Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne w Krakowie, Warszawie, Łodzi i Gdańsku!
Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!
Skorzystaj z rabatu -5% z kodem: MEDCOACH5 na zakupy w naszym sklepie internetowym!
Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!
Aktualne kursy stacjonarne.
27-29.05.2022; 1-3.07.2022 - HVLA Manipulacje Krótkodźwigniowe
2-5.06.2022 - Terapia trzewna i stawowa - diagnostyka różnicowa i leczenie
27-29.06.2022 - Terapia manualna w koncepcji osteopatycznej. Diagnostyka różnicowa i leczenie
07-10.07.2022; 08-11.09.2022 - VED Concept - ViscoElastic Deformation Techniques
1-2.10.2022 - Diaphragm Concept - diagnostyka i terapia przepony
Czy w codziennej pracy z pacjentami potrafisz sprawnie zdiagnozować pacjenta, a dzięki temu skutecznie leczyć? Chciałbyś zapoznać się z metodami diagnostycznymi i terapeutycznymi dysfunkcji w obrębie tkanek miękkich, stawów oraz narządów wewnętrznych?
Jeśli marzy Ci się swobodna praca bez konieczności ciągłego zastanawiania się nad trafnością swoich hipotez diagnostyczno-terapeutycznych mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie, dzięki któremu zdobędziesz umiejętności i niezbędną wiedzę, które pozwolą Ci przede wszystkim trafnie diagnozować, a dzięki temu skutecznie i bezpiecznie leczyć!
Kurs terapii manualnej z diagnostyką różnicową prowadzony jest w koncepcji osteopatycznej. Składa się z 5 modułów, z których każdy trwa 3 dni i podejmuje odmienne zagadnienia. Intensywne szkolenie kończy się egzaminem praktycznym, umożliwiającym uzyskanie certyfikatu wystawionego przez Akademię Terapii Manualnej. W programie szkolenia, uwzględniona jest także szczegółowa diagnostyka różnicowa dla fizjoterapeutów, która pomoże w znalezieniu przyczyny dolegliwości oraz zróżnicowanie pomiędzy patologią a dysfunkcją narządu ruchu. Dzięki uczestnictwie w szkoleniu "Terapia manualna w koncepcji osteopatycznej", nauczysz się łączyć dolegliwości z różnych obszarów oraz potwierdzać swoje teorie terapeutyczne!
Kursy terapii manualnej prowadzone są przez doświadczonych terapeutów i wieloletnich Instruktorów terapii manualnej - osteopatów: mgr Włodzimierza Ciepałę D.O., dr n. med. Mariana Majchrzyckiego D.O. oraz mgr Marcina Hoffmanna D.O.
Zapisz się na kurs i poznaj tajniki skutecznej diagnostyki różnicowej i efektywnej terapii manualnej!
Moduł I - Odcinek lędźwiowy kręgosłupa, miednica, biodro, udo. Kliniczne aspekty układu moczowo-płciowego. (25 godz.)
Moduł II - Kolano, stopa. Neurologia kliniczna. (25 godz.)
Moduł III - Odcinek piersiowy kręgosłupa, żebra, obręcz barkowa. Kliniczne aspekty układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. (23 godz.)
Moduł IV - Odcinek szyjny kręgosłupa. Kliniczne aspekty układu pokarmowego. (23 godz.)
Moduł V - Ramię, łokieć, przedramię i nadgarstek. Powtórki i klinika. Egzamin praktyczny. (24 godz.)
Aby zgłosić się na szkolenie wystarczy wypełnić powyższy formularz zgłoszeniowy. Jeżeli posiadasz już konto w Strefie Kursanta wystarczy, że zalogujesz się swoimi danymi i potwierdzisz zgłoszenie. Jeśli to Twój pierwszy kurs w Med Coach, wypełnij wszystkie wymagane dane z formularza i kliknij Zapisz się na kurs.
Z uwagi na fakt, że jesteśmy niepubliczną placówką oświatową, każda Osoba, która ukończyła kurs w Med Coach otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 5 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.
Wszystkie dane z formularza zgłoszeniowego są potrzebne do prawidłowego wypełnienia powyższego zaświadczenia. W przypadku braku jakichkolwiek danych, dokument ten jest niekompletny i nie może zostać wydany.
Jednocześnie informujemy, że wszelkie przetwarzane dane są należycie przechowywane, zgodnie z wymaganiami RODO z dnia 25 maja 2018 r. (więcej w zakładce Polityka prywatności).
W Med Coach istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na kursy ze środków Bazy Usług Rozwojowych (BUR) oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Sprawdź, z którego dofinansowania możesz skorzystać Ty lub Twoi Pracownicy. Aby zasięgnąć informacji o dofinansowaniach zachęcamy do kontaktu z Wiolą - naszą koordynatorką ds. dofinansowań
- telefonicznie - +48 537 453 003
- mailowo - dofinansowania@med-coach.pl
Szczegóły dostępne są także na stronie: https://med-coach.pl/dofinansowania.
Nie. Celem potwierdzenia udziału w szkoleniu należy wpłacić zaliczkę do 7 dni od dnia zgłoszenia. Kwota zaliczki w zależności od szkolenia wynosi od 300 do 500 zł.
Tak – istnieje możliwość rezygnacji z udziału w wybranym szkoleniu bez podawania przyczyny. Zgodnie z Regulaminem Med Coach:
W każdym z powyższych przypadków istnieje możliwość wskazania Osoby zastępczej bez utraty wpłaconych środków.
Informacja o wolnych miejscach znajduje się pod zdjęciem głównym szkolenia na górze strony.
Zdecydowana większość szkoleń z oferty Med Coach może być nagrywana, a materiały wykorzystywane w zakresie własnego użytku osobistego. Ostateczna decyzja w tym zakresie należy jednak do Instruktora, który po ustaleniu zasad współpracy z grupą, ogłasza ją na początku szkolenia.
Jeżeli potrzebujesz znać odpowiedź na to pytanie jeszcze przed szkoleniem, skontaktuj się z nami, a my ustalimy warunki z Instruktorem i poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie.
Szczegółowe informacje organizacyjne zostają wysłane drogą elektroniczną na e-maila minimum 4 tygodnie przed rozpoczęciem szkolenia. Najważniejsze z nich znajdziesz również w Strefie Kursanta w zakładce „Aktualne szkolenia.”
Med Coach - szkolenia dla wymagających to projekt tworzony przez młody, kreatywny zespół fizjoterapeutów, powstały z chęci nieustannego kształcenia się, pasji oraz potrzeby doskonalenia warsztatu terapeutycznego. Działa nieprzerwanie od 2016 roku, by zapewniać kolegom i koleżankom z branży, najnowszą wiedzę oraz umiejętności praktyczne wymagane w zawodzie fizjoterapeuty. Dzięki uczestnictwie w naszych szkoleniach, aktualne doniesienia z zakresu fizjoterapii i osteopatii nie będą już nieosiągalne, a terapia manualna w koncepcji osteopatycznej stanie się codziennym narzędziem terapeutycznym!
Kompleksowa organizacja kursów fizjoterapii, osteopatii i treningu medycznego to misja, w którą Med Coach jest w pełni zaangażowany. Oferta szkoleń stanowi bogaty przekrój najnowszych trendów w fizjoterapii, osteopatii, a kursy terapii manualnej stanowią doskonałe dopełnienie zagadnień terapeutycznych. Dzięki wielu różnym tematom prezentowanym na szkoleniach, każdy zainteresowany fizjoterapeuta, osteopata czy student fizjoterapii lub student osteopatii znajdzie dla siebie materiał, który poszerzy jego horyzonty terapeutyczne!
Wielomodułowy i specjalistyczny kurs terapii manualnej stworzony został przez osteopatów i terapeutów manualnych z Akademii Terapii Manualnej - mgr Włodzimierza Ciepałę D.O., dr n. med. Mariana Majchrzyckiego D.O. oraz mgr Marcina Hoffmanna D.O.
Prowadzący mgr Włodzimierz Ciepała jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz 5-letnich Studiów Podyplomowych w Sutherland College of Osteopathic Medicine w Belgii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy zawodowej, zdobyte podczas pracy w Szpitalu Górniczym w Sosnowcu na oddziale neurochirurgii i Ośrodku Rehabilitacyjnym w Miechowie. Obecnie pracuje i zarządza Centrum Rehabilitacji i Osteopatii ,,Neuron" w Miechowie i Dąbrowie Górniczej, gdzie zajmuje się terapią pacjentów z problemami ortopedycznymi i neurologicznymi.
Dr n. med. Marian Majchrzycki jest absolwentem Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Sutherland College of Osteopathic Medicine w Belgii, gdzie skończył osteopatię. Dr Marian już od ponad 15 lat praktykuje w zawodzie, jako skuteczny terapeuta manualny, prowadząc swój własny gabinet w Poznaniu. Poprzednio pracował w klinikach na oddziałach: ortopedycznym, neurologicznym oraz intensywnej terapii. Jest autorem i współautorem ponad 100 artykułów naukowych na temat usprawniania narządu ruchu, z zakresu terapii manualnej, osteopatii, ortopedii, neurologii, onkologii, geriatrii. W latach od 2010 do 2018 wykładał na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest również założycielem Akademii Terapii Manualnej oraz twórcą szkoleń dla fizjoterapeutów i lekarzy z zakresu terapii manualnej i masażu.
Terapia manualna kurs prowadzony jest także przez mgr Marcina Hoffmanna, który również jest absolwentem Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Sutherland College of Osteopathic Medicine w Belgii. Studia w Belgii ukończył uzyskując międzynarodowy tytuł dyplomowanego osteopaty D.O. Prowadzi prywatny gabinet osteopatii i rehabilitacji, specjalizuje się w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu. Od 10 lat praktykuje w zawodzie. Jest autorem publikacji dotyczących zagadnień leczenia osteopatycznego, szkoleń z zakresu diagnostyki różnicowej i leczenia manualnego w dysfunkcjach narządu ruchu oraz specjalistycznego szkolenia dla lekarzy stomatologów dotyczącego diagnostyki i leczenia manualnego w dysfunkcjach czaszkowo-żuchwowych. Kurs diagnostyki różnicowej autorstwa założycieli Akademii Terapii Manualnej doczekał się już kilkudziesięciu edycji w Polsce, a tym samym wyszkolił setki terapeutów manualnych!
Kurs terapia manualna ma na celu zapoznanie Uczestników z metodami diagnostycznymi i terapeutycznymi dysfunkcji w obrębie tkanek miękkich, stawów oraz narządów wewnętrznych. Składowymi szkolenia są między innymi anatomia palpacyjna, techniki manualne oraz diagnostyka różnicowa. Kurs składa się z 5 modułów, z których każdy koncentruje się na odmiennych regionach ciała.
Kursy terapii manualnej obejmują również zagadnienia tj. diagnostyka różnicowa wykluczająca. Ta część szkolenia ma na celu naukę znalezienia przyczyny dolegliwości oraz zróżnicowanie pomiędzy patologią a dysfunkcją narządu ruchu czy narządów wisceralnych. Znajomość diagnostyki sprawia, że terapeuta staje się bardziej świadomy i odpowiedzialny w leczeniu Pacjenta, poznaje swoje ograniczenia i możliwości terapeutyczne. Kwalifikuje Pacjenta do terapii, podejmując decyzję czy powinien go leczyć i w jaki sposób czy skierować do innego specjalisty. Dzięki temu zdobywa się zaufanie u Pacjenta oraz wśród innych specjalistów ze środowiska medycznego. Zdobyte umiejętności wpływają na skuteczniejsze planowanie i prowadzenie terapii.
Szkolenie terapii manualnej w programie zawiera również temat klinicznej anatomii palpacyjnej. Zastosowanie umiejętności palpacyjnych terapeuty w aspektach klinicznych, ma na celu precyzyjne odnajdywanie i różnicowanie poszczególnych struktur anatomicznych, co jest niezbędne do diagnozowania oraz leczenia manualnego. Dzięki zdobytym umiejętnościom palpacyjnym praca z Pacjentem staje się bardziej precyzyjna, co przekłada się na skuteczność leczenia.
Kurs z terapii manualnej przedstawia również propozycję użycia technik manualnych, stosowanych w korekcji dysfunkcji ruchomości stawowych i tkankowych. Dobór technik wynika z doświadczenia Instruktorów, wieloletniej pracy z pacjentem oraz wiedzy zdobytej na licznych kursach i szkoleniach. Techniki wywodzą się z osteopatii, różnych szkół terapii manualnych takich jak: Kaltenborn-Evient, Cyriax, Mulligan czy PNF. Na kursie przedstawiane są wybrane techniki osteopatyczne np. techniki energii mięśniowej, manipulacje stawowe, mobilizacje tkankowe i mobilizacje stawowe, mięśniowo-powięziowe rozluźnianie, terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych i innych punktów odruchowych.
Terapia manualna w koncepcji osteopatycznej skupia się także na najczęściej powstających powiązaniach mięśniowo-powięziowych. Ta część dotyczy przenoszenia napięć w ciele człowieka, nauki globalnej obserwacji, oceny postawy i funkcjonowania pacjenta oraz analizy połączeń mięśniowo-powięziowych opartych na anatomii i biomechanice. Jest to tzw. diagnostyka funkcjonalna dla fizjoterapeutów. Wyszukiwanie stref zwiększonego napięcia i utraty ruchomości tkankowej i stawowej, poznanie dróg przenoszenia się napięć w ciele człowieka to umiejętność, która pozwoli na skuteczniejsze planowanie terapii, sposobu leczenia oraz monitorowanie efektów pracy.
Wszystkie kwestie analizowane w ramach szkolenia z terapii manualnej podsumowane są zajęciami klinicznymi, czyli integracją technik manualnych. Zajęcia mają na celu rozwinięcie umiejętności zbierania wywiadu, badania różnicowego, oceny funkcjonalnej oraz doboru i łączenia różnych technik do danego przypadku klinicznego, czyli przedstawienia całościowej pracy z Pacjentem.
Kursy terapii manualnej organizowane we współpracy z Akademią Terapii Manualnej, doczekały się już sporej liczby Absolwentów, którzy bogatsi o nowe techniki manualne, realizują swoje założenia w codziennej pracy w gabinetach fizjoterapeutycznych.
Każdy Fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie coś dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie szkolenia terapia manualna będzie korzystał w całej swojej karierze pracy z pacjentami!
Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!
Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.
Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych!
Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!
Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!