Szkolenia stacjonarne!

Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne w Krakowie, Warszawie, Łodzi i Gdańsku!

Nagrania ze szkoleń on-line!

Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!

Sklep dla Fizjoterapeutów!

Skorzystaj z rabatu -5% z kodem: MEDCOACH5 na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Masz pytania?

Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kurs Osteopatia w pediatrii. Terapia manualna w pediatrii. Fizjoterapia i rehabilitacja niemowląt.

Kurs Postępowanie osteopatyczne w pediatrii - dziecko od 0-3 miesiąca życia
Prowadzący
Marcin Szkolnicki
Prowadzący kurs: Marcin Szkolnicki
Postępowanie osteopatyczne w pediatrii - dziecko od 0-3 miesiąca życia
Najbliższy termin
25.06-26.06.2022
Miasto
Kraków
Cena
1497 zł
 

Instruktor: mgr Marcin Szkolnicki

 

Kurs dla osób chcących poznać rolę i możliwości osteopatii w pediatrii.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na najbliższą edycję!

Pracujesz z malutkimi Pacjentami, którzy potrzebują optymalnej opieki i maksymalnego przygotowania do terapii? Twoi mali Pacjenci potrzebują form leczniczych, których chciałbyś się nauczyć? Trafiłeś w dobre miejsce! 

 

Kurs fizjoterapia w pediatrii dotyczy zastosowania terapii manualnej w pediatrii i prowadzony jest przez doświadczonego osteopatę Marcina Szkolnickiego. Podczas kursu osteopatia w pediatrii nauczysz się oceny zdrowia oraz jego zaburzeń (wzorców) u niemowląt od 0 do 3 miesiąca życia. Zapoznasz się także ze skutecznymi i bezpiecznymi technikami manualnymi na poszczególne systemy: mięśniowo-powieziowy, kostno-stawowy, żylno-limfatyczny, trawienny czy nerwowy. Na kursie "Postępowanie osteopatyczne w pediatrii – dziecko od 0-3 miesiąca życia" zostanie przedstawione manualne podejście do kobiety w połogu oraz możliwości terapii manualnej w zaburzeniach laktacji czy coraz powszechniej występującej depresji poporodowej. Zaprezentowane zostaną techniki manualne oraz holistyczna filozofia pracy z niemowlęciem - ocenimy jego formę oraz funkcję lub ich zaburzenia na poszczególnych systemach organizmu.

 

Przyjdź i skorzystaj z wiedzy i wieloletniego doświadczenia w pracy z małymi pacjentami osteopaty Marcina Szkolnickiego, a terapia pediatryczna już nie będzie stanowiła dla Ciebie żadnej bariery!

Zapisz się na kurs
Nie możesz uczestniczyć w najbliższej edycji szkolenia? Zapisz się na inny termin kursu!
Poznaj program kursu
 • Holistyczna filozofia pracy z dzieckiem w pierwszych miesiącach życia.
 • Zasady, wskazania, przeciwskazania do pracy z noworodkiem i niemowlęciem do 3 miesiąca życia.
 • Ocena funkcjonalna dziecka na poszczególnych systemach:
  - kostno-stawowym - ocena stawów biodrowych, kończyn, relacji kości czaszki
  - trawiennym - kolka, ulewania, wymioty, zaparcia, ocena formy i funkcji narządów wewnętrznych dziecka
  - płynowym - manualne badanie i balans systemu żylno-limfatycznego, balans płynów w jamach ciała
  - mięśniowo-powięziowym - asymetrie, kręcz szyi, zaburzenia napięcia, ocena wędzidełek
  - nerwowym - zaburzenia rozwojowe, odruchy pierwotne i wspomaganie ich integracji, niepokój, zaburzenia rytmu dobowego
 • Zajęcia kliniczne z dziećmi
 • Wnioskowanie osteopatyczne pracy z dzieckiem
 • Ocena pielęgnacyjna dziecka wraz z zaleceniami dla rodziców po terapii.

Poznaj opinie wystawione przez innych Kursantów

Magda - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Magda
Fizjoterapeutka
Wyjaśnione wszystkie zależności anatomiczne i fizjologiczne. Zadawane pytania zostały wyczerpująco wyjaśnione. Doskonała organizacja i kontakt z zespołem na każdym etapie.
Zuza - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Zuza
Fizjoterapeutka
Obejrzenie wprowadzenia teoretycznego przed kursem było bardzo pomocne. Dobrze przeglądnąć webinar ukierunkowujący sposób nauki itd. Organizacyjnie bez zarzutu :)
Kasia - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Kasia
Fizjoterapeutka
Bardzo miła obsługa szkolenia, ciągle w gotowości do odpowiedzi na zadane pytania. Prowadzący z dużą wiedzą, którą potrafi przekazać w jasny sposób. Polecam serdecznie!
Sylwia - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Sylwia
Fizjoterapeuta
Wartościowe szkolenie, dużo ciekawych kwestii wszystko w aspekcie praktycznym. Bardzo dobrze, zainwestowane pieniądze!!!!
Edyta - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Edyta
Fizjoterapeutka
Prawidłowo opracowany program, bardzo dobry poziom przekazania wiedzy. Odpowiednim rozwiązaniem są mali Pacjenci na kursie :)
Mateusz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Mateusz
Fizjoterapeuta
Bardzo duży plus za organizację i najważniejsze - dla Marcina, którego sposób prowadzenia zajęć i styl przekazywania wiedzy odpowiadał mi w zupełności. Polecam wszystkim
Paulina - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Paulina
Fizjoterapeuta
Szkolenie niesamowicie otwierające głowę i mobilizujące do dalszego zgłębiania wiedzy na temat połączeń naszego ciała. Świetna atmosfera, bardzo pomocny prowadzący. Polecam każdemu zainteresowanemu tematem!
Więcej informacji o kursie

FAQ - często zadawane pytania

Jak mogę zgłosić się na szkolenie?

Aby zgłosić się na szkolenie wystarczy wypełnić powyższy formularz zgłoszeniowy. Jeżeli posiadasz już konto w Strefie Kursanta wystarczy, że zalogujesz się swoimi danymi i potwierdzisz zgłoszenie. Jeśli to Twój pierwszy kurs w Med Coach, wypełnij wszystkie wymagane dane z formularza i kliknij Zapisz się na kurs.

Czy muszę podawać wszystkie wymaganych dane?

Z uwagi na fakt, że jesteśmy niepubliczną placówką oświatową, każda Osoba, która ukończyła kurs w Med Coach otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 5 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

 

Wszystkie dane z formularza zgłoszeniowego są potrzebne do prawidłowego wypełnienia powyższego zaświadczenia. W przypadku braku jakichkolwiek danych, dokument ten jest niekompletny i nie może zostać wydany.

 

Jednocześnie informujemy, że wszelkie przetwarzane dane są należycie przechowywane, zgodnie z wymaganiami RODO z dnia 25 maja 2018 r. (więcej w zakładce Polityka prywatności).

Czy istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na szkolenia Med Coach?

W Med Coach istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na kursy ze środków Bazy Usług Rozwojowych (BUR) oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Sprawdź, z którego dofinansowania możesz skorzystać Ty lub Twoi Pracownicy. Aby zasięgnąć informacji o dofinansowaniach zachęcamy do kontaktu z Wiolą - naszą koordynatorką ds. dofinansowań

 

- telefonicznie - +48 537 453 003
- mailowo - dofinansowania@med-coach.pl

 

Szczegóły dostępne są także na stronie: https://med-coach.pl/dofinansowania.

Czy muszę od razu zapłacić za całe szkolenie?

Nie. Celem potwierdzenia udziału w szkoleniu należy wpłacić zaliczkę do 7 dni od dnia zgłoszenia. Kwota zaliczki w zależności od szkolenia wynosi od 300 do 500 zł.

Czy można zrezygnować z udziału w szkoleniu? Czy wpłacone środki podlegają zwrotowi?

Tak – istnieje możliwość rezygnacji z udziału w wybranym szkoleniu bez podawania przyczyny. Zgodnie z Regulaminem Med Coach:

 • w przypadku rezygnacji w okresie do 6 tygodni przed rozpoczęciem szkolenia zwrotowi podlega 100% wpłaconej kwoty
 • w przypadku rezygnacji w okresie krótszym niż 6 tygodni do rozpoczęcia szkolenia wpłacona kwota nie podlega zwrotowi. Istnieje jednak możliwość przeniesienia środków na poczet kolejnej edycji szkolenia lub innego wybranego szkolenia z oferty Med Coach.

 

W każdym z powyższych przypadków istnieje możliwość wskazania Osoby zastępczej bez utraty wpłaconych środków.

Jak mogę sprawdzić dostępność wolnych miejsc na szkoleniu?

Informacja o wolnych miejscach znajduje się pod zdjęciem głównym szkolenia na górze strony.

Czy istnieje możliwość nagrywania na szkoleniach?

Zdecydowana większość szkoleń z oferty Med Coach może być nagrywana, a materiały wykorzystywane w zakresie własnego użytku osobistego. Ostateczna decyzja w tym zakresie należy jednak do Instruktora, który po ustaleniu zasad współpracy z grupą, ogłasza ją na początku szkolenia.

 

Jeżeli potrzebujesz znać odpowiedź na to pytanie jeszcze przed szkoleniem, skontaktuj się z nami, a my ustalimy warunki z Instruktorem i poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie.

Gdzie mogę znaleźć szczegółowe informacje dotyczące szkolenia?

Szczegółowe informacje organizacyjne zostają wysłane drogą elektroniczną na e-maila minimum 4 tygodnie przed rozpoczęciem szkolenia. Najważniejsze z nich znajdziesz również w Strefie Kursanta w zakładce „Aktualne szkolenia.”

Projekt Med Coach powstał z pasji oraz chęci nieustannego kształcenia oraz doskonalenia warsztatu terapeutycznego. Stworzony przez fizjoterapeutów, dla innych kolegów z branży dąży do nieustannego zapewniania najnowszej wiedzy i umiejętności wpisanych w charakterystykę zawodu fizjoterapeuty. Pojawiające się trendy w fizjoterapii oraz badania naukowe zmieniają aktualne podejście do codziennej terapii pacjentów. Warto być zatem na bieżąco z aktualnymi doniesieniami z zakresu fizjoterapii i osteopatii! Firma Med Coach powstała kilka lat temu i rozwijała się na ich przestrzeni dzięki młodemu i zaangażowanemu zespołowi. Założyciele stworzyli miejsce, w którym każdy Fizjoterapeuta może nieustannie się kształcić i zbierać narzędzia w swoim warsztacie fizjoterapeutycznym. Firma, mając na uwadze charakterystykę zawodu fizjoterapeuty, dąży do zapewnienia najnowszej wiedzy i umiejętności, uwzględniając przy tym pojawiające się trendy w fizjoterapii oraz systematycznie ukazujące się badania naukowe, zmieniające aktualne podejście do codziennej terapii pacjentów. Warto być zatem na bieżąco z aktualnymi doniesieniami z zakresu fizjoterapii i osteopatii!

 

Med Coach – szkolenia dla wymagających jest od początku poświęcony swojej misji tj. kompleksowej organizacji kursów fizjoterapii, osteopatii i treningu medycznego w tym szkolenia z zakresu postępowania w pediatrii! Misją firmy jest umożliwianie specjalistom z zakresu fizjoterapii, osteopatii i sportu dostępu do najnowszej wiedzy i metod terapeutycznych, uczestnictwo w merytorycznych dyskusjach, poznawanie innych specjalistów z branży, dzielenie się doświadczeniami klinicznymi oraz budowanie wspólnoty pomiędzy Terapeutami z całej Polski. Oferta szkoleń stanowi bogaty przekrój najnowszych trendów szkoleniowych w fizjoterapii, osteopatii i treningu medycznym, dzięki czemu wszyscy zainteresowani znajdą coś dla siebie uwzględniając preferencje specjalizacyjne.


Jednym z mocno kierunkujących szkoleń w naszej ofercie jest kurs „Postępowanie osteopatyczne w pediatrii – dziecko od 0-3 miesiąca życia”, ponieważ w całości zagadnień skupia się na problemach i leczeniu pacjenta pediatrycznego. Kurs prowadzi znakomity osteopata i autor wielu szkoleń stacjonarnych i online Marcin Szkolnicki, którego autorskie wydarzenia cieszą się niegasnącą popularnością. Prowadzący kurs osteopatii w pediatrii jest absolwentem wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia oraz absolwentem 5-cio letniego podyplomowego cyklu kształcenia z zakresu Medycyny Osteopatycznej Akademii Osteopatii w Poznaniu. Jest także współzałożycielem Akademii Osteopatii i szefem zespołu Systema Centrum Zdrowia oraz prezesem Fundacji Na Fali Zdrowia. Jako pierwszy w Polsce założył Szkołę Osteopatii Zwierzęcej ISOA. Prowadzący w swojej karierze ukończył kursy specjalistyczne m. in.: Anatomia i ontogeneza człowieka w koncepcji osteopatycznej, (2016 r.) JP. Hoppner D.O. MRO; The strategic crossroads of the body, (2016 r.) Jean- Pierre Barral D.O. MRO; Mózg cz. I, II,III, IV , (2014-2015 r.)Bruno Chikly D.O. MD; Osteopatyczne podejście do rozwoju mózgu, (2015 r.) Rene Zweedijk D.O.; Nowe podejście do leczenia kręgosłupa , (2014 r.) Rene Zweedijk D.O.; Osteopatia w pediatrii cz. III – System pneumonologiczny u dzieci , ( 2014 r.) Bruno Ducoux D.O.; Osteopatia w pediatrii cz. II (2014 r.) Bruno Ducoux D.O.; Osteopatia w pediatrii cz. I - Rozwój noworodka i dziecka, (2013 r.) Bruno Ducoux; Głowa w ujęciu osteopatycznym (2014 r. ) lek. med Marek Mularczyk; Leczenie Nerwów Czaszkowych (2012 r.) Jean- Pierre Barral D.O. MRO; Uroginekologia, (2012 r.) Caroline Stone D.O. Instruktor regularnie podróżuje i pływa na kitesurfingu. Właściciel campera, którym przemierza europejskie wybrzeża.

 

Podczas 2 intensywnych dni w Krakowie otrzymasz najnowszą wiedzę medyczną i osteopatyczną dotyczącą postępowania osteopatycznego w pediatrii u dziecka od narodzin do 3 miesiąca życia. W trakcie kursu poznasz ocenę funkcjonalną dziecka w różnych systemach, nauczysz się wnioskowania osteopatycznego oraz oceny pielęgnacyjnej dziecka, nauczysz się także zaleceń dla rodziców po terapii. Program szkolenia opiera się na poszczególnych zagadnieniach: holistyczna filozofia pracy z dzieckiem w pierwszych miesiącach życia, zasady, wskazania, przeciwskazania do pracy z noworodkiem i niemowlęciem do 3 miesiąca życia, ocena funkcjonalna dziecka na poszczególnych systemach:

- kostno-stawowym - ocena stawów biodrowych, kończyn, relacji kości czaszki

- trawiennym - kolka, ulewania, wymioty, zaparcia, ocena formy i funkcji narządów wewnętrznych dziecka

- płynowym - manualne badanie i balans systemu żylno-limfatycznego, balans płynów w jamach ciała

- mięśniowo-powięziowym - asymetrie, kręcz szyi, zaburzenia napięcia, ocena wędzidełek

- nerwowym - zaburzenia rozwojowe, odruchy pierwotne i wspomaganie ich integracji, niepokój, zaburzenia rytmu dobowego;

Na szkoleniu pojawią się także zajęcia kliniczne z dziećmi, wnioskowanie osteopatyczne pracy z dzieckiem, jak również ocena pielęgnacyjna dziecka wraz z zaleceniami dla rodziców po terapii.

 

Podczas szkolenia Uczestnik nauczy się oceny zdrowia oraz jego zaburzeń (wzorców) u niemowląt (0-3 miesiąc życia). Zapozna się ze skutecznymi i bezpiecznymi technikami manualnymi na poszczególne systemy: mięśniowo-powięziowy, kostno-stawowy, żylno-limfatyczny, trawienny czy nerwowy. Program szkolenia zawiera najważniejsze protokoły badania i terapii niemowlęcia oraz pakiet postępowania przygotowujący kobietę do porodu w wymiarze fizycznym, psychospołecznym i duchowym. Szkolenie zawiera głównie podejście praktyczne, dlatego wymagana jest podstawowa wiedza w zakresie anatomii, fizjologii oraz biomechaniki oraz swobodne posługiwanie się tą wiedzą w trakcie szkolenia.

 

Fizjoterapia w pediatrii kursy prowadzone są we współpracy z firmą Systema Marcin Szkolnicki w Krakowie. Kurs terapii pediatrycznej w Krakowie zgromadził już wielu zadowolonych Absolwentów, którzy natchnieni przez osteopatę pasją oraz poszukiwaniem połączeń strukturalnych u naszych najmłodszych pacjentów uskuteczniają nowo nabytą wiedzę w swoich miejscach pracy fizjoterapeutycznej.

 

Terapia pediatryczna – kurs, to nie jedyny element edukacyjny w wachlarzu umiejętności i specjalności Marcina Szkolnickiego. Kilku edycji doczekały się ponadczasowe szkolenia dla fizjoterapeutów z zakresu uroginekologii i pediatrii „Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie” oraz „Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty”. Jest również autorem i pomysłodawcą kilku wielomodułowych szkoleń on-line, m. in. „Ciążówka” - demaskując tajemnice pracy z kobietą w ciąży w każdym trymestrze, „Podróż do wnętrza kobiety” oraz krótszych webinarów dla fizjoterapeutów - „Brakujący czwarty trymestr - praca z kobietą w połogu i noworodkiem” i „Osteopatyczna terapia blizn”, które można zakupić na stronie Med Coach w zakładce „Nagrania”.

 

Każdy fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie coś dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie szkolenia osteopatii w pediatrii będzie korzystał w całej swojej karierze pracy praktycznej z małymi pacjentami!

Zapisz się na kurs

Sprawdź także

Strefa Kursanta

  Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!

 

Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.

 

Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych! 

Załóż konto!
Nasi Instruktorzy
Poznaj wszystkich Instruktorów
Zaufaj naszemu doświadczeniu!
0
WYMAGAJĄCYCH ABSOLWENTÓW
0
CENIONYCH W POLSCE I NA ŚWIECIE INSTRUKTORÓW
0
zorganizowanych szkoleń
i webinarów
0
zrealizowanych godzin szkoleń
Zapisz się do newstlettera

Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!

Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!

Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Justyna
Fizjoterapeuta
Super kurs ze świetnym prowadzącym. Kurs dla fizjoterapeutów pracujących z pacjentami neurologicznymi. Kurs pokazuje, jak w mądry sposób wykorzystywać wzorce ruchowe. ...
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Sylwia
fizjoterapeuta
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Tomek
Fizjoterapeuta
Szkolenie bardzo dobrze przygotowane. Prowadzący kompetentny w temacie.
Masz pytania? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED COACH danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
Dane Firmy
Adres korespondencyjny
Med Coach
ul. Błonie-Beszcz 2
31-573 Kraków
NIP: 6783164659
537 453 003 - Wioleta
koordynator ds. szkoleń
694 806 689 - Paulina
koordynator ds. dofinansowań
788 112 262 - Dominika
koordynator ds. eventów
505 930 072 - Marcin
koordynator ds. współpracy
Certyfikacja

Zaufaj nam!
16762
wymagających Absolwentów
38
cenionych w Polsce i na Świecie instruktorów
811
zorganizowanych szkoleń i webinarów
14915
zrealizowanych godzin szkoleń
Obserwuj nas
Kontakt z nami
537 453 003 - Wioleta
koordynator ds. szkoleń
694 806 689 - Paulina
koordynator ds. dofinansowań
788 112 262 - Dominika
koordynator ds. eventów
505 930 072 - Marcin
koordynator ds. współpracy
e-mail: info@med-coach.pl
Biuro Obsługi Kursantów
Kupuj w naszym sklepie!
Z myślą o naszych Kursantach i Absolwentach, od kilku lat prowadzimy sklep internetowy Med Store.
W naszym sklepie znajdziesz starannie wyselekcjonowane produkty w niskich cenach! Kliknij w baner i kupuj jeszcze taniej!

Kursy
stacjonarne

Webinary
on-line

Nagrania
z webinarów