - zaczyna się od perfekcyjnej znajomości anatomii, ale również dobrej umiejętności palpacji. Te dwa aspekty w połączeniu ze zdolnością diagnostyki różnicowej pozwalają prowadzić skuteczną terapię z pacjentem.

 

Podstawę codziennej pracy Terapeuty stanowi dokładna palpacja, a przede wszystkim zrozumienie jej istoty!

 

Jeśli szukasz skutecznej formy zgłębienia tej skrupulatnej umiejętność - trafiłeś w dobre miejsce! Kurs anatomii palpacyjnej z fizjoterapeutą neuroortopedycznym Karolem Szapelem umożliwi Ci naukę palpacji w celowany sposób, tak aby w Twojej codziennej praktyce, stawiana diagnoza na podstawie palpacji była dużo bardziej trafna, a tym samym Twoja terapia bardziej efektywna!

 

Kurs „Anatomia palpacyjna dla fizjoterapeutów” składa się z dwóch 3-dniowych modułów, dzięki którym zdobędziesz podstawową wiedzę i umiejętności palpacji kluczowych terapeutycznie obszarów całego ciała.

 

Przyjdź na kurs i skorzystaj z wiedzy wieloletniego Instruktora kursu anatomii palpacyjnej, świetnego fizjoterapeuty neuroortopedycznego i naukowca w obszarze biomechaniki - Karola Szapela!

Nasze szkolenia

Kurs Anatomia palpacyjna narządu ruchu
Anatomia palpacyjna narządu ruchu
Termin
08.10.2021-10.10.2021
Cena
1600 zł

Instruktor: Karol Szapel MSc PT MT CAFS
Next Generation Performance

 

Dwumodułowe szkolenie anatomii palpacyjnej narządu ruchu wraz z metodyką badania palpacyjnego.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs
Sprawdź wszystkie szkolenia

Firma Med Coach - szkolenia dla wymagających została stworzona przez młodych fizjoterapeutów chcących zgłębiać nową wiedzę i doskonalić warsztat terapeutyczny. Jako cel główny projektu postawione zostało zapewnianie aktualnej wiedzy i nowych umiejętności wpisanych w charakterystykę zawodu fizjoterapeuty. Pojawiające się nowości i trendy w świecie fizjoterapii oraz nieustannie pojawiające się nowe badania naukowe zmieniają aktualne podejście do pracy terapeutycznej z Pacjentami. W takim aktualizującym się świecie fizjoterapeutycznym warto odświeżać swoją wiedzę i być na bieżąco z aktualnymi doniesieniami z zakresu fizjoterapii i osteopatii!

 

Med Coach kompleksowo organizuje szkolenia z fizjoterapii, osteopatii czy treningu medycznego. Szkolenie z anatomii palpacyjnej to jedno z organizowanych przez nas kursów. Prezentowana oferta szkoleń stacjonarnych wpisuje się w nowoczesne nurty szkoleniowe z zakresu fizjoterapii i osteopatii, dzięki czemu każdy terapeuta pracujący z pacjentami, znajdzie odpowiednie dla siebie szkolenie, niezależnie od swoich preferencji specjalizacyjnych.

 

Kurs Anatomia palpacyjna jest specjalistycznym szkoleniem w naszej ofercie. Prowadzony jest przez znakomitego specjalistę, fizjoterapeutę neuroortopedycznego Karola Szapela, który dzieli się swoim 12-letnim doświadczeniem dydaktycznym i wiedzą z zakresu anatomii palpacyjnej, biomechaniki oraz wiedzą dotyczącą igłoterapii suchej na kursie dedykowanym tej metodzie. Prowadzący kurs anatomii palpacyjnej jest absolwentem fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W latach 2007-2008 zdobywał wiedzę w dziedzinie terapii manualnej kończąc Ortopedyczną Terapię Manualną OMT Kaltenborn-Evjenth Konzept International™. Karol Szapel specjalizuje się w rehabilitacji neuro-ortopedycznej. Od ponad 14 lat pracuje z pacjentami, głównie skupiając się na leczeniu zachowawczym bólu ostrego i przewlekłego oraz fizjoterapii opartej na analizie biomechanicznej oraz procesach desensytyzacji obwodowej i ośrodkowej. Jest czynnym członkiem międzynarodowych stowarzyszeń IASP - International Association for the Study of Pain i IMS - International Myopain Societ. W 2008 roku rozpoczął pracę w CRS Centrum Rehabilitacji Sportowej w Warszawie. W 2010 roku współtworzył renomowaną Przychodnię Renort w Warszawie. W latach 2013-2015 prowadził własną praktykę terapeutyczną na Powiślu. W latach 2016-2018 prowadził pacjentów w Przychodni Lekarzy Wojskowych u boku Grzegorza Balika (OMT) i dr Sławomira Skrzyńskiego (neurochirurg) oraz Przychodni Orthos u boku dr Agnieszki Stępień. Jest współzałożycielem projektu Next Generation Performance.

 

Anatomia palpacyjna kurs Kraków

Szkolenie ma na celu zapoznanie Uczestnika z wiedzą, którą sprawi, że wykaże się umiejętnością wykorzystania jej w codziennej praktyce klinicznej. W programie kursu znajdziemy neurofizjologię dotyku i palpacji, metodykę rzetelnej palpacji, metodykę klinicznego wykorzystania badania palpacyjnego, anatomię prawidłową narządu ruchu, anatomię topograficzną narządu ruchu, anatomię palpacyjną narządu ruchu, w tym palpacyjną lokalizację struktur, jak i wykorzystanie palpacji nauczanej na kursie anatomii palpacyjnej w Krakowie w celach diagnostycznych.

 

Anatomia palpacyjna szkolenie dla Ciebie!

Na kursie dla każdego z regionów organizmu przedstawione zostaną następujące zagadnienia: topografia i palpacja struktur i referencyjnych punktów kostnych i stawowych, topografia i palpacja struktur torebkowo-więzadłowych, topografia i palpacja ścięgien, troczków, pochewek ścięgnistych, kaletek i ciał tłuszczowych, topografia i palpacja mięśni i przegród mięśniowych, topografia i palpacja obwodowych nerwów długich oraz topografia i palpacja układu naczyniowego.

 

Zakres materiału szkolenia anatomia palpacyjna obejmuje zagadnienia teoretyczne i praktyczne. Są to między innymi: stopa i kompleks skokowy, podudzie, kompleks kolanowy, udo, kompleks biodrowy, miednica, wykorzystanie palpacji w praktyce klinicznej - wady i zalety, okolica piersiowo-lędźwiowa, okolica szyjno-piersiowa, klatka piersiowa i powłoki brzuszne, kompleks barkowy i ramię, kompleks barkowy i przedramię, nadgarstek oraz rękę.

 

Kurs Anatomia palpacyjna składa się z dwóch 3-dniowych modułów każdy po 60 godzin dydaktycznych. Pierwszy moduł obejmuje przedstawienie neurofizjologii dotyku i palpacji, podstaw metodycznych anatomii topograficznej i palpacyjnej, podstaw naukowych zastosowania palpacji w praktyce klinicznej oraz anatomii prawidłowej, topograficznej i palpacyjnej dolnego kwadrantu ciała czyli stopy i kompleksu skokowego, podudzia, kompleksu kolanowego, uda, kompleksu biodrowego, miednicy).

 

Podczas drugiego modułu kursu „Anatomia palpacyjna dla fizjoterapeutów” przedstawiona zostanie anatomia prawidłowa, topograficzna i palpacyjna górnego kwadrantu ciała czyli ściany tylnej tułowia, ściany przedniej tułowia, odcinka szyjnego, kompleksu barkowego, ramienia, kompleksu łokciowego, przedramienia, kompleksu nadgarstka, ręki.

 

Podstawę codziennej pracy Terapeuty stanowi dokładna palpacja, a przede wszystkim zrozumienie jej istoty! Dlatego warto udać się na kurs z anatomii palpacyjnej, by wytworzyć w sobie umiejętność płynnego lokalizowania struktur oraz łączenia ich problemów stawiając trafne tezy diagnostyczne. Anatomia palpacyjna szkolenie, które pokaże Ci jak wykorzystywać palpację jako skuteczne narzędzie diagnostyczne i włączać ją do aktywnej terapii. Kurs anatomia palpacyjna podczas ubiegłych edycji zgromadził już wielu zadowolonych Absolwentów, którzy zarażeni nową energią i wiedzą anatomiczną praktykują nowo nabyte umiejętności w swoich miejscach pracy fizjoterapeutycznej. Nadchodząca edycja kursu z Karolem Szapelem umożliwi Kursantom efektywną i skuteczną pracę terapeutyczną, której fundamentem będzie umiejętność sprawnej i rzetelnej palpacji struktur w ciele pacjenta. Natomiast Kraków to nie tylko kurs z anatomii palpacyjnej – to idealne miejsce na dłuższy pobyt, który można połączyć z efektywnym szkoleniem.

 

Szkolenie Anatomia palpacyjna narządu ruchu to nie jedyne szkolenie stacjonarne w zapleczu dydaktycznym terapeuty neuroortopedycznego Karola Szapela. Kultowe szkolenia „Igłoterapia sucha. Dry needling” zawsze gromadzą pełne grupy Kursantów, którzy z zaciekawieniem i przejęciem poznają nową metodę terapeutyczną, popartą aktualnymi doniesieniami naukowymi. Poza kursami igłoterapii suchej, kilku edycji doczekały się także szkolenia o nazwie „Tendinopatia w modelu Evidence-Informed Practice”. Karol Szapel jest również autorem kilku szkoleń online m.in. „Igłoterapia sucha – skuteczność, a bezpieczeństwo” oraz „Tendinopatia – dlaczego i jak dozować obciążenia”, które są dostępne na stronie Med Coach w zakładce „Nagrania”.

 

Jako Terapeuci mamy jedno bardzo trudne zadanie. Bardzo często pracujemy na strukturach, które są położone głęboko pod skórą – nie widzimy ich, musimy je „poczuć”! Każdy Fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie coś dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie kursu anatomia palpacyjna będzie korzystał w całej swojej karierze pracy praktycznej z pacjentami!

Szkolenie Anatomia palpacyjna narządu ruchu
Anatomia palpacyjna narządu ruchu
Termin
08.10.2021-10.10.2021
Cena
1600 zł

Instruktor: Karol Szapel MSc PT MT CAFS
Next Generation Performance

 

Dwumodułowe szkolenie anatomii palpacyjnej narządu ruchu wraz z metodyką badania palpacyjnego.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs

Opinie wystawione przez innych Kursantów

Maria Sobczyńska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Maria Sobczyńska
fizjoterapeutka
Polecam Med Coach z czystym sumieniem!
Uczestniczyłam w wielu szkoleniach organizowanych przez różne firmy i Med Coach uważam za najlepszą :)
Wszystkie szkolenia w jakich uczestniczyłam na wysokim poziomie, bardzo dobra organizacja szkoleń, co więcej rewelacyjny kontakt z pracownikami Med Coach, zawsze służą pomocą - gdybym mogła dałabym więcej gwiazdek :)
Justyna Witczak  - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Justyna Witczak
Fizjoterapeutka
Świetna organizacja szkolenia, swobodna i luźna atmosfera, szkolenie z Anatomii palpacyjnej polecam każdemu! Podróż przez ludzkie ciało z Bobem jest niesamowitym doświadczeniem, bardzo dużo wskazówek terapeutycznych :)
Karol - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Karol
Fizjoterapeuta
Kurs KIS otworzył mi oczy na całościowe spojrzenie na pacjenta. Do tej pory patrzyłem bardzo lokalnie na problem Pacjenta. Po kursie KIS moja efektywność terapeutyczna i satysfakcja z pracy wzrosła o 100%! Michał i Piotr - sztos prowadzenie! Dzięki i do zobaczenia!
EWA ŁUKACKA - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
EWA ŁUKACKA
Fizjoterapeuta
Zachwycona kursem online "Spastyczność w uszkodzeniach OUN" wiedziałam, że nie opuszczę już kolejnego ... Dlatego zaliczyłam ,, Chód w hemiplegii" i nie zawiodłam się, czekam na kolejny! Ogromna dawka wiedzy przekazana prosto i zrozumiale. Szczerze polecam ! Powiem tak: Joanna Tokarska - NAJLEPSZA w tym co robi! Dlatego Jej ogromna wiedza poparta doświadczeniem pracy z pacjentem, dążenie do zrozumienia problemu a tym samym do jego rozwiązania, chęć dzielenia się swoją wiedzą, rzadka umiejętność mówienia w przystępny sposób o trudnych, niezrozumiałych problemach z dziedziny neurologii - przyciągają takie tłumy słuchaczy! Dziękuję. Dziękuję również panu Marcinowi za techniczną opiekę ze strony Med Coach nad przebiegiem kursu i służenie pomocą w awaryjnych dla kursanta sytuacjach :)
Jarek - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Jarek
Technik masażysta
Bardzo przydatne i trafione techniki, w które wierzę i z powodzeniem wykorzystuję, spora dawka aktualej wiedzy, duże zaangażowanie prowadzących, bardzo dobra organizacja kursu. Szczerze polecam!
Monika Niezgoda  - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Monika Niezgoda
Fizjoterapeuta
Świetny webinar i świetna prowadząca. Gorąco polecam
Angelika Sopata - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Angelika Sopata
Magister fizjoterapii
Warsztat był super, atmosfera i organizacja również. Na pewno skorzystam jeszcze z usług Med Coach :)
Karol Waruszewski - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Karol Waruszewski
Inne
Ciekawe szkolenie w pigułce. Wiele odpowiedzi na postawione pytania. Dobrze zainwestowana kwota.
Gabriela Zając - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Gabriela Zając
studentka osteopatii
Kursy świetne, wykładowcy na najwyższym poziomie. Najlepsza organizacja z jaką się spotkałam, wszystko przemyślane, dopięte na ostatni guzik, frontem do kursanta, rodzinna atmosfera nie jest tu frazesem.
Agnieszka - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka
Fizjoterapeuta
Bardzo dobry, konkretny kurs. Dobra organizacja, szybkie przejścia z prezentacji do pokazu. Jestem bardzo zadowolona. Super prowadzący. Dziękuję! Już zapisuję się na następny.

Sprawdź także

26.75 zł
Zakupy z 7% rabatem
kup produkt
Sprawdź wszystkie produkty
Strefa Kursanta

  Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!

 

Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.

 

Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych! 

Załóż konto!
Nasi Instruktorzy
Poznaj wszystkich Instruktorów
Med Coach w liczbach
0
WYMAGAJĄCYCH ABSOLWENTÓW
0
CENIONYCH W POLSCE I NA ŚWIECIE INSTRUKTORÓW
0
zorganizowanych szkoleń
i webinarów
Zapisz się do newstlettera

Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!

Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!

Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Frukacz
Fizjoterapeuta
Kurs przeprowadzony bardzo profesjonalnie, rzeczowo, merytorycznie i ciekawie. Brawo i szacunek za organizację szkolenia.....wszystkie aspekty (informacje, miejsce, catering, ...
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Sylwia Głąb
Fizjoterapeuta
Rewelacyjny kurs z bardzo sympatyczna Kasia. Dużo wiedzy merytorycznej i praktycznej w miłej, przyjacielskiej atmosferze ;)
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna Bolek
Fizjoterapeuta
Kurs pod każdym względem spełnił moje oczekiwania, a nawet je przerósł xD. Przekazana wiedza teoretyczna i praktyczna: szczegółowa, sposób bardzo przystępny. 2 ...
Masz pytania? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED COACH danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
Dane Firmy
Adres korespondencyjny
Med Coach
ul. Gromadzka 54A
30-719 Kraków
NIP: 6783164659
537 453 003 - Paulina
koordynator ds. szkoleń i dofinansowań
788 112 262 - Dominika
koordynator ds. eventów
505 930 072 - Marcin
koordynator ds. współpracy
Certyfikacja

O nas Szkolenia Zakończone szkolenia Kadra FAQ POLITYKA PRYWATNOŚCI REGULAMIN Rekomendacje Kodeks Etyki Firmy Med Coach Kontakt