Szkolenia stacjonarne!

Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne!

Szkolenia on-line!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szkolenia on-line z naszymi Instruktorami! 

Nagrania ze szkoleń on-line!

Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!

Sklep dla Fizjoterapeutów!

Skorzystaj z kodu rabatowego: MEDCOACH7 na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Masz pytania?

Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zapisz się do naszej listy mailowej i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w fizjoterapii i osteopatii!
Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
Zapisz się

Kurs stawy skroniowo-żuchwowe - kurs terapii stawów skroniowo-żuchwowych

Staw skroniowo-żuchwowy. Niewielka struktura, która może powodować tak wiele zaburzeń. Chcesz dowiedzieć się jak je różnicować, jak sobie poradzić z diagnostyką, by terapia była efektywna i skuteczna?

 

Jeśli w Twoim gabinecie pojawia się coraz więcej pacjentów posiadających dolegliwości bólowe w rejonie stawów skroniowo-żuchwowych - jesteś w odpowiednim miejscu. Trzydniowy kurs terapii stawów skroniowo-żuchwowych z osteopatą dr Michałem Chwastowskim D.O. - pozwoli Ci na otrzymanie wiedzy w formie „pigułki” pracy manualnej w rejonie stawów skroniowo-żuchwowych. Omówione zostaną na nim najczęstsze dysfunkcje i konkretne sposoby diagnozowania i leczenia, które mają pokrycie w nauce i praktyce terapeutycznej.

 

Firma Med Coach jest organizatorem kompleksowego szkolenia, podczas którego omawiane są dolegliwości oraz zaburzenia m.in.. rejonu tj. stawy skroniowo-żuchwowe czy innych rejonów układu stomatognatycznego. Kurs składa się z trzech intensywnych dni na sali szkoleniowej, podczas których doświadczony i ceniony Instruktor – dr Michał Chwastowski D.O. – przekazuje wiedzę teoretyczną i praktyczną Autorski kurs Stawy skroniowo-żuchwowe wyróżnia jego tematyka, obejmująca wnikliwe postępowanie diagnostyczne w przypadku dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych o różnym podłożu wraz z propozycją terapii. Na kursie z Michałem Chwastowskim zawsze panuje przyjemna atmosfera, która pomaga w ciągłym doskonaleniu umiejętności! Przyjdź i przekonaj się sam!

Nasze szkolenia

Sprawdź wszystkie szkolenia

Firma Med Coach - szkolenia dla wymagających powstała z pomysłu młodych fizjoterapeutów, którzy poczuli potrzebę zapewnienia sobie i swoim znajomym z branży, najnowszej wiedzy, światowych trendów oraz najaktualniejszych nurtów warsztatu terapeutycznego. Misją firmy stało się nieustanne kształcenie fizjoterapeutów w zakresie wiedzy i umiejętności praktycznych. Profesja fizjoterapeuty wymaga nieustannego podnoszenia kwalifikacji zawodowych, co niesie za sobą konieczność ciągłego aktualizowania własnej wiedzy, która dzięki pojawiającym się trendom i badaniom naukowym zmienia aktualne podejście do codziennej terapii pacjentów. Warto zatem na bieżąco aktualizować najnowsze doniesienia z zakresu fizjoterapii i osteopatii na organizowanych przez nas szkoleniach i kursach!

 

Med Coach zajmuje się kompleksową organizacją kursów fizjoterapii, osteopatii i treningu medycznego. Oferta szkoleń stanowi bogaty przekrój, odpowiadający potrzebom specjalizacyjnym szerokiego grona odbiorców. Wszyscy zainteresowani fizjoterapeuci, osteopaci i trenerzy znajdą dla siebie coś odpowiadającego ich zainteresowaniom i specjalistycznym preferencjom.

 

Kompleksowym i specjalistycznym szkoleniem w naszej ofercie jest kurs terapii stawów skroniowo-żuchwowych, prowadzony przez znakomitego dydaktyka i osteopatę doktora Michała Chwastowskiego D.O., którego autorskie kursy cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Prowadzący kurs stawy skroniowo zuchwowe, ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku „Fizjoterapia". Jego dociekliwość w szukaniu prawdy zaowocowała uzyskaniem stopnia doktora. Następnie studiował osteopatię na Flanders International College of Osteopathy. Studia ukończył uzyskując międzynarodowy tytuł Dyplomowanego Osteopaty – D.O. Michał Chwastowski jest czynnym zawodowo terapeutą. Piastował funkcję Dyrektora Wykonawczego FICO Osteopathy Academy Polska. Jest wykładowcą w FICO Osteopathy Academy oraz w zakładzie Ortopedii i Traumatologii Katedry Rehabilitacji Klinicznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ukończył dziesiątki kursów z zakresu szeroko pojętej medycyny manualnej.

 

Stawy skroniowo-żuchwowe kurs ma na celu zapoznanie Uczestników ze sprawdzonymi sposobami lokalizowania, diagnozowania i interpretowania bólu pochodzenia stomatognatycznego. Na szkoleniu otrzymasz wiedzę w formie „pigułki” pracy manualnej w rejonie stawów skroniowo-żuchwowych. Omówione na nim zostaną najczęstsze dysfunkcje i konkretne sposoby diagnozowania i leczenia, które mają pokrycie w nauce i praktyce terapeutycznej. Stacjonarny kurs dotyczący stawów skroniowo-żuchwowych składa się z 3 dni szkoleniowych, w trakcie których Instruktor szczegółowo porusza tematykę wnikliwego postępowania diagnostycznego w przypadku dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych o różnym podłożu oraz przedstawia propozycję terapii. Podczas części praktycznej, demonstrowane są przykłady pracy na stawie skroniowo-żuchwowym oraz okolicznych tkankach i elementach strukturalnie powiązanych z SSŻ. Dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych to coraz częściej zgłaszana przyczyna wizyt w gabinetach fizjoterapeutycznych - wynika to ze świadomości efektywności leczenia, jaką niesie współczesne postępowanie manualne. Bierze ono pod uwagę nie tylko działanie miejscowe w obrębie stawów, ale także techniki wpływające na odleglejsze części ciała, a będące przyczyną lub efektem problemów z funkcjonowaniem stawów skroniowo-żuchwowych. Spora liczba zależności i powiązań jest prezentowana w ramach szkolenia Stawy skroniowo-żuchwowe z dr Michałem Chwastowskim.

 

Szukając szkolenia ze stawów skroniowo-żuchwowych bardzo często możecie trafić na anglojęzycznego nazewnictwo, tj. TMJ kursy czy kursy TMJ. Skrót TMJ wziął się z angielskich słow Temoporo-Mandibular Joint, czyli nic innego jak staw skroniowo-żuchwowy. Organizowany przez Med Coach kurs z terapii stawów skroniowo żuchwowych nosi nazwę: Diagnostyka i leczenie dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych. Łączy on w sobie dwie części: praktyczną i teoretyczną.

 

Część teoretyczna zawiera poniższe tematy:

 

 • anatomia i związana z nią biomechanika stawów skroniowo-żuchwowych i kości czaszki,
 • zgryz prawidłowy i patologiczny,
 • położenie i mechanika krążków stawowych,
 • zwarcie centryczne i ekscentryczne, zwarcie żuchwy,
 • wpływ struktur mięśniowo-powięziowych i wisceralnych na stawy skroniowo-żuchwowe,
 • wpływ dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych na organizm,
 • podłoże powstawania patologii stawów skroniowo-żuchwowych na drodze endogennej (m.in. wady zgryzu, wady rozwojowe, zmiany w kręgosłupie szyjnym) oraz egzogennej (np. stres),
 • postępowanie diagnostyczne różnicujące patologie wewnątrzstawowe (artroza, degeneracja, uwięźnięcie dysku) oraz okołostawowe (aspekty neurologiczne wywołujące np. napięcia mięśniowe).

 

W części praktycznej dokładnie omawiane są wymienione zagadnienia:

 

 • palpacja poszczególnych struktur,
 • ocena biomechaniki stawów skroniowo-żuchwowych oraz postawy ciała,
 • testy różnicujące patologie,
 • techniki tkanek miękkich (głębokie i powierzchowne mięśnie szyi i karku oraz twarzoczaszki),
 • techniki manipulacji i mobilizacji stawów skroniowo-żuchwowych oraz kręgosłupa szyjnego i zaangażowanych stawów obręczy barkowej,
 • techniki wisceralne (mobilizacje powięzi struktur i narządów mogących wpłynąć w konkretnych sytuacjach na stawy skroniowo-żuchwowe).

 

Kursy stawu skroniowo-żuchwowego prowadzone we współpracy z Instruktorem dr Michałem Chwastowskim D.O. odbywają się w Krakowie i doczekały się już kilku edycji. Zgromadziły zadowolonych Absolwentów, którzy naładowani nową wiedzą pragną uskuteczniać nowo nabytą wiedzę i umiejętności w swoich gabinetach fizjoterapeutycznych.

 

Znakomity dydaktyk, prowadzący szkolenie ze stawów skroniowo-żuchwowych, opracował również inne, autorskie kursy osteopatyczne, podczas których poruszane są zagadnienia dotyczące bólów głowy – „Osteopatyczna diagnostyka i terapia bólów głowy” oraz dotyczące integracji osteopatycznej - „Kompleksowa Integracja Strukturalna”, tj. 4-modułowe szkolenie zainicjowane przez dr Michała Chwastowskiego D.O. i osteopaty mgr Piotra Rakowieckiego.

 

Jest również autorem i pomysłodawcą kilku szkoleń on-line dla fizjoterapeutów i osteopatów. Kilku edycji doczekały się kultowe kursy on-line: „Diagnostyka różnicowa bólów głowy”, „Nerwy czaszkowe - diagnostyka i leczenie”, „Fizjologia dysku - mechanizm dyskopatii i postępowanie terapeutyczne”, „Stymulacja procesów gojenia i regeneracji”, „Manualne wspomaganie funkcjonowania jelit”, „Manipulacje kręgosłupa - przereklamowana technika czy niezastąpione narzędzie?” oraz „Diagnostyka różnicowa zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych”, które można zakupić na stronie Med Coach w zakładce „Nagrania”.

 

Każdy Fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie coś dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i umiejętności, które dostarczy mu kurs terapii stawów skroniowo-żuchwowych będzie korzystał w całej swojej karierze pracy praktycznej z pacjentami!

Opinie wystawione przez innych Kursantów

Joanna Sław-Eliasz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna Sław-Eliasz
Inne
Rewelacyjne szkolenie. Świetnie przekazana wiedza praktyczna. Polecam innym, sama czekam na następne szkolenia.
Michał Nowak - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Michał Nowak
Trener personalny
Prowadzenie webinaru moim zdaniem było bardzo dobre. Sam ton głosu i sposób mówienia zachęcał do słuchania z ogromnym skupieniem, ale bez odczucia przemęczenia, czy też "przepełnienia". Jeżeli chodzi o merytorykę, jestem w pełni usatysfakcjonowany. Bardzo dobry webinar.
Aleksandra Kędzierska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Aleksandra Kędzierska
Fizjoterapeuta
Ogrom wiedzy przekazanej w bardzo przystępny sposób.
Ilona Rydz-Kochańska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Ilona Rydz-Kochańska
Fizjoterapeuta
Jak zwykle cenne wskazówki i informacje.
Artur Markiewicz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Artur Markiewicz
Inne
Dla Med Coach uznanie za doskonałą organizację!!! Dla Joanny,... tu żadne słowa tego nie oddadzą, bo: - Królowa jest tylko jedna :-))
Poziom merytoryczny, zasób i sposób przekazywania oraz dzielenia się wiedzą, już dawno stał się legendarny.
Co ciekawe, także uczestnicy świetnie się spisali, wszystkie dyskusje były na temat a każda minuta produktywnie pożytkowana.
Ilona Rydz-Kochańska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Ilona Rydz-Kochańska
Magister fizjoterapii
Organizacyjnie przygotowane bardzo dobrze, wszelkie informacje przekazane odpowiednio wcześniej, a sam kontakt z organizatorem też świetny.
Prowadzący Marcin Szkolnicki chętnie dzieli się wiedzą na bazie własnego doświadczenia.
Wojciech Olbryś - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Wojciech Olbryś
Fizjoterapeuta
Super kurs, bardzo dobra organizacja, polecam wszystkich szukającym wiedzy i profesjonalnego podejścia!!!
Jarek - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Jarek
Technik masażysta
Bardzo przydatne i trafione techniki, w które wierzę i z powodzeniem wykorzystuję, spora dawka aktualej wiedzy, duże zaangażowanie prowadzących, bardzo dobra organizacja kursu. Szczerze polecam!
Arleta Gidelska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Arleta Gidelska
Fizjoterapeuta
To kolejne moje szkolenie z Med Coach, jestem bardzo zadowolona z treści materiału szkoleniowego oraz z prowadzącej. Pozdrawiam i polecam:)
Grzegorz Kachniarz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Grzegorz Kachniarz
Technik masażysta
Super Szkolenie! Ogromna wiedza Instruktora ;)

Na pewno wrócę na następne szkolenia ;);)

Sprawdź także

3399.75 zł
3798.75 zł
Zakupy z 7% rabatem
kup produkt
Sprawdź wszystkie produkty
Strefa Kursanta

  Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!

 

Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.

 

Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych! 

Załóż konto!
Nasi Instruktorzy
Poznaj wszystkich Instruktorów
Med Coach w liczbach
0
WYMAGAJĄCYCH ABSOLWENTÓW
0
CENIONYCH W POLSCE I NA ŚWIECIE INSTRUKTORÓW
0
zorganizowanych szkoleń
i webinarów
Zapisz się do newstlettera

Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!

Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!

Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Anita Szperling
świetny wykład, bardzo logicznie przedstawiona problematyka zaburzeń w stawie skroniowo-żuchwowym
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Magda
Fizjoterapeuta
Bardzo fajnie i jasno wyjaśniona omawiana tematyka. Jestem bardzo zadowolona.
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Beata
Fizjoterapeuta
Wspaniały kurs, wiedza przekazana w prosty sposób, praktyczna część zrozumiała. W krótkim czasie zdobyłam solidną bazę do pracy z pacjentem, u którego występują ...
Masz pytania? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED COACH danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
Dane Firmy
Adres korespondencyjny
Med Coach
ul. Gromadzka 54A
30-719 Kraków
NIP: 6783164659
537 453 003 - Paulina
koordynator ds. szkoleń i dofinansowań
788 112 262 - Dominika
koordynator ds. eventów
505 930 072 - Marcin
koordynator ds. współpracy
Certyfikacja

O nas Szkolenia Zakończone szkolenia Kadra FAQ POLITYKA PRYWATNOŚCI REGULAMIN Rekomendacje Kodeks Etyki Firmy Med Coach Kontakt