Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne w Krakowie, Warszawie, Łodzi i Gdańsku!
Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!
Skorzystaj z rabatu -5% z kodem: MEDCOACH5 na zakupy w naszym sklepie internetowym!
Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!
Aktualne kursy stacjonarne.
27-29.05.2022; 1-3.07.2022 - HVLA Manipulacje Krótkodźwigniowe
2-5.06.2022 - Terapia trzewna i stawowa - diagnostyka różnicowa i leczenie
27-29.06.2022 - Terapia manualna w koncepcji osteopatycznej. Diagnostyka różnicowa i leczenie
07-10.07.2022; 08-11.09.2022 - VED Concept - ViscoElastic Deformation Techniques
1-2.10.2022 - Diaphragm Concept - diagnostyka i terapia przepony
Na szkoleniu otrzymasz wiedzę dotyczącą metod diagnostycznych i terapeutycznych dysfunkcji w obrębie tkanek miękkich, stawów oraz narządów wewnętrznych.
Pobierz artykuł Instruktorów kurs terapii manualnej!
Co otrzymasz w cenie szkolenia?
Co wyróżnia kursy terapii manualnej w Med Coach?
Co musisz wiedzieć przed przystąpieniem do szkolenia?
Co nas wyróżnia jako organizatorów szkoleń dla fizjoterapeutów?
Wieloletnie doświadczenie w zakresie organizacji kursów dla fizjoterapeutów, pozwoliło nam wypracować standardy, dzięki którym Uczestnicy naszych szkoleń czują się maksymalnie zaopiekowani, a czas na szkoleniu mogą przeznaczyć na efektywną naukę!
To tylko nieliczne udogodnienia, które oferujemy Uczestnikom naszych szkoleń. Dzięki ankietom Kursantów zbieramy uwagi i sugestie, które bierzemy sobie do serca, a tym samym regularnie podnosimy jakość świadczonych usług! Chętnie wysłuchamy również Twojej opinii na temat organizowanych przez nas szkoleń!
Na szkoleniu praktykujemy w przyjaznej atmosferze pod okiem doświadczonych Instruktorów!
Czy wiesz, że... każdy z modułów zawiera następujące elementy:
Ta część szkolenia ma na celu znalezienie przyczyny dolegliwości oraz zróżnicowanie pomiędzy patologią a dysfunkcją narządu ruchu. Znajomość diagnostyki sprawia, że terapeuta staje się bardziej świadomy i odpowiedzialny w leczeniu Pacjenta, poznaje swoje ograniczenia i możliwości terapeutyczne. Kwalifikuje Pacjenta do terapii, podejmując decyzję czy powinien go leczyć i w jaki sposób czy skierować do innego specjalisty. Dzięki temu zdobywa się zaufanie u Pacjenta oraz wśród innych specjalistów ze środowiska medycznego. Zdobyte umiejętności wpływają na skuteczniejsze planowania i prowadzenia terapii.
Zastosowanie umiejętności palpacyjnych terapeuty w aspektach klinicznych, ma na celu precyzyjne odnajdywanie i różnicowanie poszczególnych struktur anatomicznych, co jest niezbędne do diagnozowania oraz leczenia manualnego. Dzięki zdobytym umiejętnościom palpacyjnym praca z Pacjentem staje się bardziej precyzyjna, co przekłada się na skuteczność leczenia.
Na kursie przedstawiona zostanie propozycja użycia technik manualnych, stosowanych w korekcji dysfunkcji ruchomości stawowych i tkankowych. Dobór technik wynika z doświadczenia Instruktorów, wieloletniej pracy z pacjentem oraz wiedzy zdobytej na licznych kursach i szkoleniach. Techniki wywodzą się z osteopatii, różnych szkół terapii manualnych takich jak: Kaltenborn-Evient, Cyriax, Mulligan czy PNF. Na kursie przedstawiane są wybrane techniki osteopatycznych np. techniki energii mięśniowej, manipulacje/mobilizacje tkankowe i stawowe, mięśniowo-powięziowe rozluźnianie, terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych i innych punktów odruchowych.
Ta część kursu dotyczy przenoszenie napięć w ciele człowieka, nauki globalnej obserwacji, oceny postawy i funkcjonowania pacjenta oraz analizy połączeń mięśniowo-powięziowych opartych na anatomii i biomechanice. Jest to część tzw. diagnostyki funkcjonalnej. Wyszukiwanie stref zwiększonego napięcia i utraty ruchomości tkankowej i stawowej, poznanie dróg przenoszenia się napięć (sił) w ciele człowieka to umiejętność, która pozwoli na skuteczniejsze planowanie terapii, sposobu leczenia oraz monitorowanie efektów pracy.
Zajęcia mają na celu rozwinięcie umiejętności zbierania wywiadu, badania różnicowego, oceny funkcjonalnej oraz doboru i łączenia różnych technik do danego przypadku klinicznego – przedstawienie całościowej pracy z Pacjentem.
Moduł I - Odcinek lędźwiowy kręgosłupa, miednica, biodro, udo. Kliniczne aspekty układu moczowo-płciowego. (25 godz.)
Moduł II - Kolano, stopa. Neurologia kliniczna. (25 godz.)
Moduł III - Odcinek piersiowy kręgosłupa, żebra, obręcz barkowa. Kliniczne aspekty układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. (23 godz.)
Moduł IV - Odcinek szyjny kręgosłupa. Kliniczne aspekty układu pokarmowego. (23 godz.)
Moduł V - Ramię, łokieć, przedramię i nadgarstek. Powtórki i klinika. Egzamin praktyczny. (24 godz.)
Adres szkolenia: ul. Albańska 3, 30-662 Kraków (wejście od ulicy Macedońskiej)
Proponowane formy dojazdu komunikacją miejską
Z Dworca Głównego PKP w Krakowie (przystanek: Dworzec Główny Tunel) można dojechać tramwajem nr 50 (kierunek: Kurdwanów). Należy wysiąść na przystanku „Kabel” (dziewiąty przystanek od Dworca Głównego). Następnie można dojść na piechotę na salę szkoleniową - ok. 12-15 minut spaceru lub podjechać autobusem.
Aby skorzystać z autobusu należy przejść około 350 metrów wzdłuż ulicy Malborskiej w stronę ul. Generała Henryka Kamieńskiego, na której znajduje się przystanek autobusowy „Malborska”. Należy wsiąść w autobus linii nr 169 oraz przejechać dwa przystanki (przystanek końcowy: Malborska Szkoła). Wysiadając należy wrócić się do ulicy Albańskiej oraz skręcić w nią i przejść chodnikiem około 50 m.
Wejście przez bramę do budynku z salą szkoleniową usytuowane jest od ulicy Macedońskiej. Jest oznaczone banerami Med Coach na bramie wjazdowej. Sala znajduje się na pierwszym piętrze. Drzwi wejściowe do sali usytuowane są po lewej stronie od bram garażowych znajdujących się w budynku. Oznaczone są strzałkami kierunkowymi.
Inne możliwości dojazdu komunikacją miejską znajdziesz na stronie: https://jakdojade.pl/krakow/trasa/, wpisując jako miejsce docelowe „Albańska 3”.
Proponowany dojazd samochodem
Proszę skorzystać z aplikacji Google Maps, wpisując jako miejsce docelowe: Med Coach – szkolenia dla wymagających lub kliknąć w link: https://goo.gl/maps/JiWUV5m7P9nyYEKcA.
Brama wjazdowa do sali szkoleniowej znajduje się w połowie ulicy Macedońskiej. Jest oznaczona dwoma banerami „Sala szkoleniowa” oraz „Med Coach – szkolenia dla wymagających”. Samochód można zostawić na bezpłatnym parkingu miejskim przed bramą przy chodniku lub na pobliskich osiedlach. Od poniedziałku do piątku samochód można również zaparkować po prawej stronie od zakończenia baneru: „Zakaz parkowania. Dostawy towaru”. W weekendy dozwolone jest parkowanie przed banerem.
Sala szkoleniowa znajduje się na pierwszym piętrze. Drzwi wejściowe do sali usytuowane są po lewej stronie od bram garażowych znajdujących się w budynku. Oznaczone są strzałkami kierunkowymi.
Aby zgłosić się na szkolenie wystarczy wypełnić powyższy formularz zgłoszeniowy. Jeżeli posiadasz już konto w Strefie Kursanta wystarczy, że zalogujesz się swoimi danymi i potwierdzisz zgłoszenie. Jeśli to Twój pierwszy kurs w Med Coach, wypełnij wszystkie wymagane dane z formularza i kliknij Zapisz się na kurs.
Z uwagi na fakt, że jesteśmy niepubliczną placówką oświatową, każda Osoba, która ukończyła kurs w Med Coach otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 5 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.
Wszystkie dane z formularza zgłoszeniowego są potrzebne do prawidłowego wypełnienia powyższego zaświadczenia. W przypadku braku jakichkolwiek danych, dokument ten jest niekompletny i nie może zostać wydany.
Jednocześnie informujemy, że wszelkie przetwarzane dane są należycie przechowywane, zgodnie z wymaganiami RODO z dnia 25 maja 2018 r. (więcej w zakładce Polityka prywatności).
W Med Coach istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na kursy ze środków Bazy Usług Rozwojowych (BUR) oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Sprawdź, z którego dofinansowania możesz skorzystać Ty lub Twoi Pracownicy. Aby zasięgnąć informacji o dofinansowaniach zachęcamy do kontaktu z Wiolą - naszą koordynatorką ds. dofinansowań
- telefonicznie - +48 537 453 003
- mailowo - dofinansowania@med-coach.pl
Szczegóły dostępne są także na stronie: https://med-coach.pl/dofinansowania.
Nie. Celem potwierdzenia udziału w szkoleniu należy wpłacić zaliczkę do 7 dni od dnia zgłoszenia. Kwota zaliczki w zależności od szkolenia wynosi od 300 do 500 zł.
Tak – istnieje możliwość rezygnacji z udziału w wybranym szkoleniu bez podawania przyczyny. Zgodnie z Regulaminem Med Coach:
W każdym z powyższych przypadków istnieje możliwość wskazania Osoby zastępczej bez utraty wpłaconych środków.
Informacja o wolnych miejscach znajduje się pod zdjęciem głównym szkolenia na górze strony.
Zdecydowana większość szkoleń z oferty Med Coach może być nagrywana, a materiały wykorzystywane w zakresie własnego użytku osobistego. Ostateczna decyzja w tym zakresie należy jednak do Instruktora, który po ustaleniu zasad współpracy z grupą, ogłasza ją na początku szkolenia.
Jeżeli potrzebujesz znać odpowiedź na to pytanie jeszcze przed szkoleniem, skontaktuj się z nami, a my ustalimy warunki z Instruktorem i poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie.
Szczegółowe informacje organizacyjne zostają wysłane drogą elektroniczną na e-maila minimum 4 tygodnie przed rozpoczęciem szkolenia. Najważniejsze z nich znajdziesz również w Strefie Kursanta w zakładce „Aktualne szkolenia.”
Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!
Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.
Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych!
Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!
Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!