Szkolenia stacjonarne!

Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne!

Szkolenia on-line!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szkolenia on-line z naszymi Instruktorami! 

Nagrania ze szkoleń on-line!

Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!

Sklep dla Fizjoterapeutów!

Skorzystaj z kodu rabatowego: MEDCOACH7 na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Masz pytania?

Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

HVLA - Manipulacje Krótkodźwigniowe - kurs Kraków

Czy manipulacje powinny budzić takie skrajne emocje wśród fizjoterapeutów? Z pewnością nie, gdyż jest to skuteczna i bezpieczna technika pracy! Jeśli nigdy nie miałaś/eś odwagi nauczyć się prawidłowo manipulować to hvla kurs jest właśnie dla Ciebie.

 

HVLA Manipulacje Krótkodźwigniowe w Med Coach to szkolenie, które stworzy Ci możliwość zapoznania się z nowymi, rozwiniętymi w oparciu o koncepcję prof. Laurie Hartmana technikami, które pozwalają terapeucie manipulować stawy kręgosłupa i stawy obwodowe w pozycji pośredniej, zapewniając tym samym maksymalne bezpieczeństwo i efektywność terapii. Kurs manipulacji krótkodźwigniowych HVLA dostarczy Ci odpowiednią wiedzę, dzięki której poznasz odpowiedź na pytanie jak manipulować z optymalnym efektem terapeutycznym oraz jak wykorzystać techniki manipulacji nie tylko do znoszenia blokady stawowej, ale także dla wywołania efektu trzewnego i innych systemowych reakcji.

 

W Med Coach kurs manipulacji krótkodźwigniowych składa się z dwóch modułów, realizowanych w weekend - od piątku do niedzieli. Prowadzony jest przez belgijskiego osteopatę, dyrektora szkoły osteopatii FICO-MUM oraz wieloletniego instruktora technik manipulacji - Jory Pauwelsa.

 

Kurs HVLA umożliwi Ci naukę skutecznych, a zarazem bezpiecznych technik manipulacyjnych, dzięki zastosowaniu których, Twój pacjent odzyska równowagę i osiągnie maksymalne poczucie komfortu i zdrowia.

 

Jeśli oczekujesz sporej ilości technik na szkoleniu, popartej zrozumiałą częścią teoretyczną - z pewnością się nie zawiedziesz decydując się na kurs HVLA w Krakowie. Umożliwi Ci przełamanie strachu, dzięki któremu manipulacje krótkodźwigniowe staną się dla Ciebie skutecznym narzędziem powszechnie wykorzystywanym w codziennej pracy z pacjentami!

Nasze szkolenia

Kurs HVLA - Manipulacje Krótkodźwigniowe
HVLA - Manipulacje Krótkodźwigniowe
Termin
20.08.2021-22.08.2021
Cena
1750 zł

Instruktor: Jory Pauwels D.O.

 

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych zastosowaniem terapii z wykorzystaniem manipulacji krótkodźwigniowych HVLA.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs
Sprawdź wszystkie szkolenia

Med Coach – szkolenia dla wymagających został stworzony przez fizjoterapeutów z pasji oraz potrzeby nieustannego kształcenia oraz doskonalenia warsztatu terapeutycznego. Nieustannie dąży do zapewnienia Uczestnikom najnowszej wiedzy i umiejętności charakteryzujących zawód fizjoterapeuty. Pojawiające się trendy w fizjoterapii oraz badania naukowe zmieniają aktualne podejście do codziennej terapii pacjentów. Warto być zatem na bieżąco z aktualnymi doniesieniami z zakresu fizjoterapii i osteopatii!

 

Projekt Med Coach obrał za swoją misję kompleksową organizację kursów fizjoterapii, osteopatii i treningu medycznego, a kurs manipulacji kręgosłupa stanowi idealne dopełnienie zestawienia oferty. Katalog kursów stanowi bogaty przekrój najnowszych tendencji terapeutycznych i szkoleniowych w świecie fizjoterapii, co pozwala na wybór szkolenia, zgodnie ze specjalizacją zawodową!

 

Szkoleniem ściśle specjalistycznym w naszej ofercie jest HVLA – Manipulacje Krótkodźwigniowe, prowadzone przez wybitnego dyplomowanego osteopatę Jöry Pauwelsa MSc Ost, D.O., którego kursy manipulacji kręgosłupa i kończyn cieszą się dużą popularnością w gronie polskich terapeutów. Od 2017 roku regularnie organizowane są 2 edycje rocznie, które zgromadziły już setki Absolwentów, którzy wprowadzili wiedzę ze szkolenia do swojej codziennej praktyki fizjoterapeutycznej. Instruktor prowadzący manipulacje HVLA jest absolwentem Uniwersytetu Lowańskiego w Belgii na kierunku Fizjoterapia oraz czynnym zawodowo osteopatą, który prowadzi własną klinikę w Belgii. Piastuje także funkcję Dyrektora Szkoły Osteopatii FICO-MUM, a także Sekretarza Osteopathic European Academic Network (OsEAN).

 

Wykłada na University of Applied Sciences w Helsinkach. Czynnie bierze udział w tworzeniu standardów kształcenia osteopatów w Europie. Jest także instruktorem kursów podyplomowych dla fizjoterapeutów. Prowadzi wiele szkoleń osteopatycznych na całym świecie. Głównym szkoleniem prowadzonym przez Jöry Pauwelsa jest kurs manipulacji krótkodźwigniowych kręgosłupa i stawów obwodowych (HVLA), a także postępowania osteopatycznego w ginekologii i położnictwie.

 

Manipulacje krótkodźwigniowe HVLA dają możliwość zapoznania się z nowymi, rozwiniętymi w oparciu o koncepcję prof. Laurie Hartmana, technikami, które pozwalają terapeucie manipulować stawy kręgosłupa i stawy obwodowe w pozycji pośredniej, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Manipulacje kręgosłupa kurs składa się z dwóch modułów, z których każdy trwa 3 dni szkoleniowe, dając sumarycznie aż 58 godzin dydaktycznych szkolenia.

 

Manipulacje kurs prowadzony jest w języku angielskim wraz z konsekutywnym tłumaczeniem na język polski przez wykwalifikowanego tłumacza, będącego jednocześnie asystentem Jory Pauwelsa. Kurs manipulacji w fizjoterapii zapewnia obszerną wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. Podczas szkolenia HVLA każdy Uczestnik nauczy się prawidłowo interpretować wskazania i przeciwskazania do zastosowania technik manipulacji krótkodźwigniowych, opanuje jak odnajdywać dysfunkcje oraz wykorzystywać odpowiednie komponenty manipulacji, nauczy się poprawnie wykonywać techniki manipulacji krótkodźwigniowych HVLA na stawach kręgosłupa i stawach obwodowych z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa!

 

Kurs manipulacji krótkodźwigniowych da Ci nowy warsztat sprawdzonych technik. Pchnięcie manipulacyjne, tzw. impuls jest stosowany w określonym kierunku na barierze płynów, zatem te techniki są odczuwane przez pacjenta jako komfortowe i przyjemne. Częstym efektem poprawnie wykonanej techniki manipulacji stawowej jest charakterystyczne “kliknięcie” oraz redukcja wzmożonego napięcia mięśniowego okolicy poddanej terapii. Bezpieczeństwo terapeutyczne to kluczowy aspekt technik HVLA! Na szkoleniu HVLA Manipulacje Krótkodźwigniowe techniki są opisane teoretycznie w skrypcie, a także w sposób dydaktyczny demonstrowane na modelowym szkielecie oraz uczestnikach szkolenia, celem ułatwienia zrozumienia przekazywanych treści!

 

Znajomość najważniejszych wskazań i przeciwwskazań przy wykorzystaniu technik manipulacyjnych, które przybliża HVLA kurs, pozwala podnieść skuteczność pracy fizjoterapeuty, dzięki zastosowaniu nowych narzędzi terapeutycznych. Kraków, w którym organizowany jest kurs manipulacji zawiera omówienie strategii leczenia w koncepcji osteopatycznej najczęstszych dysfunkcji: dyskopatii, łokcia tenisisty, zapalenia rozcięgna podeszwowego, refluksu oraz innych dysfunkcji wybranych przez Kursantów. Umiejętności nabyte podczas szkolenia są doskonałym rozwiązaniem leczniczym w przypadku typowych dolegliwości ze strony kręgosłupa i tkanek w lokalizacjach okołokręgosłupowych oraz w dolegliwościach ze stawów obwodowych.

 

Kurs manipulacji kręgosłupa HVLA - moduł pierwszy

Zapoznasz się z technikami manipulacji HVLA na odcinku lędźwiowym kręgosłupa, odcinku piersiowym kręgosłupa, odcinku szyjnym kręgosłupa, na przejściu szyjno-piersiowym, przejściu piersiowo-lędźwiowym, przejściu lędźwiowo-krzyżowym i kości krzyżowej.

 

Kurs manipulacji stawów obwodowych – moduł drugi

Na tej części szkolenia wykonane będą manipulacje HVLA na strukturach tj. staw mostkowo-obojczykowy, staw obojczykowo-barkowy, staw biodrowy, staw łopatkowo-ramienny, staw kolanowy, staw łokciowy, nadgarstek i stopa. Uzupełnione zostaną również techniki manipulacji na staw krzyżowo-biodrowy, żebra, górny odcinek kręgosłupa szyjnego.

 

Kurs manipulacji fizjoterapia - to nie tylko dawka praktycznej wiedzy i nowych kompetencji terapeutycznych, ale także ogromna dawka humoru i przyjaznej atmosfery, którą Jory Pauwels stara się otaczać każde szkolenie. Nie ma lepszej metody niż przekonanie się w rzeczywistości. jaki klimat panuje na szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez Jorego Pauwelsa. Kurs manipulacji kręgosłupa prowadzony jest w Krakowie i z każdą kolejno zakończoną edycją powiększa się grono zadowolonych Absolwentów, którzy przygotowani do praktykowania technik HVLA i zachęceni nowymi sprawnościami uskuteczniają nowo nabytą wiedzę w swoich miejscach pracy fizjoterapeutycznej!

 

Jöry Pauwels w Med Coach nie jest wyłącznie Instruktorem kursu manipulacji krótkodźwigniowych. Był również prowadzącym innych wydarzeń – w tym warsztatów, webinarów i kursów stacjonarnych: „Zaburzenia homeostazy i możliwości regeneracyjne sportowców”, „Osteopatia w sporcie”. Szkolenia on-line: „Problemy wisceralne Pacjentów - jak odczytywać, różnicować i rozpoznawać objawy trzewne” oraz „Manipulacje - głębsze spojrzenie na technikę” zebrały ponad kilka tysięcy wyświetleń i są okresowo udostępniane na stronie Med Coach w zakładce „Nagrania”.

 

Każdy Fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie coś dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i technik manipulacyjnych w trakcie szkolenia manipulacje krótkodźwigniowe hvla będzie korzystał w całej swojej karierze pracy praktycznej z pacjentami!

Szkolenie HVLA - Manipulacje Krótkodźwigniowe
HVLA - Manipulacje Krótkodźwigniowe
Termin
20.08.2021-22.08.2021
Cena
1750 zł

Instruktor: Jory Pauwels D.O.

 

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych zastosowaniem terapii z wykorzystaniem manipulacji krótkodźwigniowych HVLA.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs

Opinie wystawione przez innych Kursantów

Krzysztof Klimek - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Krzysztof Klimek
fizjoterapeuta
Profesjonalne, metodyczne i merytoryczne szkolenia prowadzone przez wykładowców nie z przypadku.
Ciekawa i atrakcyjna oferta, bez wątpienia jedna z lepszych na rynku szkoleniowym.
Szczerze polecam.
Borys Witkiewicz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Borys Witkiewicz
specjalista fizjoterapii
Czy warto się rozwijać mimo już uzyskanych kompetencji? Jak najbardziej. Pytanie: gdzie się dokształcać? Odpowiedź: W Med Coach.
Med Coach to nie tylko kursy i warsztaty, ale przede wszystkim jakość i profesjonalizm a także atmosfera, dzięki której od samego początku do końca czujesz się po prostu dobrze. Gorąco polecam.
Agnieszka Heller - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Heller
Fizjoterapeuta
Kurs HVLA - Manipulacje Krótkodźwigniowe kręgosłupa za mną. Te trzy dni dały mi możliwość spojrzeć na wiele aspektów fizjoterapii i osteopatii z innej strony. Kilka obalonych mitów, dużo ciekawostek. Materiały szkoleniowe, atmosfera panujaca na kursie, postawa prowadzacych - super. Na pewno wrócę. Polecam !
Norbert Prus  - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Norbert Prus
Fizjoterapeuta
Jestem świeżo po kursie HVLA moduł I. Według mnie tak właśnie powinny wyglądać profesjonalne szkolenia. Przekaz ogromnej ilości wiedzy połączonej ze swobodną atmosferą, daje niesamowity zastrzyk energii do działania w czasie kursu, jak i oczywiście po nim. Dzięki MedCoach i do zobaczenia na module II.
Konrad Żak  - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Konrad Żak
Fizjoterapeuta
Po raz pierwszy w Med Coach brałem udział w szkoleniu Manipulacji Krótkodźwigniowych HVLA. Organizacja szkolenia jaki i samo szkolenie oceniam bardzo pozytywnie. Duża dawka wiedzy i praktyki. Na szczególną uwagę zasługuje zainteresowanie prowadzących dla każdego z kursantów. Serdecznie Polecam.
Mateusz Bartel - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Mateusz Bartel
fizjoterapeuta
Szkolenie bardzo pomocne w praktyce fizjoterapeuty, jak w bezpieczny sposób wykonać zabieg manipulacji, potrafi to wytłumaczyć tylko jeden z najwybitniejszych osteopatów jakim jest Jöry Pauwels :)
Marta  Sutkowska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Marta Sutkowska
Fizjoterapeuta
Super! Gorąco polecam szkolenie! Ogrom wiedzy na temat pracy z kobietą w ciąży oraz świetne podejście, traktujące pacjentkę jako całość. Mnóstwo ciekawostek i dużo bardzo ważnej wiedzy, polecam wszystkim (zarówno rozpoczynającym pracę z kobietami w ciąży, jak i już pracującym). Do tego profesjonalizm i ekstra atmosfera! :) Plus utworzenie wspólnej grupy, na której możemy dzielić się wiedzą. Bardzo, bardzo polecam!
Anna Kuśnierczyk  - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Anna Kuśnierczyk
Fizjoterapeuta
Polecam. W bardzo przystępny sposób wytłumaczone procesy regeneracji tkanek. Dzięki jeszcze raz za profesjonalizm :)
Joanna - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna
Inne
Wspaniała organizacja i kontakt z Med Coach. Szkolenie z doktorem Marianem Majchrzyckim jak zawsze na najwyższym poziomie: temat omówiony wyczerpująco (nawet z małą ekstra wisienką na torcie :) , logicznie od A do Z i praktycznie, bo z prezentacją na pacjencie. Dodatkowo Doktor Majchrzycki mówi zawsze ciekawie, lekko, nawet na trudniejsze tematy. Naprawdę warto !
Agata - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agata
Fizjoterapeuta
Jestem po pierwszym szkoleniu online "Ćwiczenia w bólu" i na pewno nie jest to ostatnie. Szczerze polecam. Wszystko bardzo dobrze przedstawione, skrypt z komentarzami do wydrukowania. Można jeszcze wielokrotnie wszystko przerobić przez 30 dni i od już zacząć działać=)

Sprawdź także

1298.75 zł
1399.75 zł
Zakupy z 7% rabatem
kup produkt
Sprawdź wszystkie produkty
Strefa Kursanta

  Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!

 

Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.

 

Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych! 

Załóż konto!
Nasi Instruktorzy
Poznaj wszystkich Instruktorów
Med Coach w liczbach
0
WYMAGAJĄCYCH ABSOLWENTÓW
0
CENIONYCH W POLSCE I NA ŚWIECIE INSTRUKTORÓW
0
zorganizowanych szkoleń
i webinarów
Zapisz się do newstlettera

Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!

Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!

Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Frukacz
Fizjoterapeuta
Kurs przeprowadzony bardzo profesjonalnie, rzeczowo, merytorycznie i ciekawie. Brawo i szacunek za organizację szkolenia.....wszystkie aspekty (informacje, miejsce, catering, ...
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Sylwia Głąb
Fizjoterapeuta
Rewelacyjny kurs z bardzo sympatyczna Kasia. Dużo wiedzy merytorycznej i praktycznej w miłej, przyjacielskiej atmosferze ;)
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna Bolek
Fizjoterapeuta
Kurs pod każdym względem spełnił moje oczekiwania, a nawet je przerósł xD. Przekazana wiedza teoretyczna i praktyczna: szczegółowa, sposób bardzo przystępny. 2 ...
Masz pytania? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED COACH danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
Dane Firmy
Adres korespondencyjny
Med Coach
ul. Gromadzka 54A
30-719 Kraków
NIP: 6783164659
537 453 003 - Paulina
koordynator ds. szkoleń i dofinansowań
788 112 262 - Dominika
koordynator ds. eventów
505 930 072 - Marcin
koordynator ds. współpracy
Certyfikacja

O nas Szkolenia Zakończone szkolenia Kadra FAQ POLITYKA PRYWATNOŚCI REGULAMIN Rekomendacje Kodeks Etyki Firmy Med Coach Kontakt