Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne w Krakowie, Warszawie, Łodzi i Gdańsku!
Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!
Skorzystaj z rabatu -5% z kodem: MEDCOACH5 na zakupy w naszym sklepie internetowym!
Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!
Aktualne kursy stacjonarne.
07-10.07.2022; 08-11.09.2022 - VED Concept - ViscoElastic Deformation Techniques
Na zaawansowanym module szkolenia otrzymasz wiedzę, dotyczącą aktywizacji podstawowej i mobilizacji chorych, zapobiegania unieruchomieniom, zapaleniom płuc i odleżynom.
Czy wiesz, że...
Co otrzymasz w cenie szkolenia?
Co wyróżnia kursy terapii bazalnej w Med Coach?
Poznaj bliżej zagadnienie terapii bazalnej!
Dzień I (sobota)
9:00 – 10:00 Przywitanie uczestników, przedstawienie uczestników i pracy jaką wykonują z osobami chorymi, omówienie problemów i sposobów rozwiązań klinicznych podopiecznych (pacjentów) 10:00 – 10:15 przerwa kawowa 10:15 – 12:15 Przypomnienie wiadomości z kursu podstawowego. Wzorce ruchowe kończyn górnych, dolnych, tułowia. Praca z osobami na płaszczyznach kluczowych dla osoby chorej doświadczanie z podziałem na osoby - partnerów terapii aktywnych i pasywnych. Zadania dotyczące sposobów odczuwania i przetwarzania informacji z wykluczeniem kanałów percepcji wzrokowej i słuchowej. 12:15 – 13:00 Przerwa obiadowa 13:00 – 15:00 Omówienie obszarów intymnych, prywatnych i społecznych – inicjacja terapii 15:00 – 15:15 przerwa kawowa 15:15 – 16:30 Zamiana anormalnej kolejności ruchu i zastosowania w unieruchomieniach poszczególnych segmentów ciała – zasada omijania przeszkody. Fazy kontroli motorycznej w procesie terapeutycznym oraz planowanie ruchu czyli stabilności, mobilności i mobilności na stabilności. Stabilizacja proksymalna jako ważny element wykonania ruchu dystalnego. Podsumowanie dnia i prośby lub pytania do dnia kolejnego, dyskusja |
Dzień II (niedziela)
9:00 – 10:00 Stosowanie bodźców wibracyjnych, kiedy, w jakim obszarze i komu - czyli wskazania i przeciwskazania. 10:00 – 10:15 przerwa kawowa 10:15 – 12:15 Odleżyny - jak powstają i jak im zapobiegać? 12:15 – 12:45 Przerwa obiadowa 12:45 – 15:00 Znaczenia bodźców zewnętrznych dla torowania „blokowania” percepcji 15:00 – 16:00 Omówienie i zastosowanie w sytuacjach klinicznych elementów terapii, Stany „kliniczne” naszych podopiecznych/pacjentów/klientów… Syndromy: śpiączki, stanu po śpiączce, przetrwały stan wegetatywny, stan wegetatywny, stan minimalnej świadomości, stan apaliczny – różnicowanie diagnostyczne. Dyskusja na temat „Świadomości” na podstawie wielu opinii i własnych przemyśleń. Skostnienia okołostawowe jako problem kliniczny Trakt orofacjalny i przygotowanie chorego do dekaniulacji (w przypadku wystarczającej ilości czasu) 16:00-16:30 Podsumowanie kursu i dyskusja w grupie Wręczenie certyfikatów, pożegnanie uczestników i zakończenie kursu
|
dr Grzegorz Biliński
Wykształcenie
Magistra fizjoterapii z przygotowaniem pedagogicznym ukończył w 2003 roku w Opolu, początku swojej pracy związał się z osobami z głęboka niepełnosprawnością i już w trakcie studiów angażował się wraz z przyjaciółmi w działania Fundacji dziećmi z porażeniem mózgowym w Opolu. Po krótkim stażu w Wojewódzkim Centrum Medycznym w zakładzie rehabilitacji otrzymał propozycje pracy na stanowisku fizjoterapeuty w ZAZ Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu W latach 2004-2006 pełnił tam również funkcję kierownika rady programowej. W 2006 roku otrzymał propozycje pracy w WCM w Opolu w oddziale Kardiologicznym a także wielokrotnie ze względu na doświadczenie i wiedzę w prowadził terapię i konsultował chorych w oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej. Ze względu na nowatorskie podejście oraz uzyskiwane spektakularne efekty w pracy z pacjentami w śpiączce otrzymywał prośby o pomoc w różnych przypadkach w całym kraju. Pełnił funkcję członka i przewodniczącego Opolskiej Wojewódzkiej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w latach 2015-2020, jest Członkiem KIF i KRF, Pracuje w komisji socjalnej i w podkomisji ds. specjalizacji kierunkowej: neurologia dla dorosłych
Doświadczenie zawodowe
Również jako dydaktyk prowadził zajęcia kliniczne cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem wraz ze studentami wydziałów Fizjoterapii Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Politechniki Opolskiej, wykładał na wydziale pedagogii specjalnej UO, wydziale psychologii, neurologopedii Uniwersytetu Opolskiego, jest wykładowca studiów podyplomowych z Neurorehabilitacji w Poznaniu. Od początku zgłębiał wiedzę biorąc udział w licznych kursach, których było ponad 100. W 2010 roku zgłosił wraz z współpracownikami 9 projektów badawczych i dzięki pomysłom oraz publikacjom naukowym w 2012 roku otworzył przewód doktorski na AWF Wrocławskim badając zaburzenia równowagi jako konsekwencję zabiegów na sercu. W 2015 roku obronił pracę doktorską. Zakończył również szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie fizjoterapii. Jest międzynarodowym terapeutą Bobath, dyplomowanym terapeutą Stymulacji Bazalnej, terapeutą PNF oraz członkiem IPNFA Poland od 2007r, absolwentem kursów terapii manualnej, terapii Kranio-Sakralnej, PRI, Kinesiology Taping a także instruktorem Aktywnej Rehabilitacji z ramienia FAR. Stworzył autorski kurs o podnoszeniu, przemieszczaniu i układaniu chorych, Terapii Bazalnej będący kodyfikacją technik konceptów takich jak: Bobath, PNF, Stymulacji Bazalnej, Proksemikę opartych o wieloletnią praktykę kliniczna w pracy z pacjentami po uszkodzeniach układu nerwowego.
Wieloletnie doświadczenie w zakresie organizacji kursów dla fizjoterapeutów, pozwoliło nam wypracować standardy, dzięki którym Uczestnicy naszych szkoleń czują się maksymalnie zaopiekowani, a czas na szkoleniu mogą przeznaczyć na efektywną naukę!
To tylko nieliczne udogodnienia, które oferujemy Uczestnikom naszych szkoleń. Dzięki ankietom Kursantów zbieramy uwagi i sugestie, które bierzemy sobie do serca, a tym samym regularnie podnosimy jakość świadczonych usług! Chętnie wysłuchamy również Twojej opinii na temat organizowanych przez nas szkoleń!
Aby zgłosić się na szkolenie wystarczy wypełnić powyższy formularz zgłoszeniowy. Jeżeli posiadasz już konto w Strefie Kursanta wystarczy, że zalogujesz się swoimi danymi i potwierdzisz zgłoszenie. Jeśli to Twój pierwszy kurs w Med Coach, wypełnij wszystkie wymagane dane z formularza i kliknij Zapisz się na kurs.
Szczegółowe informacje organizacyjne zostają wysłane drogą elektroniczną na e-mail po zaksięgowaniu wpłaty, a w przypadku dofinansowania z KFS lub BUR - po otrzymaniu potwierdzenia otrzymania dofinansowania z KFS lub zapisu w BUR. Najważniejsze kwestie organizacyjne znajdziesz również w Strefie Kursanta w zakładce „Aktualne szkolenia".
Z uwagi na fakt, że jesteśmy niepubliczną placówką oświatową, każda Osoba, która ukończyła kurs w Med Coach otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 5 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.
Wszystkie dane z formularza zgłoszeniowego są potrzebne do prawidłowego wypełnienia powyższego zaświadczenia. W przypadku braku jakichkolwiek danych, dokument ten jest niekompletny i nie może zostać wydany.
Jednocześnie informujemy, że wszelkie przetwarzane dane są należycie przechowywane, zgodnie z wymaganiami RODO z dnia 25 maja 2018 r. (więcej w zakładce Polityka prywatności).
W Med Coach istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na kursy ze środków Bazy Usług Rozwojowych (BUR) oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Sprawdź, z którego dofinansowania możesz skorzystać Ty lub Twoi Pracownicy. Aby zasięgnąć informacji o dofinansowaniach zachęcamy do kontaktu z Wiolą - naszą koordynatorką ds. dofinansowań
- telefonicznie - +48 537 453 003
- mailowo - dofinansowania@med-coach.pl
Szczegóły dostępne są także na stronie: https://med-coach.pl/dofinansowania.
Nie. Celem potwierdzenia udziału w szkoleniu należy wpłacić zaliczkę do 7 dni od dnia zgłoszenia. Kwota zaliczki w zależności od szkolenia wynosi od 300 do 500 zł.
Tak – istnieje możliwość rezygnacji z udziału w wybranym szkoleniu bez podawania przyczyny. Zgodnie z Regulaminem Med Coach:
W każdym z powyższych przypadków istnieje możliwość wskazania Osoby zastępczej bez utraty wpłaconych środków.
Zdecydowana większość szkoleń z oferty Med Coach może być nagrywana, a materiały wykorzystywane w zakresie własnego użytku osobistego. Ostateczna decyzja w tym zakresie należy jednak do Instruktora, który po ustaleniu zasad współpracy z grupą, ogłasza ją na początku szkolenia.
Jeżeli potrzebujesz znać odpowiedź na to pytanie jeszcze przed szkoleniem, skontaktuj się z nami, a my ustalimy warunki z Instruktorem i poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie.
Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!
Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.
Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych!
Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!
Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!