Szkolenia stacjonarne!

Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne w Krakowie, Warszawie, Łodzi i Gdańsku!

Nagrania ze szkoleń on-line!

Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!

Sklep dla Fizjoterapeutów!

Skorzystaj z rabatu -5% z kodem: RABATMEDCOACH5 na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Masz pytania?

Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Terapia narzędziowa tkanek miękkich - Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization (IASTM)
Cena: 1500.00

Terapia narzędziowa tkanek miękkich - Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization (IASTM)

Cena
1500 zł – cena za całość szkolenia
Zapisz się na kurs
Terapia narzędziowa tkanek miękkich - Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization (IASTM) - kursy i szkolenia
praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia

Opis kursu

Kurs - Terapia narzędziowa tkanek miękkich - Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization (IASTM) dostarczy Ci wiedzę na temat możliwości praktycznego wykorzystania narzędzi IASTM w codziennej praktyce fizjoterapeutycznej!  


Każdy Uczestnik w cenie szkolenia otrzyma na własność 2 narzędzia ze stali chirurgicznej firmy FASCIQ o łącznej wartości ponad 1100 zł, które zostały stworzone we współpracy z prekursorem terapii powięziowej Robertem Schleipem i opatrzone są Jego autografem!


Co w cenie gwarantuje kurs Terapia narzędziowa tkanek miękkich w Med Coach?

 • udział w szkoleniu, czyli 10 godzin dydaktycznych szkolenia pod okiem doświadczonego Instruktora i praktyka terapii narzędziowej - mgr Borysa Witkiewicza!
 • obszerny skrypt z technikami z wykorzystaniem narzędzi IASTM. Kursy zawierają bogatą część teoretyczną oraz praktyczną. W skrypcie dostępne są zdjęcia i opisy technik terapii narzędziowej.
 • 2 narzędzia z stali chirurgicznej firmy FASCIQ - Small Bar oraz Wave o łącznej wartości prawie 1120 zł! (sprawdź wszystkie narzędzia używane na szkoleniu)
 • certyfikat uczestnictwa, gwarantujący ukończony kurs IASTM
 • zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze standardami Ministerstwa Edukacji Narodowej
 • dożywotni rabat -15% na zakup wszystkich produktów firmy FASCIQ (w tym innych narzedzi do terapii narzędziowej), dostępnych w sklepie Med Store

Co wyróżnia kurs IASTM w Med Coach i nauka terapii narzędziowej tkanek miękkich?

 • dla studentów fizjoterapii obowiązuje atrakcyjna zniżka - 100 zł, która naliczona zostanie po zapisie na kurs
 • podczas szkoleń wykorzystasz narzędzia IASTM ze stali chirurgicznej marki FASCIQ
 • wymienione narzędzia oferują wsparcie dla pracy fizjoterapeutycznej, ułatwiając czy torując procesy samoleczenia organizmu
 • zapoznasz się z obszarami oddziaływania terapii narzędziowej oraz reakcjami odczynowymi organizmu na działanie terapii narzędziowej
 • kurs IASTM jest wypełniony obszerną częścią praktyczną
 • nauczysz się zintegrowanego podejścia do terapii narzędziowej IASTM wraz z elementami terapii manualnej w wybranych przypadkach klinicznych
 • poznasz techniki dodatkowe, które pomogą uzupełnić Twój warsztat pracy w zakresie terapii powięziowej
 • kurs fizjoterapii narzędziowej przeznaczony jest dla fizjoterapeutów i studentów fizjoterapii
 • po zakończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat, podpisany przez Instruktora metody, wystawiony przez oficjalnego polskiego organizatora kursów terapii narzędziowej IASTM

  


Posiadasz dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych?

Skorzystaj z dofinansowania na szkolenie "Terapia narzedziowa tkanek miękkich - Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization (IASTM)" w Med Coach


Czego możesz się dowiedzieć o terapii narzędziowej?

 • Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization (IASTM) tj. terapia narzędziowa IASTM, w polskim tłumaczeniu oznacza terapię narzędziową tkanek miękkich. W tej nowoczesnej metodzie pracy na tkankach miękkich wykorzystuje się w głównej mierze specjalistyczne narzędzia ze stali chirurgicznej.
   
 • Terapia narzędziowa pozwala na skuteczną i bezpieczną terapię takich dolegliwości jak zaburzenia powięziowe, syndrom bólu mięśniowo-powięziowego, leczenie blizn, uwięźnięcia nerwów, zgrubienia powięzi, zapalenia torebki stawowej, tendinopatie stymulując różne poziomy tkankowe i mechanizmy regulacyjne.
   
 • Należy pamiętać, że wykorzystanie narzędzi powinno być skojarzone z metodami terapii manualnej i indywidualnie dobranym treningiem, ponieważ terapia narzędziowa jest jedynie wąskim obszarem nauki, stanowiącym jedynie część możliwości w holistycznym podejściu do terapii pacjenta.  
   
 • IASTM kurs i jako metoda terapeutyczna wykorzystują ergonomicznie zaprojektowane instrumenty z chirurgicznej stali nierdzewnej, w celu znalezienia i leczenia restrykcji powięziowych, ograniczeń i sklejeń w mniejszych i głębiej zlokalizowanych powierzchniach. Terapia narzędziowa pozwala skutecznie wyleczyć obszary przejawiające zwłóknienia tkanek miękkich, fazę przewlekłą zapalenia oraz zwyrodnienia. Dodatkowym atutem tego rodzaju terapii jest ograniczenie przyjmowania leków przeciwzapalnych, zredukowanie ogólnego czasu leczenia, jak również przyspieszenie rehabilitacji.
   
 • Narzędzia IASTM sprawdzonych firm tj. FASCIQ skutecznie rozbijają ograniczenia powięziowe i tkankę bliznowatą. Ich funkcjonalna konstrukcja pozwala klinicystom na wyszukiwanie odpowiednich miejsc i leczenia ich odpowiednią siłą nacisku.
   
 • Na kursie Instruktor przedstawia pozytywne efekty, jakie przynosi terapia narzędziowa. Kursy prezentują i omówiają mechanizm terapeutyczny, który polega na kontrolowanym wprowadzeniu mikrourazu do zajętej struktury tkanki miękkiej, wywołując lokalną odpowiedź zapalną, która wyzwala zwrotne wchłanianie pierwotnego zwłóknienia lub tkanki bliznowatej. Ułatwia w ten sposób uruchomienie działań leczniczych, wpływając na reorganizację zajętych struktur tkanki miękkiej. Terapia narzędziowa pozwala na rozkład zrostów tkanki miękkiej, powstałych w trakcie unieruchomienia, powtarzanego naprężenia, w wyniku zabiegów chirurgicznych, przywracając pełną funkcjonalność.
 •  
 • Dysfunkcje, umożliwiające wykorzystanie metod które pokazuje prezentuje terapia narzędziowa kurs: bóle kręgosłupa, łokieć tenisisty, golfisty, zapalenia – ścięgna Achillesa, ścięgna rzepki, zespół cieśni nadgarstka, zespół De-Quervaina, blizny pourazowe i po zbiegach chirurgicznych, przewlekły obrzęk stawów związany ze skręceniami, skręcenia stawu skokowego ostre i przewlekłe, bóle szyi, ból i ograniczenia mięśniowo-powięziowe, shin splints, zaburzenia równowagi mięśniowo-szkieletowej, zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego, naciągnięcia więzadeł stawu kolanowego, kolano skoczka. 

Więcej informacji o terapii narzędziowej

 

Terapia narzędziowa to autorski kurs oparty na aktualnych dowodach naukowych dotyczących wykorzystania narzędzi ze stali chirurgicznej w dzisiejszej fizjoterapii, a także na doświadczeniach własnych autora. Narzędzia ze stali chirurgicznej to skuteczny sposób na uzyskanie takich efektów jak rozgrzanie i rozluźnienie tkanki poddawanej terapii. Wykorzystane w odpowiedni sposób mogą upłynnić i przyspieszyć niektóre aspekty pracy gabinetowej, pozwalając zaoszczędzić jedyny zasób jaki możemy wykorzystać tylko jeden raz – czas.

 

Należy pamiętać, że efekt terapeutyczny zależy w dużej mierze od operatora narzędzia. Podczas kursu nauczysz się nie tylko korzystać z narzędzi, ale również odpowiednio prowadzić terapię w ten sposób, by jak najbardziej wykorzystać możliwości samoleczenia się organizmu pacjenta. Szkolenie terapia narzędziowa IASTM jest doskonałym uzupełnieniem dla doświadczonych, ale również dla początkujących fizjoterapeutów.

malowanie proszkowe - zdjęcie nr: 1
malowanie proszkowe - zdjęcie nr: 2
malowanie proszkowe - zdjęcie nr: 3
malowanie proszkowe - zdjęcie nr: 4
malowanie proszkowe - zdjęcie nr: 5
malowanie proszkowe - zdjęcie nr: 6
możliwość płatności w ratach
możliwość skorzystania z obiadu na szkoleniu
obecność opiekuna na szkoleniu
pomoc w organizacji noclegu

Program kursu

08:00-10:00

- przywitanie i zapoznanie się z Kursantami, przedstawienie Instruktora, omówienie planu zajęć

Część teoretyczna

- terapia narzędziowa IASTM w dobie fizjoterapii opartej na faktach

- powięź i jej budowa 

- wpływ terapii IASTM na układ nerwowy

- wskazania, przeciwskazania i aspekty bezpieczeństwa związane ze stosowaniem terapii narzędziowej

 

10:00-18:00 (w tej części uwzględniona jest 45 minutowa przerwa obiadowa oraz 2 krótkie przerwy kawowe, godziny zależne od przebiegu szkolenia i ustaleń z grupą)

Część praktyczna - wstępna

- handling - czyli właściwe trzymanie i obsługa narzędzi w praktyce

- techniki pracy z wykorzystaniem narzędzi IASTM - scanning, rozgrzewanie, rozcieranie poprzeczne, HAVS, effluearge, pin & stretch

Część praktyczna - kliniczne zastosowanie terapii narzędziowej

- kończyna dolna 

- tułów i kręgosłup (odcine piersiowy i lędźwiowo-krzyżowy)

- odcinek szyjny kręgosłupa i głowa

- kończyna górna

- modyfikacje technik narzędziowych w wybranych rejonach ciała (technika przegrody mięśniowej, haczykowanie pochewki ścięgnistej, oddzielanie łopatki i inne)

- techniki dodatkowe (opona twarda, IV komora, błona pokrywająca, błony międzykostne, techniki harmoniczne, techniki limfatyczne, techniki trakcyjne i dystrakcyjne, technika gałęzi grzbietowej i jej modyfikacje)


 

 Szkolenia w Łodzi współorganizujemy wraz z firmą HealthConcept.

 

  


Godziny szkoleń

Dzień I
08:00 - 18:00
Instruktor

mgr spec. Borys Witkiewicz


Wykształcenie
Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2016 r. specjalista w dziedzinie fizjoterapii.
 
Doświadczenie zawodowe
Od początku związany z ośrodkami ortopedycznymi w Małopolsce takimi jak Szpital Uniwersytecki w Zakopanem, Szpital im. L. Rydygiera w Krakowie gdzie był kierownikiem oddziału dziennego dla osób po endoprotezoplastykach. Obecnie pracuje w Małopolskim Szpitalu Ortopedyczno - Rehabilitacyjnym oraz prowadzi praktykę prywatną. Uczestniczył w konferencjach fizjoterapeutycznych, jest autorem i współautorem publikacji naukowych, prelekcji i webinarów. Kieruje kształceniem przyszłych specjalistów w zakresie fizjoterapii. Zainteresowania zawodowe to terapia manualna, fizjoterapia w ortopedii, terapia funkcjonalna oraz możliwości samoleczenia się organizmu.
 
Ukończone kursy
Ergon Technique in IASTM
Osteopatia w sporcie (ins. Jory Pouwels)
HVLA - manipulacje krótkodźwigniowe (ins. Jory Pouwels)
Terapia manualna w modelu holistycznym
Kinesiology Taping
PNF
Mechaniczna diagnostyka i terapia metodą McKenzie
Yumeicho - manipulacje stawowe
Spine Cor Exercise Method Training
FED - metoda terapii i diagnostyki skolioz
 
Prywatnie
Zawodnik MTB Enduro, entuzjasta snowboardu.

Borys Witkiewicz - kursy i szkolenia

Opinie Absolwentów o tym szkoleniu

Monika - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Monika
Magister fizjoterapii
Bardzo pomocny kurs, dużo ciekawych treści przekazanych na kursie. Polecam wszystkim, którzy chcą odciążyć swoje dłonie. Prowadzący i organizacja SUPER!!!!
Karol - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Karol
Fizjoterapeuta
Bardzo dobry kurs. Polecam
Paulina - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Paulina
Fizjoterapeutka
Świetne szkolenie! Dużo teoretycznej wiedzy, ale wcale nie kosztem części praktycznej, która także była wypełniona intensywnymi blokami ćwiczeń terapii narzędziowej. Do zobaczenia na kolejnych szkoleniach!
Grzegorz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Grzegorz
Fizjoterapeuta
Bardzo polecam, same konkrety, wszystko w pigułce bez dorabiania zbędnej filozofii
Karolina - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Karolina
Student fizjoterapii
Doskonała realizacja szkolenia. Jestem bardzo zadowolona z pokazu i części praktycznej, w której sami mogliśmy poczuć jak wykorzystać terapię IASTM, bańki i flossy. Fantastyczna sprawa z narzędziem Mustache, które po szkoleniu zostaje w naszych rękach. Dzięki serdeczne i polecam każdemu!
Joanna - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna
Fizjoterapeuta
Bardzo przydatne szkolenie.
Techniki do zastosowania jak i przygotowanie do dalszej terapii.
Prowadzący bardzo zaangażowany i cierpliwy. Odpowiadał na najróżniejsze pytania. Ogólnie polecam.
Elżbieta - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Elżbieta
Technik masażysta
Wspaniałe przeprowadzone szkolenie.
Wszystko bardzo dobrze przedstawione i opisane.
Prowadzący chętnie dzielił się swoją wiedzą, prowadził dyskusje oraz poświęcał uczestnikom bardzo dużo czasu w części praktycznej.
Gorąco polecam

Co nas wyróżnia jako organizatorów szkoleń dla fizjoterapeutów?

Wieloletnie doświadczenie w zakresie organizacji kursów dla fizjoterapeutów, pozwoliło nam wypracować standardy, dzięki którym Uczestnicy naszych szkoleń czują się maksymalnie zaopiekowani, a czas na szkoleniu mogą przeznaczyć na efektywną naukę!

 • zapewniamy sprawny kontakt telefoniczny i mailowy z koordynatorem szkolenia, na każdym etapie zainteresowania i uczestnictwa w naszych szkoleniach. Na zawsze pozostajemy Przyjaciółmi z naszymi Kursantami! 
 • w cenie szkolenia zapewniamy naszym Kursantom objęcie ochroną ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków poniesionych w czasie szkolenia (NNW).
 • na wszystkich naszych kursach obecny jest opiekun szkolenia, czyli uśmiechnięta i wykwalifikowana Osoba z zespołu Med Coach, która pomoże Ci dotrzeć na salę szkoleniową, rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości co do przebiegu szkolenia, odpowie na Twoje pytania, doradzi i pomoże w każdej kwestii. Kontakt do Opiekuna szkolenia otrzymasz przed szkoleniem. 
 • od samego rana na naszych szkoleniach czeka na Ciebie ogromna porcja energii, czyli pyszny catering przekąskowo-napojowy. Mocna kawa, energetyczna herbata, lemoniada czy jogurt z pewnością dodadzą Ci siły na pełny dzień szkoleniowy. Oferujemy świeże owoce, smaczne bakalie, pyszne ciastka i inne przysmaki. Nie zapominamy także o produktach vege - takie również znajdziesz w naszej strefie cateringowej. 
 • na czas przerwy obiadowej zapewniamy dostawę wybranego lunchu bezpośrednio na salę szkoleniową. Znacznie zmniejsza to stres Kursantów związany z poszukiwaniem posiłku w obcym mieście, a także stwarza warunki do integracji z innymi Uczestnikami szkolenia przy wspólnym stole. 
 • po szkoleniu otrzymasz dostęp do indywidualnego pakietu filmów z kursu, nagrywanych przez Kursantów. Szanujemy prywatność Uczestników naszych szkoleń, tak więc do Strefy Kursanta trafiają wyłącznie filmiki, na które uzyskaliśmy zgodę Instruktora i Kursantów.
 • zapewniamy możliwość zakupu produktów z naszego partnerskiego sklepu Med Store bezpośrednio na szkoleniu. Na stoisku sklepu czekać będą na Ciebie najpopularniejsze produkty, tj. książki dla fizjoterapeutów, taśmy do kinesiotapingu, rollery, modele anatomiczne i wiele więcej. Oczywiście sklep Med Store przygotuje dla Was najlepsze ceny na rynku :) 

To tylko nieliczne udogodnienia, które oferujemy Uczestnikom naszych szkoleń. Dzięki ankietom Kursantów zbieramy uwagi i sugestie, które bierzemy sobie do serca, a tym samym regularnie podnosimy jakość świadczonych usług! Chętnie wysłuchamy również Twojej opinii na temat organizowanych przez nas szkoleń!

Odpowiedzi na częste pytania Kursantów

Zapisz się na kurs
Jak mogę zgłosić się na szkolenie?

Aby zgłosić się na szkolenie wystarczy wypełnić powyższy formularz zgłoszeniowy. Jeżeli posiadasz już konto w Strefie Kursanta wystarczy, że zalogujesz się swoimi danymi i potwierdzisz zgłoszenie. Jeśli to Twój pierwszy kurs w Med Coach, wypełnij wszystkie wymagane dane z formularza i kliknij Zapisz się na kurs.

Czy muszę podawać wszystkie wymagane dane?

Z uwagi na fakt, że jesteśmy niepubliczną placówką oświatową, każda Osoba, która ukończyła kurs w Med Coach otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 5 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

 

Wszystkie dane z formularza zgłoszeniowego są potrzebne do prawidłowego wypełnienia powyższego zaświadczenia. W przypadku braku jakichkolwiek danych, dokument ten jest niekompletny i nie może zostać wydany.

 

Jednocześnie informujemy, że wszelkie przetwarzane dane są należycie przechowywane, zgodnie z wymaganiami RODO z dnia 25 maja 2018 r. (więcej w zakładce Polityka prywatności).

Czy istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na szkolenia Med Coach?

W Med Coach istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na kursy ze środków Bazy Usług Rozwojowych (BUR) oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Sprawdź, z którego dofinansowania możesz skorzystać Ty lub Twoi Pracownicy. Aby zasięgnąć informacji o dofinansowaniach zachęcamy do kontaktu z Pauliną - naszą koordynatorką ds. dofinansowań

 

- telefonicznie - +48 694 608 689
- mailowo - dofinansowania@med-coach.pl

 

Szczegóły dostępne są także na stronie: https://med-coach.pl/dofinansowania.

Gdzie mogę znaleźć szczegółowe informacje dotyczące szkolenia?

Szczegółowe informacje organizacyjne zostają wysłane drogą elektroniczną na e-mail po zaksięgowaniu wpłaty, a w przypadku dofinansowania z KFS lub BUR - po otrzymaniu potwierdzenia otrzymania dofinansowania z KFS lub zapisu w BUR. Najważniejsze kwestie organizacyjne znajdziesz również w Strefie Kursanta w zakładce „Aktualne szkolenia".

Czy muszę od razu zapłacić za całe szkolenie?

Nie. Celem potwierdzenia udziału w szkoleniu należy wpłacić zaliczkę do 7 dni od dnia zgłoszenia. Kwota zaliczki w zależności od szkolenia wynosi od 300 do 500 zł.

Czy można zrezygnować z udziału w szkoleniu? Czy wpłacone środki podlegają zwrotowi?

Tak – istnieje możliwość rezygnacji z udziału w wybranym szkoleniu bez podawania przyczyny. Zgodnie z Regulaminem Med Coach:

 • w przypadku rezygnacji w okresie do 6 tygodni przed rozpoczęciem szkolenia zwrotowi podlega 100% wpłaconej kwoty
 • w przypadku rezygnacji w okresie krótszym niż 6 tygodni do rozpoczęcia szkolenia wpłacona kwota nie podlega zwrotowi. Istnieje jednak możliwość przeniesienia środków na poczet kolejnej edycji szkolenia lub innego wybranego szkolenia z oferty Med Coach.

 

W każdym z powyższych przypadków istnieje możliwość wskazania Osoby zastępczej bez utraty wpłaconych środków.

Czy istnieje możliwość nagrywania na szkoleniach?

Zdecydowana większość szkoleń z oferty Med Coach może być nagrywana, a materiały wykorzystywane w zakresie własnego użytku osobistego. Ostateczna decyzja w tym zakresie należy jednak do Instruktora, który po ustaleniu zasad współpracy z grupą, ogłasza ją na początku szkolenia.

 

Jeżeli potrzebujesz znać odpowiedź na to pytanie jeszcze przed szkoleniem, skontaktuj się z nami, a my ustalimy warunki z Instruktorem i poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie.

Lokalizacja

Formularz zgłoszeniowy

Jeśli posiadasz konto w Strefie Kursanta, zaloguj się i zapisz się na kurs sprawniej!
Wybierz termin
Adres e-mail
Hasło
Zaloguj się
Jeśli nie posiadasz konta w Strefie Kursanta, wypełnij formularz zgłoszeniowy i zapisz się na kurs!
Wybierz termin
Imię i nazwisko *
Płeć *
Adres e-mail *
Telefon kontaktowy *
Tytuł naukowy z dyplomu ukończenia studiów *
Czy jesteś aktualnie studentem fizjoterapii? *
Adres do korespondencji (ulica i numer, kod pocztowy, miasto) *
PESEL *
Numer prawa wykonania zawodu
Data urodzenia *
Miejsce urodzenia *
Korzystanie z dofinansowania
Czy życzysz sobie fakturę? *
Dane do faktury (pełna nazwa i adres firmy)
NIP
Wysłanie formularza zgłoszeniowego jest równoznaczne z zapoznaniem się oraz akceptacją regulaminu obowiązującego w MED COACH oraz automatycznym założeniem konta w Strefie Kursanta!
Zaznacz wszystkie zgody
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59, do celów prowadzenia sprawozdawczości finansowej. Dane są chronione zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j: Dz. U. z 2002r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Oświadczam, że wiem o moim prawie do wglądu i poprawiania moich danych osobowych. *
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji organizacyjnej w rozumieniu art.10 ust 1. ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. *
Za dobrowolne wyrażenie poniższej zgody, otrzymasz atrakcyjną zniżkę na nagrania z naszych webinarów!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oraz ustawie z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo Telekomunikacyjne w celach marketingowych przez MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 i oświadczam iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz że zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany i usunięcia.
* - pola obowiązkowe
Kod rabatowy:
Posiadasz kod rabatowy na szkolenie? Prosimy o wpisanie kodu rabatowego w poniższym polu, a koszt szkolenia zostanie pomniejszony o jego wartość!

Zapisy grupowe

Planujesz udział w kursie z większą grupą znajomych? Wypełnij formularz zgłoszeniowy i skorzystaj z atrakcyjnej oferty!
Imię: *
Nazwisko: *
Adres e-mail: *
Telefon kontaktowy: *
Liczba zgłaszanych osób: *
Wiadomość

Terapia narzędziowa tkanek miękkich. Kurs fizjoterapii narzędziowej IASTM.

Pracujesz całymi dniami w gabinecie fizjoterapii, a wieczorami Twoje ramiona i palce „umierają” z bólu? Szukasz narzędzi wspomagających i odciążających Twoje dłonie w codziennej terapii pacjentów? Trafiłeś w dobre miejsce!

 

Kurs fizjoterapii narzędziowej w Med Coach zapewni Ci wiedzę na temat możliwości wykorzystania różnych narzędzi IASTM w codziennej praktyce fizjoterapeutycznej! Terapia narzędziowa tkanek miękkich to kurs prowadzony przez fizjoterapeutę Borysa Witkiewicza, który zagwarantuje Ci zapoznanie się z wieloma alternatywnymi pomysłami na terapię najczęstszych dolegliwości Pacjentów zgłaszających się do Twojego gabinetu. Kurs Terapia narzędziowa tkanek miękkich - Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization (IASTM) umożliwi Ci naukę wykorzystania różnych narzędzi IASTM ze stali chirurgicznej marki FASCIQ. Otrzymasz na własność narzędzia współtworzone z prekursorem terapii powięziowej Robertem Schleipem, opatrzone Jego autografem.

 

Kurs terapii narzędziowej wyjaśni Ci, w jaki sposób wymienione narzędzia oferują wsparcie dla pracy fizjoterapeutycznej, ułatwiając czy torując procesy samoleczenia organizmu!

 

Kraków i Warszawa to miasta, które warto odwiedzić zawsze, a szczególnie w ramach dokształcenia. Kurs Fizjoterapia narzędziowa zapewni Ci poznanie zintegrowanego podejścia do terapii narzędziami. Metoda IASTM i kurs z elementami terapii manualnej w wybranych przypadkach klinicznych to najlepszy wybór dla terapeutów szukających swojej drogi zawodowej. W cenie szkolenia otrzymasz na własność 2 profesjonalne narzędzia ze stali chirurgicznej do terapii narzędziowej: Small Bar oraz Wave marki FASCIQ do pracy we własnym gabinecie.

 

Zapraszamy na kurs w Med Coach, a terapia narzędziowa przestanie być dla Ciebie tajemnicą! Przekonaj się sam, jakie narzędzia możesz dodać do swojego warsztatu terapeutycznego!

Więcej informacji o Med Coach i kursie

Terapia narzędziowa tkanek miękkich – kurs IASTM w Med Coach

 

Projekt Med Coach powstał z pomysłu młodych fizjoterapeutów, którzy przepełnieni pragnieniem nieustannego kształcenia oraz podnoszenia własnych kompetencji terapeutycznych postanowili zapewnić najnowszą wiedzę swoim kolegom z branży. Pasja zespołu zachęciła innych fizjoterapeutów do korzystania z pojawiających się trendów w fizjoterapii oraz doskonalenia warsztatu własnych umiejętności, wpisanych w charakterystykę zwodu fizjoterapeuty. Med Coach nieprzerwanie od 2016 roku dostarcza nowości ze świata fizjoterapii i osteopatii wielokrotnie zmieniające podejście terapeutów do dotychczasowo stosowanej terapii pacjentów. Warto być na bieżąco z aktualnymi doniesieniami z zakresu fizjoterapii i osteopatii! Miejsce, w którym poznasz zaplecze szkoleniowe, w tym kurs fizjoterapii narzędziowej to Kraków i Warszawa.

 

Med Coach - szkolenia dla wymagających oddaje się zupełnie misji obranej od początku działalności. Kompleksowo organizuje szkolenia fizjoterapii, osteopatii, treningu medycznego, a także opisany wyżej kurs terapii narzędziowej. Nasza oferta szkoleń stacjonarnych stanowi szeroki przekrój nowoczesnych nurtów szkoleniowych w fizjoterapii, treningu medycznym oraz osteopatii, dzięki czemu każdy fizjoterapeuta znajdzie coś w zakresie swojej specjalizacji.

 

Kurs Fizjoterapia narzędziowa jest jednym z najnowszych szkoleń w naszej ofercie. Terapia narzędziowa stała się dosyć popularną metodą, a kursy w Med Coach prowadzi jest przez doświadczony Instruktor Borys Witkiewicz, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a od 2016 r. specjalista w dziedzinie fizjoterapii. Prowadzący pracuje w zawodzie fizjoterapeuty od 2008 roku. Aktualnie prowadzi Oddział Rehabilitacji Dziennej w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie oraz prywatną praktykę. Uczestniczył w konferencjach fizjoterapeutycznych, jest autorem i współautorem publikacji naukowych. Jego zainteresowania zawodowe to terapia manualna, terapia funkcjonalna oraz możliwości samoleczenia się organizmu. Kraków to nie jedyne miasto, w którym Instruktor prowadzi kurs i prezentuje możliwości jakie daje terapia narzędziowa. IASTM to także kurs, który organizujemy w stolicy tj. Warszawie.

 

Kurs terapii narzędziowej ma na celu przedstawienie Uczestnikom możliwości wykorzystania różnych narzędzi w codziennej praktyce fizjoterapeutycznej. IASTM kursy przedstawiają wykorzystanie narzędzi IASTM ze stali chirurgicznej marki FASCIQ. Wymienione wcześniej narzędzia oferują wsparcie dla pracy fizjoterapeutycznej ułatwiając czy torując procesy samoleczenia organizmu. Terapia narzędziowa zapozna Uczestników z obszarami oddziaływania IASTM oraz reakcjami odczynowymi organizmu. W części praktycznej kursu IASTM zademonstrowane zostaną techniki używania narzędzi, możliwości ich zastosowania, a ukoronowaniem praktyki będzie zintegrowane podejście IASTM wraz z elementami terapii manualnej w wybranych przypadkach klinicznych, tj. naderwania ścięgien, częste urazy stawu kolanowego, shin split, czy zespoły bólowe układu mięśniowo-szkieletowego. Tego wszystkiego uczy terapia narzędziowa. Kraków i Warszawa to idealne miejsce, by poza szkoleniem odpocząć i uzupełnić energię do dalszych zadań gabinetowych.

 

Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization (kurs IASTM) w polskim tłumaczeniu oznacza terapię narzędziową tkanek miękkich, czyli umiejętność pracy na tkankach miękkich z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi ze stali chirurgicznej, prezentowanych szczególnie na kursie. Terapia narzędziowa pozwala na skuteczną i bezpieczną terapię takich dolegliwości jak zaburzenia powięziowe, syndrom bólu mięśniowo-powięziowego, leczenie blizn, uwięźnięcia nerwów, zgrubienia powięzi, zapalenia torebki stawowej czy tendinopatie, stymulując różne poziomy tkankowe i mechanizmy regulacyjne. Kurs „Terapia narzędziowa tkanek miękkich” pokazuje, iż zawsze należy pamiętać, że wykorzystanie narzędzi powinno być skojarzone z metodami terapii manualnej i indywidualnie dobranym treningiem, ponieważ terapia narzędziowa jest jedynie wąskim obszarem nauki, stanowiącym jedynie część możliwości w holistycznym podejściu do terapii pacjenta. Kraków stanowi jedno z głównych miejsc w południowej części Polski, gdzie bez problemu dołączysz na kurs, w którym główną rolę pełni terapia narzędziowa.

 

W trakcie kursu fizjoterapii narzędziowej wykorzystuje się ergonomicznie zaprojektowane instrumenty z chirurgicznej stali nierdzewnej, w celu znalezienia i leczenia restrykcji powięziowych, ograniczeń i sklejeń w mniejszych i głębiej zlokalizowanych powierzchniach. Terapia narzędziowa pozwala skutecznie wyleczyć obszary przejawiające zwłóknienia tkanek miękkich, fazę przewlekłą zapalenia oraz zwyrodnienia. Dodatkowym atutem jest ograniczenie przyjmowania leków przeciwzapalnych, zredukowanie ogólnego czasu leczenia, jak również przyspieszenie rehabilitacji, dzięki czemu widać korzyści jakie przynosi terapia narzędziowa. Kurs stanowi swego rodzaju kompendium wiedzy w tym zakresie.

 

Terapia narzędziowa to jeden z elementów, które Med Coach posiada w swojej ofercie kursów. Borys Witkiewicz w trakcie IASTM kursów prezentuje instrumenty, które skutecznie rozbijają ograniczenia powięziowe i tkankę bliznowatą. Ich funkcjonalna konstrukcja pozwala klinicystom na wyszukiwanie odpowiednich miejsc i leczenie ich odpowiednią siłą nacisku, co prezentuje kurs. Terapia narzędziowa i jej mechanizm terapeutyczny polega na kontrolowanym wprowadzeniu mikrourazu do zajętej struktury tkanki miękkiej, wywołując lokalną odpowiedź zapalną, która wyzwala zwrotne wchłanianie pierwotnego zwłóknienia lub tkanki bliznowatej. Ułatwia to w ten sposób uruchomienie działań leczniczych, wpływając na reorganizację zajętych struktur tkanki miękkiej. Kiedy trwa kurs Instruktor wyjaśnia jak działa fizjoterapia narzędziowa, jej mechanizm, pozwalający na zmniejszenie zrostów tkanki miękkiej, powstałych w trakcie unieruchomienia, powtarzanego naprężenia czy w wyniku zabiegów chirurgicznych, przywracając tym pełną funkcjonalność.

 

Kraków możesz zwiedzić nie tylko przyjeżdżając na kurs, mimo, że fizjoterapia narzędziowa to interesujący temat. Terapia narzędziowa kurs w Med Coach składa się z jednego dnia intensywnej nauki. Terapia narzędziowa tkanek miękkich to kurs liczący 12 godzin dydaktycznych, podczas których zaprezentowane zostaną treści teoretyczne i praktyczne, dzięki którym Kursanci dowiedzą się jakie mechanizmy odpowiadają za skuteczność leczenia, jak bezpiecznie posługiwać się narzędziami, jak zastosować IASTM i inne narzędzi. Kraków zgromadził już wielu zadowolonych Absolwentów, szczególnie kursu „Terapia narzędziowa tkanek miękkich”, którzy zarażeni nową, skuteczną metodą terapeutyczną praktykują nabyte umiejętności w swoich miejscach pracy terapeutycznej.

 

Kursy, w których główną rolę odgrywa terapia narzędziowa – to nie jedyne szkolenie, zaprojektowane przez terapeutę Borysa Witkiewicza. Kurs fizjoterapii narzędziowej to pierwsze szkolenie Instruktora, lecz występuje także w roli asystenta podczas szkolenia „HVLA – Manipulacje Krótkodźwigniowe”. Jest również autorem kilku szkoleń online m.in. „Endoprotezoplastyka stawu kolanowego - wyzwanie dla pacjenta i terapeuty”, „Endoprotezoplastyka stawu biodrowego - wyzwanie dla pacjenta i terapeuty”, „Flossing - technika wspomagająca terapię” oraz „IASTM – kurs omawiający możliwości i ograniczenia”, które są dostępne na stronie Med Coach w zakładce „Kursy on-line”.

 

Kursy w Med Coach wybierają głównie wymagający Kursanci, którzy pomagają nam stale podnosić poziom organizacji naszych szkoleń. Nasi Instruktorzy są profesjonalistami w swoich dziedzinach. Również mgr spec. Borys Witkiewicz, autor, dzięki któremu kursy IASTM działają w Med Coach, gwarantuje rzetelne przejście przez zagadnienie teoretyczne i praktyczne w zakresie terapii narzędziowej. Zapraszamy także studentów fizjoterapii, dla których przygotowaliśmy specjalną zniżkę – od ceny regularnej odejmujemy 100 złotych.

 

Każdy Fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie coś dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie kursu, który prezentuje zalety jakie daje fizjoterapia narzędziowa będzie korzystał w całej swojej karierze pracy praktycznej z pacjentami! Do zobaczenia na kursie „Wsparcie narzędziowe w codziennej praktyce fizjoterapeutycznej”. Kraków i Med Coach przyjmie Cię z otwartymi ramionami i pokaże co terapia narzędziowa potrafi zdziałać w codziennej praktyce fizjoterapeutycznej.

Sprawdź wszystkie produkty
Strefa Kursanta

  Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!

 

Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.

 

Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych! 

Załóż konto!
Nasi Instruktorzy
Poznaj wszystkich Instruktorów
Zaufaj naszemu doświadczeniu!
0
WYMAGAJĄCYCH ABSOLWENTÓW
0
CENIONYCH W POLSCE I NA ŚWIECIE INSTRUKTORÓW
0
zorganizowanych szkoleń
i webinarów
0
zrealizowanych godzin szkoleń
Zapisz się do newstlettera

Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!

Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!

Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Kinga
fizjoterapeuta
Szkolenie Kompleksowa diagnostyka narządu ruchu i fizjoterapii stanowi dobre przypomnienie i zbiór testów dla fizjoterapeutów zaczynających pracę jak i tych doświadczonych. ...
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Michalina
fizjoterapeuta
Zawartość merytoryczna szkolenia była powalająca, jestem zachwycona, do tego podejście, otwartość, luz, to jest to czego brakuje na szkoleniach. Brak sztywności i ...
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Piotr
fizjoterapeuta
Każdy zwykły człowiek, który szuka zrozumienia jak funkcjonuje jego ciało w przypadku gdy "dopadnie go ból w krzyżu" i jest otwarty na niekonwencjonalną pomoc sobie i ...
Masz pytania? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED COACH danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
Dane Firmy
Adres korespondencyjny
Med Coach
ul. Błonie-Beszcz 2
31-573 Kraków
788 112 262 - Dominika
manager Med Coach
694 806 689 - Karolina
koordynator ds. dofinansowań
12:00-16:00

728 488 428 - Agnieszka
koordynator ds. szkoleń
8:00-16:00
info@med-coach.pl
Biuro Obsługi Kursantów
biuro@med-coach.pl
nowe współprace
Zaufaj nam!
19031
wymagających Absolwentów
48
cenionych w Polsce i na Świecie instruktorów
1006
zorganizowanych szkoleń i webinarów
26607
zrealizowanych godzin szkoleń
Obserwuj nas
Kontakt z nami
788 112 262 - Dominika
manager Med Coach
694 806 689 - Karolina
koordynator ds. dofinansowań
728 488 428 - Agnieszka
koordynator ds. szkoleń
info@med-coach.pl
Biuro Obsługi Kursantów
Kupuj w naszym sklepie!
Z myślą o naszych Kursantach i Absolwentach, od kilku lat prowadzimy sklep internetowy Med Store.
W naszym sklepie znajdziesz starannie wyselekcjonowane produkty w niskich cenach! Kliknij w baner i kupuj jeszcze taniej!