Szkolenia stacjonarne!

Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne!

Szkolenia on-line!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szkolenia on-line z naszymi Instruktorami! 

Nagrania ze szkoleń on-line!

Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!

Sklep dla Fizjoterapeutów!

Skorzystaj z kodu rabatowego: MEDCOACH7 na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Masz pytania?

Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kurs kompleksowa fizjoterapia - fizjoterapia sportowa

Pracujesz ze sportowcami lub aktywnymi osobami uprawiającymi sport rekreacyjnie? Często do Twojego gabinetu trafiają osoby bezpośrednio po urazie? Najprawdopodniej pierwsze pytanie, które pada z ich ust brzmi: „Kiedy będę mógł wrócić do biegania/na boisko/parkiet?”. Czynnik czasu jest kluczowym aspektem rehabilitacji sportowej.

 

Czy wiesz jak bezpiecznie z nimi pracować, maksymalnie przyspieszając ich powrót do aktywności fizycznej? Czy usztywniać, czy chłodzić? A może odesłać na badania obrazowe?

 

Jeśli masz wątpliwości lub nie masz usystematyzowanego postępowania terapeutycznego z takimi pacjentami – przygotowaliśmy dla Ciebie dedykowane szkolenie w tym zakresie. Zapraszamy na kurs „Kompleksowa fizjoterapia sportowca w fazie ostrej”.

 

Projekt Med Coach – szkolenia dla wymagających jako pierwszy w Polsce wprowadził do oferty kursy fizjoterapii sportowej z Michałem Chmielem - specjalistą w dziedzinie terapii urazów sportowych, na co dzień pracującym właśnie ze sportowcami.

 

W trakcie dwóch dni intensywnego szkolenia zdobędziesz wiedzę dotyczącą postępowania terapeutycznego ze sportowcami oraz pacjentami ortopedycznymi w fazie ostrej. Bogata część teoretyczna poparta jest skutecznymi technikami pracy z pacjentem po urazie.

 

Dołącz do grona Wymagających Kursantów na kurs fizjoterapii w sporcie z mgr Michałem Chmielem i naucz się bezpiecznych technik, których będziesz mógł używać od razu po szkoleniu w swojej pracy gabinetowej!

Nasze szkolenia

Kurs Kompleksowa fizjoterapia sportowca w fazie ostrej
Kompleksowa fizjoterapia sportowca w fazie ostrej
Termin
26.06.2021-27.06.2021
Cena
990 zł

Instruktor: mgr Michał Chmiel

 

Szkolenie dotyczące postępowania terapeutycznego ze sportowcami oraz pacjentami ortopedycznymi w fazie ostrej.

 

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs
Sprawdź wszystkie szkolenia

Med Coach – szkolenia dla wymagających, to projekt, który powstał dzięki pasji założycieli i pomysłodawców. Młodzi fizjoterapeuci poszukujący nowych kanałów nauki umiejętności praktycznych, zarażeni chęcią nieustannego kształcenia i uzupełniania warsztatu terapeutycznego, postanowili stworzyć miejsce ustawicznego doskonalenia. Firma, mając na uwadze charakterystykę zawodu fizjoterapeuty, dąży do zapewnienia najnowszej wiedzy, uwzględniając przy tym pojawiając się trendy w fizjoterapii oraz systematycznie ukazujące się badania naukowe, zmieniające aktualne podejście do codziennej terapii pacjentów. Warto być zatem na bieżąco z aktualnymi doniesieniami z zakresu fizjoterapii i osteopatii!

 

Na początku drogi pomysłodawcy określi misję swojej działalności. Postanowili skupić się na kompleksowej organizacji kursów fizjoterapii, osteopatii, treningu medycznego w tym kursu fizjoterapii sportowej. Oferta szkoleń stanowi bogaty przekrój najnowszych trendów szkoleniowych w fizjoterapii i osteopatii, dzięki czemu każdy zainteresowany podnoszeniem swoich kompetencji, znajdzie coś dla siebie uwzględniając preferencje specjalizacyjne.

 

W ofercie Med Coach znaleźć można między innymi szkolenie fizjoterapia sportowa. Kurs kierunkujący umiejętności Uczestników na urazy sportowca w fazie ostrej prowadzi specjalista w tej dziedzinie Michał Chmiel, którego szkolenia stacjonarne i webinary cieszą się dużą popularnością. Prowadzący kurs fizjoterapii sportowej ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku „Fizjoterapia" (w tym pół roku studiował na Uniwersytecie Karola w Pradze). Jest fizjoterapeutą, który od 2018 jest jedną z kilku osób w Polsce, mogącą tytułować się certyfikowanym specjalistą manipulacji powięzi. W przeszłości wieloletni fizjoterapeuta drużyny piłki nożnej Hutnik Nowa Huta. Aktualnie prowadzi własny gabinet oraz współpracuje z wieloma krakowskimi drużynami sportowymi. Uczestnik wielu międzynarodowych konferencji dotyczących medycyny sportowej i terapii manualnej.

 

Fizjoterapia w sporcie – kursy mają na celu zapoznanie Uczestników z wiedzą dotyczącą postępowania terapeutycznego ze sportowcami oraz pacjentami ortopedycznymi w fazie ostrej. Udział w dwudniowym szkoleniu stacjonarnym w Krakowie umożliwia Kursantom naukę bezpiecznych technik, które wykorzystają od razu po szkoleniu w swojej pracy. Poprawiają one warsztat terapeutyczny i zwiększają skuteczność pracy nie tylko ze sportowcami, ale także wieloma pacjentami ortopedycznymi po urazach czy operacjach.

 

Program kursu kompleksowej fizjoterapii sportowej obejmuje zagadnienia takie jak:

 • przyczyny powstawania kontuzji
 • fizjologia procesu gojenia, stan zapalny i jego konsekwencje
 • ramy czasowe gojenia w zależności od rodzaju uszkodzonej tkanki.

Uwzględnione są także tematy:

 • pierwsza pomoc na boisku/w miejscu gry
 • szybka diagnostyka sportowa
 • kiedy zachodzi konieczność zmiany zawodnika/zakończenia występu.

W części praktycznej przedstawione są techniki pozycyjnego rozluźniania, mięśniowo-powięziowego rozluźniania, techniki mięśniowe, sztywny taping wybranych okolic, odpowiedni dobór i planowanie ćwiczeń wzmacniających w obszarze wymienionych dalej struktur.

 • stopa, staw skokowy i podudzie - najczęstsze urazy i mechanizmy do nich prowadzące, pułapki diagnostyczne/jak wykluczyć skomplikowane uszkodzenia, postępowanie krok po kroku w fazie ostrej, techniki stosowane w fazie ostrej i planowanie rehabilitacji.
 • staw kolanowy: ACL – mechanizmy uszkodzenia, sens, sposoby rekonstrukcji i planowania rehabilitacji w świetle najnowszych badan, uszkodzenia ACL u dzieci i osób dorastających, uszkodzenia łąkotek i sens ich operacyjnego zaopatrzenia, uszkodzenia MCL i LCL. Cele do osiągnięcia w fazie ostrej, uszkodzenia graftu – co mogło być przyczyną, kiedy operować drugi raz oraz techniki w fazie ostrej po zerwaniu ACL, uszkodzeniu innych więzadeł i łakotek jak i po rekonstrukcji.
 • staw biodrowy i tematy: „pachwiny piłkarza” i różnicowanie z przepuklinami – mechanizmy prowadzące do przeciążeń, uszkodzenia m. uda. – trudne przypadki i sposoby pracy z nimi, FAI – co realnie możemy z nim zrobić oraz kiedy odsyłać pacjentów na diagnostykę obrazową.

W drugim dniu szkolenia omawiane są szczegóły związane z urazami kończyny górnej.

 • uszkodzenia ręki i stawów nadgarstka - najczęstsze mechanizmy, trudności diagnostyczne, techniki i planowanie terapii w fazie ostrej
 • przedramię i staw łokciowy - wyzwanie w fazie ostrej, różnice między stanami pourazowymi, a przeciążeniowymi, techniki stosowane do jak najszybszej odbudowy zakresu ruchu i jego utrzymania, odpowiednie planowanie treningu wzmacniającego.
 • Staw ramienny i obręcz barkowa - mechanizmy urazu, diagnostyka uszkodzeń od najprostszych do złożonych, techniki skutecznie poprawiające zakres ruchu priorytety w usprawnianiu, kiedy zabiegi operacyjne mają sens oraz planowanie ćwiczeń wzmacniających.

Część praktyczna obejmuje też naukę samodzielnej pracy zawodnika w fazie ostrej, takiej jak optymalne dobranie ćwiczeń do uszkodzonej tkanki, samokontrola pacjenta, progresja ćwiczeń, kiedy ustalać wizyty kontrolne i jakiego progresu oczekiwa. Omówiony jest również temat nowoczesnej fizykoterapii jako realnej możliwości przyspieszenia powrotu do aktywności.

 

Kurs fizjoterapia sportowca podzielony jest na bloki szkoleniowej. Każdy kolejny blok składa się z części teoretycznej i praktycznej w proporcjach 30%-70% lub 50%-50%, w zależności od stopnia skomplikowania tematu i poziomu grupy.

 

Fizjoterapia w sporcie – kursy prowadzone we współpracy z Michałem Chmielem umożliwiają spędzenie w Krakowie intensywnego weekendu edukacyjnego, który warto uzupełnić odpoczynkiem połączonym ze zwiedzaniem miasta. Kurs fizjoterapii sportowej w Krakowie zgromadził już wielu zadowolonych Absolwentów, którzy natchnieni pasją oraz nową wiedzą i technikami pracy ze sportowcami uskuteczniają nowo nabytą wiedzę w swoich miejscach pracy fizjoterapeutycznej.

 

Kurs fizjoterapia w sporcie to nie jedyny element edukacyjny w wachlarzu umiejętności i specjalności Michała Chmiela. Kilku edycji doczekały się szkolenia stacjonarne „Kompleksowa fizjoterapia sportowca w fazie ostrej” oraz „Sztywny taping – praktyczne zastosowanie”. Prowadził również wiele autorskich szkoleń on-line, m. in. „ACL - mity dotyczące postępowania po urazie, kwalifikacji do zabiegu i rehabilitacji”, „Łąkotki - amortyzatory kolana”, „Konflikt panewkowo-udowy - analiza problemu”, „Stożek rotatorów - od diagnozy do optymalnej interwencji fizjoterapeutycznej”, „Sprawdzone protokoły postępowania po urazach kończyny dolnej” oraz „Sprawdzone protokoły postępowania po urazach kończyny górnej”, które można zakupić na stronie Med Coach w zakładce „Nagrania”.

 

Każdy Fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie coś dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie kursu fizjoterapia sportowa będzie korzystał w całej swojej karierze pracy praktycznej z pacjentami!

Szkolenie Kompleksowa fizjoterapia sportowca w fazie ostrej
Kompleksowa fizjoterapia sportowca w fazie ostrej
Termin
26.06.2021-27.06.2021
Cena
990 zł

Instruktor: mgr Michał Chmiel

 

Szkolenie dotyczące postępowania terapeutycznego ze sportowcami oraz pacjentami ortopedycznymi w fazie ostrej.

 

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs

Opinie wystawione przez innych Kursantów

Kinga Oracz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Kinga Oracz
Magister fizjoterapii
Szkolenie jak zawsze organizacyjnie na najwyższym poziomie, merytorycznie również bardzo dobrze. Michał Chmiel potrafi poukładać w głowie :)
Magdalena Koźlak-Strutyńska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Magdalena Koźlak-Strutyńska
student fizjoterapii
Warsztat przełamujący myślenie, że skoro pacjent jest w ostrym stanie zapalnym, to trzymamy się od niego z daleka. Same konkrety, rewelacyjne techniki i podeście prowadzącego pokazujące, że możemy dużo dobrego zrobić dla pacjenta na każdym etapie leczenia. Polecam mocno! :)
Magdalena - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Magdalena
Fizjoterapeuta
To mój kolejny kurs z z firmą Med Coach oraz z p. Joanną Tokarską. Świetnie merytorycznie przygotowany, z bardzo dobrymi materiałami, przykładami, filmikami instruktażowymi. Bardzo polecam i czekam już na kolejne. Serdecznie pozdrawiam:)
Aneta Płoszczyca - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Aneta Płoszczyca
Fizjoterapeuta
Bardzo ciekawe, wartościowe szkolenie.
Organizacja, dostępność do platformy, przebieg bez zakłóceń.
Kinga Oracz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Kinga Oracz
Magister fizjoterapii
Szkolenie jak zawsze organizacyjnie na najwyższym poziomie, merytorycznie również bardzo dobrze. Michał Chmiel potrafi poukładać w głowie :)
Anka - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Anka
Fizjoterapeuta
Super wiedza i zaangażowanie prowadzących!
Magda - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Magda
Fizjoterapeuta
Bardzo fajnie i jasno wyjaśniona omawiana tematyka. Jestem bardzo zadowolona.
Żaneta - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Żaneta
Fizjoterapeuta
Bardzo przydatna wiedza, pierwszy raz słyszałam o tym jak można wspomòc osobę po udarze. Na studiach tego nie było:)
Paula Lisowska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Paula Lisowska
Fizjoterapeuta
Ogromna ilość wiedzy przekazana w bardzo ciekawy sposób. Polecam!
Joanna - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna
Inne
Wspaniała organizacja i kontakt z Med Coach. Szkolenie z doktorem Marianem Majchrzyckim jak zawsze na najwyższym poziomie: temat omówiony wyczerpująco (nawet z małą ekstra wisienką na torcie :) , logicznie od A do Z i praktycznie, bo z prezentacją na pacjencie. Dodatkowo Doktor Majchrzycki mówi zawsze ciekawie, lekko, nawet na trudniejsze tematy. Naprawdę warto !

Sprawdź także

159.75 zł
Zakupy z 7% rabatem
kup produkt
Sprawdź wszystkie produkty
Strefa Kursanta

  Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!

 

Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.

 

Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych! 

Załóż konto!
Nasi Instruktorzy
Poznaj wszystkich Instruktorów
Med Coach w liczbach
0
WYMAGAJĄCYCH ABSOLWENTÓW
0
CENIONYCH W POLSCE I NA ŚWIECIE INSTRUKTORÓW
0
zorganizowanych szkoleń
i webinarów
Zapisz się do newstlettera

Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!

Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!

Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Frukacz
Fizjoterapeuta
Kurs przeprowadzony bardzo profesjonalnie, rzeczowo, merytorycznie i ciekawie. Brawo i szacunek za organizację szkolenia.....wszystkie aspekty (informacje, miejsce, catering, ...
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Sylwia Głąb
Fizjoterapeuta
Rewelacyjny kurs z bardzo sympatyczna Kasia. Dużo wiedzy merytorycznej i praktycznej w miłej, przyjacielskiej atmosferze ;)
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna Bolek
Fizjoterapeuta
Kurs pod każdym względem spełnił moje oczekiwania, a nawet je przerósł xD. Przekazana wiedza teoretyczna i praktyczna: szczegółowa, sposób bardzo przystępny. 2 ...
Masz pytania? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED COACH danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
Dane Firmy
Adres korespondencyjny
Med Coach
ul. Gromadzka 54A
30-719 Kraków
NIP: 6783164659
537 453 003 - Paulina
koordynator ds. szkoleń i dofinansowań
788 112 262 - Dominika
koordynator ds. eventów
505 930 072 - Marcin
koordynator ds. współpracy
Certyfikacja

O nas Szkolenia Zakończone szkolenia Kadra FAQ POLITYKA PRYWATNOŚCI REGULAMIN Rekomendacje Kodeks Etyki Firmy Med Coach Kontakt