Szkolenia stacjonarne!

Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne!

Szkolenia on-line!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szkolenia on-line z naszymi Instruktorami! 

Nagrania ze szkoleń on-line!

Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!

Sklep dla Fizjoterapeutów!

Skorzystaj z kodu rabatowego: MEDCOACH7 na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Masz pytania?

Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kurs kinesiotapingu - kurs tapingu Kraków

Czujesz potrzebę poznania nowych technik i metod terapeutycznych, lecz nie masz pomysłu gdzie ich szukać? A może chciałbyś wspomóc swojego pacjenta nie tylko w trakcie bezpośredniej terapii, ale również utrzymać efekty terapeutyczne po zakończeniu sesji w gabinecie? Trafiłeś w dobre miejsce, szukając odpowiedzi na te pytania!

 

Med Coach – szkolenia dla wymagających organizuje kurs kinesiology tapingu, dzięki któremu nauczysz się aplikacji kinesiology tapingu. Dwa dni intensywnego szkolenia zaopatrzą Cię w nowe techniki wspomagania swoich pacjentów. W kurs tapingu organizowanego przez Med Coach wpisane jest uzyskanie międzynarodowego certyfikatu Medical Taping Concept w języku angielskim po zakończeniu szkolenia.

 

Szkolenie z tapingu to szkolenie z naciskiem na praktykę! Podczas udziału w kursie będziesz miał możliwość użytkowania nielimitowanej ilości oryginalnych taśm do tapingu medycznego firmy Cure Tape. Na kursie dowiesz się jak stosować taping w rehabilitacji oraz otrzymasz kompletną wiedzę, która pozwoli Ci stosować aplikacje tapingu, w taki sposób, aby przynosiły zamierzony i skuteczny efekt terapeutyczny w pracy z pacjentami!

 

Zgodnie z motto firmy Cure Tape "only for professionals" – kursy tejpingu Medical Taping Concept przeznaczone są tylko dla fizjoterapeutów lub studentów fizjoterapii! Dlatego jeśli nawet jesteś początkującym fizjoterapeutą kurs kinesiotapingu, nie sprawi żadnych problemów. Wiedza uzyskana w trakcie szkolenia - kinesiologytaping kurs - zapewni Ci odpowiedni dobór narzędzi pozwalających na utrzymanie rezultatów uzyskanych w trakcie terapii. Przyjdź na taping medyczny i skorzystaj z wiedzy i wieloletniego doświadczenia międzynarodowych Instruktorów metody - mgr spec. Barbary Skalskiej-Dulińskiej i dr Grzegorza Głąba!

Nasze szkolenia

Kurs Taping medyczny - Medical Taping Concept
Taping medyczny - Medical Taping Concept
Termin
24.07.2021-25.07.2021
Cena
799 zł

Instruktor: mgr spec. Barbara Skalska-Dulińska


Kurs z certyfikowanym Instruktorem! 

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs
Sprawdź wszystkie szkolenia

Firma Med Coach – szkolenia dla wymagających obrała sobie za cel zapewnianie fizjoterapeutom i studentom fizjoterapii dostępu do najnowszej i specjalistycznej wiedzy. Projekt został stworzony z pasji oraz chęci nieustannego podnoszenia kwalifikacji oraz nieprzerwanego kształcenia, wpisanych nieodłącznie w charakterystykę zawodu fizjoterapeuty. Firma szkoleniowa Med Coach zapewnia aktualne doniesienia z zakresu fizjoterapii, osteopatii, co przekłada się na uzupełnienie warsztatu terapeutycznego o najnowsze trendy w fizjoterapii oraz w oparciu o bieżące doniesienia naukowe.

 

Med Coach poświęca się całkowicie swojej misji, którą obrał na początku swojej działalności.

 

Kompleksowo organizuje kursy fizjoterapii, osteopatii, treningu medycznego, w tym także kurs tapingu. Oferta szkoleń stanowi bogaty przekrój najnowszych nurtów szkoleniowych w zakresie osteopatii, treningu medycznego oraz fizjoterapii, dzięki czemu osoby zainteresowane, posiadające indywidualne preferencje specjalizacyjne znajdą coś dla siebie.

 

Kurs tapingu Kraków, kurs tapingu Warszawa – to często wpisywane frazy przez naszych Kursantów w wyszukiwarce. Kursy kinesiology tapingu stanowią idealne uzupełnienie oferty o szkolenie, na którym otrzymasz kompletną wiedzę, umożliwiającą stosowanie aplikacji tapingu, w taki sposób, aby przynosiły zamierzony i skuteczny efekt terapeutyczny.

 

Kinesiotaping szkolenie jest jednym ze specjalistycznych wydarzeń, które pozwala uzyskać odpowiednie narzędzia pozwalające na utrzymanie uzyskanych w trakcie pracy z pacjentem efektów terapeutycznych. Kurs tapingu prowadzą międzynarodowi Instruktorzy metody Medical Taping Concept – fizjoterapeutka mgr spec. Barbara Skalska-Dulińska i fizjoterapeuta i nauczyciel akademicki - dr Grzegorz Głąb. Barbara Skalska - Dulińska ukończyła studia magisterskie z wyróżnieniem na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (w tym semestr na Hanzehogeschool w Groningen w Holandii). W 2016 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie fizjoterapii. Grzegorz Głąb jest absolwentem Wydziału Rehabilitacji Ruchowej i Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Fizjoterapii AWF w Krakowie.

 

Podstawy metody, które prezentuje kinesiotaping kurs, stworzono w Japonii i Korei w latach siedemdziesiątych. Twórcy czerpali z idei, mówiącej o tym, że niezbędne do utrzymania i regeneracji zdrowia są ruch i aktywność mięśni, a ich nieprawidłowe funkcjonowanie może wpływać na wystąpienie wielu dolegliwości i objawów. Podstawowe złożenia doprowadziły do przygotowania kilka rodzajów taśmy elastycznej, wspomagającej mięśnie podczas wykonywania ich funkcji bez ograniczania ruchu. Taki sposób leczenia dotkniętych mięśni, aktywizuje własny proces gojenia organizmu.

 

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku firma FysioTape BV z Holandii opracowała metodę Medical Taping Concept oraz taśmy do tapingu medycznego CureTape®. Z czasem odkryto dodatkowe bardziej wszechstronne zastosowania tejpów, poza wspomnianym leczeniem mięśni.

 

Przy zastosowaniu odpowiednich technik można uzyskać również zmniejszenie stanu zapalnego lub nagromadzenie płynów, usuwanie krwiaków i obrzęków, korektę postawy, leczenie objawów nadmiernego zużycia, takich jak łokieć tenisisty, golfisty. Obecnie koncepcja jest wykorzystywana na całym świecie przez fizjoterapeutów, lekarzy, masażystów, terapeutów sportowych. Kurs kinesiotaping i metoda tapingu medycznego jest stosowana jako zabieg doskonale uzupełniający i utrwalający metody terapii, różniąc się od standardowych metod oferowanych podczas kursów tapingu. W koncepcji MTC - kursy tapingu medycznego czy taping sportowy w fizjoterapii są prowadzone przez certyfikowanych instruktorów na całym świecie. Dla wielu praktyków taping medyczny stał się istotnym dodatkiem w codziennej pracy z pacjentami.

 

Kurs kinesiology taping ma na celu zapoznanie Uczestników z różnymi metodami aplikacji taśm do tapingu medycznego wspomagającymi utrzymanie pożądanych efektów terapeutycznych. Na szkoleniu otrzymasz kompletną wiedzę, która pozwoli Ci stosować aplikacje tapingu, w taki sposób, aby przynosiły zamierzone efekty terapii. Dwudniowy kurs tapingu w Krakowie zapewnia 16 godzin dydaktycznych przeznaczonych odpowiednio na przekazanie teorii oraz ćwiczenia praktyczne aplikowania taśm. Uczestnik otrzymuje obszerny skrypt do tapingu medycznego w koncepcji Medical Taping Concept, który zawiera bogatą część teoretyczną oraz praktyczną wraz ze zdjęciami i opisami aplikacji tapingu. Kurs tapingu w Med Coach daje możliwość korzystania z nielimitowanej ilości oryginalnych taśm do tapingu medycznego firmy Cure Tape. Zakończenie tapingu medycznego równoznaczne jest z uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu Medical Taping Concept w języku angielskim.

 

Kurs tejpowania w części praktycznej prezentuje zastosowanie tapingu medycznego dla kończyny dolnej: w problemach w obrębie stopy i goleni, pokaz aplikacji mięśniowych tapingu medycznego w obrębie łydki, w urazach mięśniowych, zapaleniu rozcięgna podeszwowego, przy „ostrodze piętowej, w zapaleniu ścięgna Achillesa, problemach stawu kolanowego i rzepkowo-udowego, urazach więzadłowych, problemach przeciążeniowych stawu kolanowego, w „problemach wyprostu kolana”, obrzękach po urazie kolana, najczęstszych problemach w obrębie staw biodrowego (m. pośladkowy średni, m. gruszkowaty). Część praktyczna pokazuje także zastosowanie tapingu medycznego dla kończyny górnej: w dolegliwościach stawu barkowego, zapewnia naukę aplikacji mięśniowych w obrębie stawu barkowego i łopatki, aplikację stabilizującą staw barkowy oraz w dysfunkcjach w obrębie barku. Szkolenie z tapingu omawia także temat budowy i funkcji układu mięśniowo-powięziowego w problemach bólowych odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz tożsamych aplikacji tapingu medycznego na mięśnie grzbietu i miednicy oraz stabilizacji głębokiej. Poruszne są także problemy odcinka szyjnego kręgosłupa oraz odpowiadające im aplikacje tapingu medycznego na mięśnie szyi i karku. Ponadto omawiane są patologie spośród: TOS, łokcia tenisisty, zespołu cieśni nadgarstka, choroby Osgood-Schlattera, kolana skoczka czy urazów żeber.

 

Warszawa to nowa propozycja lokalizacji, w którym organizujemy kurs kinesiotapingu. Kraków natomiast to stałe miejsce organizacji naszych szkoleń. Kurs kinesiology tapingu zgromadził już wielu zadowolonych Absolwentów, którzy otrzymali wiedzę wykładowców z wieloletnim doświadczeniem i pasją, motywując do wprowadzania nowych technik i nowo nabytej wiedzy w swoich miejscach pracy fizjoterapeutycznej.

 

Zgodnie z motto firmy Cure Tape: "only for professionals", kurs tejpowania - Medical Taping Concept przeznaczone są tylko dla fizjoterapeutów lub studentów fizjoterapii! Dlatego jeśli nawet jesteś początkującym fizjoterapeutą, kurs kinesiotapingu nie sprawi Ci żadnych problemów, wręcz przeciwnie – otworzy Ci nowe możliwości. Studentom fizjoterapii oferujemy specjalną zniżkę na kurs tapingu, gdyż jest on dedykowany właśnie w ich kierunku.

 

Każdy fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie coś dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie szkolenia taping medyczny będzie korzystał w całej swojej karierze pracy praktycznej z pacjentami!

Szkolenie Taping medyczny - Medical Taping Concept
Taping medyczny - Medical Taping Concept
Termin
24.07.2021-25.07.2021
Cena
799 zł

Instruktor: mgr spec. Barbara Skalska-Dulińska


Kurs z certyfikowanym Instruktorem! 

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs

Opinie wystawione przez innych Kursantów

Dominika Dadej - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Dominika Dadej
Student fizjoterapii
Świetnie przygotowany kurs pod każdym względem, duża dawka wiedzy zarówno praktycznej jak i teoretycznej, POLECAM!
Magdalena Ruchała - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Magdalena Ruchała
fizjoterapeuta
100% zadowolenia :)
Karolina Baruś - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Karolina Baruś
Student fizjoterapii
Rewelacyjny kurs ze wspaniałą Panią prowadzącą na czele! Świetna organizacja, wszystko na plus! Dziękuję! :)
Wojciech Brożek - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Wojciech Brożek
Technik fizjoterapii
Super, merytorycznie, dużo praktycznych przykładów
Joanna Sław-Eliasz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna Sław-Eliasz
Inne
Rewelacyjne szkolenie. Świetnie przekazana wiedza praktyczna. Polecam innym, sama czekam na następne szkolenia.
Dominika Dadej - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Dominika Dadej
Student fizjoterapii
Świetnie przygotowany kurs pod każdym względem, duża dawka wiedzy zarówno praktycznej jak i teoretycznej, POLECAM!
Angelika Sopata - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Angelika Sopata
Magister fizjoterapii
Warsztat był super, atmosfera i organizacja również. Na pewno skorzystam jeszcze z usług Med Coach :)
Izabela Szewczyk-Guz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Izabela Szewczyk-Guz
Magister fizjoterapii
Bardzo profesjonalna organizacja zajęć. Polecam prowadzącą Joannę Tokarską - konkretnie i praktycznie.
Kamila - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Kamila
Fizjoterapeuta
Świetne szkolenie, bardzo polecam wszystkim, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty. Używany jest język polski, zrozumiały dla każdego: od pacjenta przez studenta do terapeuty :D Podawane są różne badania, źródła oraz dodatkowe materiały- spoko, takie szkolenie mogłoby trwać dłużej niż te 1,5 czy 2 godzinki. Serdecznie polecam! :)
Joanna Szymańska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna Szymańska
Fizjoterapeuta
"Demony neurologii" - rewelacyjny kurs, ogrom wiedzy przekazany w bardzo przystępny sposób, POLECAM!

Sprawdź także

79.75 zł
Zakupy z 7% rabatem
kup produkt
Sprawdź wszystkie produkty
Strefa Kursanta

  Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!

 

Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.

 

Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych! 

Załóż konto!
Nasi Instruktorzy
Poznaj wszystkich Instruktorów
Med Coach w liczbach
0
WYMAGAJĄCYCH ABSOLWENTÓW
0
CENIONYCH W POLSCE I NA ŚWIECIE INSTRUKTORÓW
0
zorganizowanych szkoleń
i webinarów
Zapisz się do newstlettera

Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!

Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!

Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Elżbieta
Fizjoterapeuta
Bardzo ciekawie i mądrze skrojony kurs. Przekazywana jest duża dawka wiedzy ale też pozytywnej energii.
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Alona
Student fizjoterapii
Polecam, dobrze zgrany webinar, dostałam dużo rzeczy do przemyślenia!
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Paulina Rzeczkowska
Fizjoterapeuta
Wspaniałe szkolenie. Pan dr Ryszard Biernat to jest encyklopedia wiedzy. Świetny SZKOLENIOWIEC od którego warto zdobywać wiedzę.
Masz pytania? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED COACH danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
Dane Firmy
Adres korespondencyjny
Med Coach
ul. Gromadzka 54A
30-719 Kraków
NIP: 6783164659
537 453 003 - Paulina
koordynator ds. szkoleń i dofinansowań
788 112 262 - Dominika
koordynator ds. eventów
505 930 072 - Marcin
koordynator ds. współpracy
Certyfikacja

O nas Szkolenia Zakończone szkolenia Kadra FAQ POLITYKA PRYWATNOŚCI REGULAMIN Rekomendacje Kodeks Etyki Firmy Med Coach Kontakt