Szkolenia stacjonarne!

Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne!

Szkolenia on-line!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szkolenia on-line z naszymi Instruktorami! 

Nagrania ze szkoleń on-line!

Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!

Sklep dla Fizjoterapeutów!

Skorzystaj z kodu rabatowego: MEDCOACH7 na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Masz pytania?

Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zapisz się do naszej listy mailowej i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w fizjoterapii i osteopatii!
Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
Zapisz się

Kurs terapia manualna w koncepcji osteopatycznej - szkolenie Kraków

Czy w codziennej pracy z pacjentami potrafisz sprawnie zdiagnozować pacjenta, a dzięki temu skutecznie leczyć? Chciałbyś zapoznać się z metodami diagnostycznymi i terapeutycznymi dysfunkcji w obrębie tkanek miękkich, stawów oraz narządów wewnętrznych?

 

Jeśli marzy Ci się swobodna praca bez konieczności ciągłego zastanawiania się nad trafnością swoich hipotez diagnostyczno-terapeutycznych mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie, dzięki któremu zdobędziesz umiejętności i niezbędną wiedzę, które pozwolą Ci przede wszystkim trafnie diagnozować, a dzięki temu skutecznie i bezpiecznie leczyć!

 

Kurs terapii manualnej z diagnostyką różnicową prowadzony jest w koncepcji osteopatycznej. Składa się z 5 modułów, z których każdy trwa 3 dni i podejmuje odmienne zagadnienia. Intensywne szkolenie kończy się egzaminem praktycznym umożliwiającym uzyskanie certyfikatu wystawionego przez Akademię Terapii Manualnej. W programie szkolenia, uwzględniona jest także szczegółowa diagnostyka różnicowa dla fizjoterapeutów, która pomoże w znalezieniu przyczyny dolegliwości oraz zróżnicowanie pomiędzy patologią a dysfunkcją narządu ruchu. Dzięki uczestnictwie w szkoleniu: Terapia manualna w koncepcji osteopatycznej, nauczysz się łączyć dolegliwości z różnych obszarów oraz potwierdzać swoje teorie terapeutyczne!

 

Kursy terapii manualnej prowadzone są przez doświadczonych terapeutów i wieloletnich Instruktorów terapii manualnej, osteopatów - mgr Włodzimierza Ciepałę D.O., dr n. med. Mariana Majchrzyckiego D.O. oraz mgr Marcina Hoffmanna D.O. Przyjdź i poznaj tajniki skutecznej terapii manualnej!

Nasze szkolenia

Kurs Terapia manualna w koncepcji osteopatycznej. Diagnostyka różnicowa i leczenie.
Terapia manualna w koncepcji osteopatycznej. Diagnostyka różnicowa i leczenie.
Termin
12.03.2021-14.03.2021
Cena
1350 zł

NOWA GRUPA W KRAKOWIE!

 

Obszerna diagnostyka i praca manualna w koncepcji osteopatycznej.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs
Sprawdź wszystkie szkolenia

Med Coach - szkolenia dla wymagających to projekt tworzony przez młody, kreatywny zespół fizjoterapeutów, powstały z chęci nieustannego kształcenia się, pasji oraz potrzeby doskonalenia warsztatu terapeutycznego. Działa nieprzerwanie od 2016 roku, by zapewniać kolegom i koleżankom z branży, najnowszą wiedzę oraz umiejętności praktyczne wymagane w zawodzie fizjoterapeuty. Dzięki uczestnictwie w naszych szkoleniach, aktualne doniesienia z zakresu fizjoterapii i osteopatii nie będą już nieosiągalne, a terapia manualna w koncepcji osteopatycznej stanie się codziennym narzędziem terapeutycznym!

 

Kompleksowa organizacja kursów fizjoterapii, osteopatii i treningu medycznego to misja, w którą Med Coach jest w pełni zaangażowany. Oferta szkoleń stanowi bogaty przekrój najnowszych trendów w fizjoterapii, osteopatii, a kursy terapii manualnej stanowią doskonałe dopełnienie zagadnień terapeutycznych. Dzięki wielu różnym tematom prezentowanym na szkoleniach, każdy zainteresowany fizjoterapeuta, osteopata czy student fizjoterapii lub student osteopatii znajdzie dla siebie materiał, który poszerzy jego horyzonty terapeutyczne!

 

Wielomodułowy i specjalistyczny kurs terapii manualnej stworzony został przez osteopatów i terapeutów manualnych z Akademii Terapii Manualnej - mgr Włodzimierza Ciepałę D.O., dr n. med. Mariana Majchrzyckiego D.O. oraz mgr Marcina Hoffmanna D.O.

 

Prowadzący mgr Włodzimierz Ciepała jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz 5-letnich Studiów Podyplomowych w Sutherland College of Osteopathic Medicine w Belgii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy zawodowej, zdobyte podczas pracy w Szpitalu Górniczym w Sosnowcu na oddziale neurochirurgii i Ośrodku Rehabilitacyjnym w Miechowie. Obecnie pracuje i zarządza Centrum Rehabilitacji i Osteopatii ,,Neuron" w Miechowie i Dąbrowie Górniczej, gdzie zajmuje się terapią pacjentów z problemami ortopedycznymi i neurologicznymi.

 

Dr n. med. Marian Majchrzycki jest absolwentem Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Sutherland College of Osteopathic Medicine w Belgii, gdzie skończył osteopatię. Dr Marian już od ponad 15 lat praktykuje w zawodzie, jako skuteczny terapeuta manualny, prowadząc swój własny gabinet w Poznaniu. Poprzednio pracował w klinikach na oddziałach: ortopedycznym, neurologicznym oraz intensywnej terapii. Jest autorem i współautorem ponad 100 artykułów naukowych na temat usprawniania narządu ruchu, z zakresu terapii manualnej, osteopatii, ortopedii, neurologii, onkologii, geriatrii. W latach od 2010 do 2018 wykładał na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest również założycielem Akademii Terapii Manualnej oraz twórcą szkoleń dla fizjoterapeutów i lekarzy z zakresu terapii manualnej i masażu.

 

Terapia manualna kurs prowadzony jest także przez mgr Marcina Hoffmanna, który również jest absolwentem Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Sutherland College of Osteopathic Medicine w Belgii. Studia w Belgii ukończył uzyskując międzynarodowy tytuł dyplomowanego osteopaty D.O. Prowadzi prywatny gabinet osteopatii i rehabilitacji, specjalizuje się w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu. Od 10 lat praktykuje w zawodzie. Jest autorem publikacji dotyczących zagadnień leczenia osteopatycznego, szkoleń z zakresu diagnostyki różnicowej i leczenia manualnego w dysfunkcjach narządu ruchu oraz specjalistycznego szkolenia dla lekarzy stomatologów dotyczącego diagnostyki i leczenia manualnego w dysfunkcjach czaszkowo-żuchwowych. Kurs diagnostyki różnicowej autorstwa założycieli Akademii Terapii Manualnej doczekał się już kilkudziesięciu edycji w Polsce, a tym samym wyszkolił setki terapeutów manualnych!

 

Kurs terapia manualna ma na celu zapoznanie Uczestników z metodami diagnostycznymi i terapeutycznymi dysfunkcji w obrębie tkanek miękkich, stawów oraz narządów wewnętrznych. Składowymi szkolenia są między innymi anatomia palpacyjna, techniki manualne oraz diagnostyka różnicowa. Kurs składa się z 5 modułów, z których każdy koncentruje się na odmiennych regionach ciała.

 

  • Moduł I poświęcony jest odcinkowi lędźwiowemu kręgosłupa, miednicy, biodrom, udom oraz klinicznym aspektom układu moczowo-płciowego. Zagadnienie to omawiane jest w ciągu 25 godzin dydaktycznych.
  • Moduł II na szkoleniach terapii manualnej obejmuje 25 godzin dydaktycznych i omawia temat kolana, stopy i neurologii klinicznej.
  • Moduł III to kolejne 23 godziny dydaktyczne. Omawia diagnostykę i terapię odcinka piersiowego kręgosłupa, żeber, obręczy barkowej, jak również klinicznych aspektów układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.
  • Moduł IV traktuje o odcinku szyjnym kręgosłupa i klinicznych aspektach układu pokarmowego.
  • Moduł V kończy kurs terapii manualnej, gdzie podczas 24 godzinnego spotkania omawiany jest odcinek szyjny kręgosłupa oraz kliniczne aspekty układu pokarmowego. Kurs Terapia manualna zakończony jest egzaminem praktycznym, który po uzyskaniu oceny pozytywnej uprawnia do otrzymania certyfikatu całościowego ukończenia szkolenia akredytowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu oraz posiadającego akredytację Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

 

Kursy terapii manualnej obejmują również zagadnienia tj. diagnostyka różnicowa wykluczająca. Ta część szkolenia ma na celu naukę znalezienia przyczyny dolegliwości oraz zróżnicowanie pomiędzy patologią a dysfunkcją narządu ruchu czy narządów wisceralnych. Znajomość diagnostyki sprawia, że terapeuta staje się bardziej świadomy i odpowiedzialny w leczeniu Pacjenta, poznaje swoje ograniczenia i możliwości terapeutyczne. Kwalifikuje Pacjenta do terapii, podejmując decyzję czy powinien go leczyć i w jaki sposób czy skierować do innego specjalisty. Dzięki temu zdobywa się zaufanie u Pacjenta oraz wśród innych specjalistów ze środowiska medycznego. Zdobyte umiejętności wpływają na skuteczniejsze planowanie i prowadzenie terapii.

 

Szkolenie terapii manualnej w programie zawiera również temat klinicznej anatomii palpacyjnej. Zastosowanie umiejętności palpacyjnych terapeuty w aspektach klinicznych, ma na celu precyzyjne odnajdywanie i różnicowanie poszczególnych struktur anatomicznych, co jest niezbędne do diagnozowania oraz leczenia manualnego. Dzięki zdobytym umiejętnościom palpacyjnym praca z Pacjentem staje się bardziej precyzyjna, co przekłada się na skuteczność leczenia.

 

Kurs z terapii manualnej przedstawia również propozycję użycia technik manualnych, stosowanych w korekcji dysfunkcji ruchomości stawowych i tkankowych. Dobór technik wynika z doświadczenia Instruktorów, wieloletniej pracy z pacjentem oraz wiedzy zdobytej na licznych kursach i szkoleniach. Techniki wywodzą się z osteopatii, różnych szkół terapii manualnych takich jak: Kaltenborn-Evient, Cyriax, Mulligan czy PNF. Na kursie przedstawiane są wybrane techniki osteopatyczne np. techniki energii mięśniowej, manipulacje stawowe, mobilizacje tkankowe i mobilizacje stawowe, mięśniowo-powięziowe rozluźnianie, terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych i innych punktów odruchowych.

 

Terapia manualna w koncepcji osteopatycznej skupia się także na najczęściej powstających powiązaniach mięśniowo-powięziowych. Ta część dotyczy przenoszenia napięć w ciele człowieka, nauki globalnej obserwacji, oceny postawy i funkcjonowania pacjenta oraz analizy połączeń mięśniowo-powięziowych opartych na anatomii i biomechanice. Jest to tzw. diagnostyka funkcjonalna dla fizjoterapeutów. Wyszukiwanie stref zwiększonego napięcia i utraty ruchomości tkankowej i stawowej, poznanie dróg przenoszenia się napięć w ciele człowieka to umiejętność, która pozwoli na skuteczniejsze planowanie terapii, sposobu leczenia oraz monitorowanie efektów pracy.

 

Wszystkie kwestie analizowane w ramach szkolenia z terapii manualnej podsumowane są zajęciami klinicznymi, czyli integracją technik manualnych. Zajęcia mają na celu rozwinięcie umiejętności zbierania wywiadu, badania różnicowego, oceny funkcjonalnej oraz doboru i łączenia różnych technik do danego przypadku klinicznego, czyli przedstawienia całościowej pracy z Pacjentem.

Kursy terapii manualnej organizowane we współpracy z Akademią Terapii Manualnej, doczekały się już sporej liczby Absolwentów, którzy bogatsi o nowe techniki manualne, realizują swoje założenia w codziennej pracy w gabinetach fizjoterapeutycznych.

 

Każdy Fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie coś dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie szkolenia terapia manualna będzie korzystał w całej swojej karierze pracy z pacjentami!

Szkolenie Terapia manualna w koncepcji osteopatycznej. Diagnostyka różnicowa i leczenie.
Terapia manualna w koncepcji osteopatycznej. Diagnostyka różnicowa i leczenie.
Termin
12.03.2021-14.03.2021
Cena
1350 zł

NOWA GRUPA W KRAKOWIE!

 

Obszerna diagnostyka i praca manualna w koncepcji osteopatycznej.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs

Opinie wystawione przez innych Kursantów

Katarzyna Olszak - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Katarzyna Olszak
Fizjoterapeuta
Uczestniczyłam w kursie chód w hemiplegii - jestem bardzo zadowolona! Dowiedziałam się rzeczy nowych dla mnie, które na pewno wykorzystam w pracy.
Borys Witkiewicz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Borys Witkiewicz
specjalista fizjoterapii
Czy warto się rozwijać mimo już uzyskanych kompetencji? Jak najbardziej. Pytanie: gdzie się dokształcać? Odpowiedź: W Med Coach.
Med Coach to nie tylko kursy i warsztaty, ale przede wszystkim jakość i profesjonalizm a także atmosfera, dzięki której od samego początku do końca czujesz się po prostu dobrze. Gorąco polecam.
Izabela Zagórska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Izabela Zagórska
Fizjoterapeuta
Szkolenie polecam, duża dawka wiedzy, przydajaca się w terapii
Karol Waruszewski - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Karol Waruszewski
Inne
Ciekawe szkolenie w pigułce. Wiele odpowiedzi na postawione pytania. Dobrze zainwestowana kwota.
Agnieszka Szamlewska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Szamlewska
fizjoterapeutka
Med Coach to jedna z lepszych firm szkoleniowych dla fizjoterapeutów, tych stawiających pierwsze kroki w zawodzie, jak i doświadczonych kolegów.
Szeroki wachlarz tematyczny oraz różne formy kształcenia pozwalają na wnikliwe zapoznanie się z interesującym nas tematem, jak i możliwością wypraktykowania nowych umiejętności pod okiem przychylnych prowadzących.
Miałam okazję wielokrotnie skorzystać z oferty firmy i za każdym razem moje oczekiwania zostały spełnione w 100%.
Piotr Świerszcz  - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Piotr Świerszcz
Trener
Świetny kurs. Bardzo użyteczne informacje i zaktualizowane z trendami i poparte doświadczeniami.
Dobra prezentacja i czytelna. Przykłady i objaśnienia były bardzo przejrzyste. Czasami przy tłumaczeniu przy tablicy przez doktora była nadal włączona prezentacji i w małym kwadraciku nie było można dobrze zobaczyć dobrze obrazków na tablicy.
Dziękuje bardzo za zaktualizowanie danych tak aby wiedzieć, które metody są skuteczne, a które nie (lub już nie).
Pozdrawiam z Boliwii gdzie walczę z diagnozami lekarzy, którzy żyją jeszcze z 30 lat wstecz (gipsując skręcenia kostki).
Anna Łuczyńska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Anna Łuczyńska
Student fizjoterapii
Ogromna ilość materiału, a wytłumaczone w bardzo prosty i logiczny sposób. Polecam bardzo!
Marta Wójtowicz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Marta Wójtowicz
Fizjoterapeuta
Korzystałam z platformy szkoleniowej już dwukrotnie. Jestem bardzo zadowolona. Dziękuję za świetne szkolenie (chód w hemiplegii). Świetna forma nauki z której można bardzo dużą dawkę wiedzy przyswoić (konkretnie i praktycznie)!. Profesjonalny instruktor! Polecam kursy online u Asi!
Patrycja Niewiadoska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Patrycja Niewiadoska
Technik fizjoterapii
Szkolenie w Med Coach jak najbardziej na plus.
Pan mgr Kamil S super mężczyzna idealnie omawianie oraz bardzo umiejętnie przekazuje wiedzę manualną jak i teorie oraz praktykę ! :-) już się nie mogę doczekać dalszych szkoleń !
Michalina Grzegrzółka - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Michalina Grzegrzółka
Fizjoterapeuta
Świetnie poprowadzone szkolenie. Wiedza przekazana w sposób wyczerpujący i przystępny. Oby jak najwięcej takich szkoleń!

Sprawdź także

29.75 zł
36.75 zł
Zakupy z 7% rabatem
kup produkt
Sprawdź wszystkie produkty
Strefa Kursanta

  Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!

 

Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.

 

Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych! 

Załóż konto!
Nasi Instruktorzy
Poznaj wszystkich Instruktorów
Med Coach w liczbach
0
WYMAGAJĄCYCH ABSOLWENTÓW
0
CENIONYCH W POLSCE I NA ŚWIECIE INSTRUKTORÓW
0
zorganizowanych szkoleń
i webinarów
Zapisz się do newstlettera

Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!

Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!

Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Anita Szperling
świetny wykład, bardzo logicznie przedstawiona problematyka zaburzeń w stawie skroniowo-żuchwowym
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Magda
Fizjoterapeuta
Bardzo fajnie i jasno wyjaśniona omawiana tematyka. Jestem bardzo zadowolona.
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Beata
Fizjoterapeuta
Wspaniały kurs, wiedza przekazana w prosty sposób, praktyczna część zrozumiała. W krótkim czasie zdobyłam solidną bazę do pracy z pacjentem, u którego występują ...
Masz pytania? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED COACH danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
Dane Firmy
Adres korespondencyjny
Med Coach
ul. Gromadzka 54A
30-719 Kraków
NIP: 6783164659
537 453 003 - Paulina
koordynator ds. szkoleń i dofinansowań
788 112 262 - Dominika
koordynator ds. eventów
505 930 072 - Marcin
koordynator ds. współpracy
Certyfikacja

O nas Szkolenia Zakończone szkolenia Kadra FAQ POLITYKA PRYWATNOŚCI REGULAMIN Rekomendacje Kodeks Etyki Firmy Med Coach Kontakt