Szkolenia stacjonarne!

Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne!

Szkolenia on-line!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szkolenia on-line z naszymi Instruktorami! 

Nagrania ze szkoleń on-line!

Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!

Sklep dla Fizjoterapeutów!

Skorzystaj z kodu rabatowego: MEDCOACH7 na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Masz pytania?

Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kurs stawy skroniowo-żuchwowe - kurs terapii stawów skroniowo-żuchwowych

Staw skroniowo-żuchwowy. Niewielka struktura, która może powodować tak wiele zaburzeń. Chcesz dowiedzieć się jak je różnicować, jak sobie poradzić z diagnostyką, by terapia była efektywna i skuteczna?

 

Jeśli w Twoim gabinecie pojawia się coraz więcej pacjentów posiadających dolegliwości bólowe w rejonie stawów skroniowo-żuchwowych - jesteś w odpowiednim miejscu. Trzydniowy kurs terapii stawów skroniowo-żuchwowych z osteopatą dr Michałem Chwastowskim D.O. - pozwoli Ci na otrzymanie wiedzy w formie „pigułki” pracy manualnej w rejonie stawów skroniowo-żuchwowych. Omówione zostaną na nim najczęstsze dysfunkcje i konkretne sposoby diagnozowania i leczenia, które mają pokrycie w nauce i praktyce terapeutycznej.

 

Firma Med Coach jest organizatorem kompleksowego szkolenia, podczas którego omawiane są dolegliwości oraz zaburzenia m.in.. rejonu tj. stawy skroniowo-żuchwowe czy innych rejonów układu stomatognatycznego. Kurs składa się z trzech intensywnych dni na sali szkoleniowej, podczas których doświadczony i ceniony Instruktor – dr Michał Chwastowski D.O. – przekazuje wiedzę teoretyczną i praktyczną Autorski kurs Stawy skroniowo-żuchwowe wyróżnia jego tematyka, obejmująca wnikliwe postępowanie diagnostyczne w przypadku dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych o różnym podłożu wraz z propozycją terapii. Na kursie z Michałem Chwastowskim zawsze panuje przyjemna atmosfera, która pomaga w ciągłym doskonaleniu umiejętności! Przyjdź i przekonaj się sam!

Nasze szkolenia

Sprawdź wszystkie szkolenia

Firma Med Coach - szkolenia dla wymagających powstała z pomysłu młodych fizjoterapeutów, którzy poczuli potrzebę zapewnienia sobie i swoim znajomym z branży, najnowszej wiedzy, światowych trendów oraz najaktualniejszych nurtów warsztatu terapeutycznego. Misją firmy stało się nieustanne kształcenie fizjoterapeutów w zakresie wiedzy i umiejętności praktycznych. Profesja fizjoterapeuty wymaga nieustannego podnoszenia kwalifikacji zawodowych, co niesie za sobą konieczność ciągłego aktualizowania własnej wiedzy, która dzięki pojawiającym się trendom i badaniom naukowym zmienia aktualne podejście do codziennej terapii pacjentów. Warto zatem na bieżąco aktualizować najnowsze doniesienia z zakresu fizjoterapii i osteopatii na organizowanych przez nas szkoleniach i kursach!

 

Med Coach zajmuje się kompleksową organizacją kursów fizjoterapii, osteopatii i treningu medycznego. Oferta szkoleń stanowi bogaty przekrój, odpowiadający potrzebom specjalizacyjnym szerokiego grona odbiorców. Wszyscy zainteresowani fizjoterapeuci, osteopaci i trenerzy znajdą dla siebie coś odpowiadającego ich zainteresowaniom i specjalistycznym preferencjom.

 

Kompleksowym i specjalistycznym szkoleniem w naszej ofercie jest kurs terapii stawów skroniowo-żuchwowych, prowadzony przez znakomitego dydaktyka i osteopatę doktora Michała Chwastowskiego D.O., którego autorskie kursy cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Prowadzący kurs stawy skroniowo zuchwowe, ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku „Fizjoterapia". Jego dociekliwość w szukaniu prawdy zaowocowała uzyskaniem stopnia doktora. Następnie studiował osteopatię na Flanders International College of Osteopathy. Studia ukończył uzyskując międzynarodowy tytuł Dyplomowanego Osteopaty – D.O. Michał Chwastowski jest czynnym zawodowo terapeutą. Piastował funkcję Dyrektora Wykonawczego FICO Osteopathy Academy Polska. Jest wykładowcą w FICO Osteopathy Academy oraz w zakładzie Ortopedii i Traumatologii Katedry Rehabilitacji Klinicznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ukończył dziesiątki kursów z zakresu szeroko pojętej medycyny manualnej.

 

Stawy skroniowo-żuchwowe kurs ma na celu zapoznanie Uczestników ze sprawdzonymi sposobami lokalizowania, diagnozowania i interpretowania bólu pochodzenia stomatognatycznego. Na szkoleniu otrzymasz wiedzę w formie „pigułki” pracy manualnej w rejonie stawów skroniowo-żuchwowych. Omówione na nim zostaną najczęstsze dysfunkcje i konkretne sposoby diagnozowania i leczenia, które mają pokrycie w nauce i praktyce terapeutycznej. Stacjonarny kurs dotyczący stawów skroniowo-żuchwowych składa się z 3 dni szkoleniowych, w trakcie których Instruktor szczegółowo porusza tematykę wnikliwego postępowania diagnostycznego w przypadku dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych o różnym podłożu oraz przedstawia propozycję terapii. Podczas części praktycznej, demonstrowane są przykłady pracy na stawie skroniowo-żuchwowym oraz okolicznych tkankach i elementach strukturalnie powiązanych z SSŻ. Dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych to coraz częściej zgłaszana przyczyna wizyt w gabinetach fizjoterapeutycznych - wynika to ze świadomości efektywności leczenia, jaką niesie współczesne postępowanie manualne. Bierze ono pod uwagę nie tylko działanie miejscowe w obrębie stawów, ale także techniki wpływające na odleglejsze części ciała, a będące przyczyną lub efektem problemów z funkcjonowaniem stawów skroniowo-żuchwowych. Spora liczba zależności i powiązań jest prezentowana w ramach szkolenia Stawy skroniowo-żuchwowe z dr Michałem Chwastowskim.

 

Szukając szkolenia ze stawów skroniowo-żuchwowych bardzo często możecie trafić na anglojęzycznego nazewnictwo, tj. TMJ kursy czy kursy TMJ. Skrót TMJ wziął się z angielskich słow Temoporo-Mandibular Joint, czyli nic innego jak staw skroniowo-żuchwowy. Organizowany przez Med Coach kurs z terapii stawów skroniowo żuchwowych nosi nazwę: Diagnostyka i leczenie dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych. Łączy on w sobie dwie części: praktyczną i teoretyczną.

 

Część teoretyczna zawiera poniższe tematy:

 

 • anatomia i związana z nią biomechanika stawów skroniowo-żuchwowych i kości czaszki,
 • zgryz prawidłowy i patologiczny,
 • położenie i mechanika krążków stawowych,
 • zwarcie centryczne i ekscentryczne, zwarcie żuchwy,
 • wpływ struktur mięśniowo-powięziowych i wisceralnych na stawy skroniowo-żuchwowe,
 • wpływ dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych na organizm,
 • podłoże powstawania patologii stawów skroniowo-żuchwowych na drodze endogennej (m.in. wady zgryzu, wady rozwojowe, zmiany w kręgosłupie szyjnym) oraz egzogennej (np. stres),
 • postępowanie diagnostyczne różnicujące patologie wewnątrzstawowe (artroza, degeneracja, uwięźnięcie dysku) oraz okołostawowe (aspekty neurologiczne wywołujące np. napięcia mięśniowe).

 

W części praktycznej dokładnie omawiane są wymienione zagadnienia:

 

 • palpacja poszczególnych struktur,
 • ocena biomechaniki stawów skroniowo-żuchwowych oraz postawy ciała,
 • testy różnicujące patologie,
 • techniki tkanek miękkich (głębokie i powierzchowne mięśnie szyi i karku oraz twarzoczaszki),
 • techniki manipulacji i mobilizacji stawów skroniowo-żuchwowych oraz kręgosłupa szyjnego i zaangażowanych stawów obręczy barkowej,
 • techniki wisceralne (mobilizacje powięzi struktur i narządów mogących wpłynąć w konkretnych sytuacjach na stawy skroniowo-żuchwowe).

 

Kursy stawu skroniowo-żuchwowego prowadzone we współpracy z Instruktorem dr Michałem Chwastowskim D.O. odbywają się w Krakowie i doczekały się już kilku edycji. Zgromadziły zadowolonych Absolwentów, którzy naładowani nową wiedzą pragną uskuteczniać nowo nabytą wiedzę i umiejętności w swoich gabinetach fizjoterapeutycznych.

 

Znakomity dydaktyk, prowadzący szkolenie ze stawów skroniowo-żuchwowych, opracował również inne, autorskie kursy osteopatyczne, podczas których poruszane są zagadnienia dotyczące bólów głowy – „Osteopatyczna diagnostyka i terapia bólów głowy” oraz dotyczące integracji osteopatycznej - „Kompleksowa Integracja Strukturalna”, tj. 4-modułowe szkolenie zainicjowane przez dr Michała Chwastowskiego D.O. i osteopaty mgr Piotra Rakowieckiego.

 

Jest również autorem i pomysłodawcą kilku szkoleń on-line dla fizjoterapeutów i osteopatów. Kilku edycji doczekały się kultowe kursy on-line: „Diagnostyka różnicowa bólów głowy”, „Nerwy czaszkowe - diagnostyka i leczenie”, „Fizjologia dysku - mechanizm dyskopatii i postępowanie terapeutyczne”, „Stymulacja procesów gojenia i regeneracji”, „Manualne wspomaganie funkcjonowania jelit”, „Manipulacje kręgosłupa - przereklamowana technika czy niezastąpione narzędzie?” oraz „Diagnostyka różnicowa zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych”, które można zakupić na stronie Med Coach w zakładce „Nagrania”.

 

Każdy Fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie coś dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i umiejętności, które dostarczy mu kurs terapii stawów skroniowo-żuchwowych będzie korzystał w całej swojej karierze pracy praktycznej z pacjentami!

Opinie wystawione przez innych Kursantów

Magdalena Kossakowska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Magdalena Kossakowska
fizjoterapeuta
Mistrzostwo świata za te warsztaty.
Karolina - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Karolina
Fizjoterapeuta
Med Coach jak zawsze na najwyższym poziomie!
Bartłomiej Czechowicz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Bartłomiej Czechowicz
Fizjoterapeuta
polecam szkolenie ;) trafnie, rzetelnie, miło ...cóż więcej napisać ...dziękuję
Elwira Świder - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Elwira Świder
Magister fizjoterapii
Rewelacyjna organizacja i pomoc w uzyskaniu dofinansowania na naprawdę wartościowy kurs. Szczerze polecam szkolenie Osteopatyczna diagnostyka i terapia bólów głowy u Michała Chwastowskiego. Dodatkowe plusy za rewelacyjną atmosferę!
Krystian Kutyła - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Krystian Kutyła
Magister fizjoterapii
Świetny kurs bardzo praktyczny, jasny, przejrzysty i pomocny w pracy, polecam gorąco!
Ewelina Gwizdoń - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Ewelina Gwizdoń
Magister fizjoterapii
Bardzo miło wspominam ten kurs. Wspaniały prowadzący,organizatorzy i mnóstwo wiedzy przekazane w bardzo przejrzysty sposób. Chce się przyjeżdżać na Wasze kursy i warsztaty, jesteście wspaniali, tak trzymać!
Arleta Gidelska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Arleta Gidelska
Fizjoterapeuta
Szkolenie profesjonalne, Asia rzeczowo i praktycznie omawia materiał. Szczerze polecam!
Alona - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Alona
Student fizjoterapii
Polecam, dobrze zgrany webinar, dostałam dużo rzeczy do przemyślenia!
Adam - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Adam
Fizjoterapeuta
Świetnie poprowadzony i przygotowany kurs łączący medycynę wschodu i zachodu z praktycznymi wskazówkami i technikami do pracy z pacjentem jak i do pracy własnej :)
Wojciech Brożek - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Wojciech Brożek
Technik fizjoterapii
Super, merytorycznie, dużo praktycznych przykładów

Sprawdź także

Sprawdź wszystkie produkty
Strefa Kursanta

  Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!

 

Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.

 

Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych! 

Załóż konto!
Nasi Instruktorzy
Poznaj wszystkich Instruktorów
Med Coach w liczbach
0
WYMAGAJĄCYCH ABSOLWENTÓW
0
CENIONYCH W POLSCE I NA ŚWIECIE INSTRUKTORÓW
0
zorganizowanych szkoleń
i webinarów
Zapisz się do newstlettera

Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!

Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!

Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Elżbieta
Fizjoterapeuta
Bardzo ciekawie i mądrze skrojony kurs. Przekazywana jest duża dawka wiedzy ale też pozytywnej energii.
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Alona
Student fizjoterapii
Polecam, dobrze zgrany webinar, dostałam dużo rzeczy do przemyślenia!
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Paulina Rzeczkowska
Fizjoterapeuta
Wspaniałe szkolenie. Pan dr Ryszard Biernat to jest encyklopedia wiedzy. Świetny SZKOLENIOWIEC od którego warto zdobywać wiedzę.
Masz pytania? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED COACH danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
Dane Firmy
Adres korespondencyjny
Med Coach
ul. Gromadzka 54A
30-719 Kraków
NIP: 6783164659
537 453 003 - Paulina
koordynator ds. szkoleń i dofinansowań
788 112 262 - Dominika
koordynator ds. eventów
505 930 072 - Marcin
koordynator ds. współpracy
Certyfikacja

O nas Szkolenia Zakończone szkolenia Kadra FAQ POLITYKA PRYWATNOŚCI REGULAMIN Rekomendacje Kodeks Etyki Firmy Med Coach Kontakt