Szkolenia stacjonarne!

Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne!

Szkolenia on-line!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szkolenia on-line z naszymi Instruktorami! 

Nagrania ze szkoleń on-line!

Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!

Sklep dla Fizjoterapeutów!

Skorzystaj z kodu rabatowego: MEDCOACH7 na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Masz pytania?

Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty

Czy coraz częściej w Twoim gabinecie pojawiają się pacjenci z objawami trzewnymi, a Ty nie wiesz jak im pomóc? Jeśli marzy Ci się swobodna i efektywna praca z takimi pacjentami - trafiłeś w dobre miejsce!

 

W Med Coach na kursie terapii wisceralnej poznasz sprawdzone sposoby lokalizowania, diagnozowania i interpretowania bólu pochodzenia wisceralnego. Zapewniamy Cię, że otrzymasz kompleksową wiedzę dotyczącą zaburzeń wisceralnych i ich terapii przy wykorzystaniu technik wywodzących się z medycyny osteopatycznej.

 

Dwa dni intensywnego weekendowego szkolenia praktycznego poprzedzone 5-godzinnym wstępem teoretycznym w formie nagrania on-line, umożliwią Ci naukę i zrozumienie skutecznych, a zarazem bezpiecznych technik osteopatycznych oraz elementów terapii manualnej! Dzięki zastosowaniu wiedzy z kursu terapii wisceralnej organizm Twojego pacjenta w możliwie maksymalnym stopniu odzyska równowagę, zapewniającą zdrowie i osiągnie maksymalne poczucie komfortu.

 

Z pewnością oczekujesz na szkoleniu sporej ilości technik? Podczas kursu terapii wisceralnej w Krakowie otrzymasz bogatą część praktyczną, wypełnioną demonstracjami przykładów pracy na organach wewnętrznych w przypadku dolegliwości ze strony kręgosłupa i tkanek okołokręgosłupowych.

 

Zapisz się, przyjdź i skorzystaj z wiedzy wieloletniego Instruktora terapii trzewnej - osteopaty Marcina Szkolnickiego!

Nasze szkolenia

Sprawdź wszystkie szkolenia

Projekt Med Coach – szkolenia dla wymagających powstał z pasji oraz chęci nieustannego kształcenia oraz doskonalenia warsztatu terapeutycznego. Stworzony przez fizjoterapeutów, dla innych kolegów z branży dąży do nieustannego zapewniania najnowszej wiedzy i umiejętności wpisanych w charakterystykę zawodu fizjoterapeuty. Pojawiające się trendy w fizjoterapii oraz badania naukowe zmieniają aktualne podejście do codziennej terapii pacjentów. Warto być zatem na bieżąco z aktualnymi doniesieniami z zakresu fizjoterapii i osteopatii!

 

Misją Med Coach jest kompleksowa organizacja kursów dla fizjoterapeutów, osteopatów i trenerów! Oferta szkoleń stanowi bogaty przekrój najnowszych trendów szkoleniowych w fizjoterapii, osteopatii i treningu medycznym, dzięki czemu wszyscy zainteresowani znajdą coś dla siebie uwzględniając preferencje specjalizacyjne.

 

Jednym z najbardziej kompleksowych i specjalistycznych szkoleń w naszej ofercie jest kurs „Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty” prowadzony przez znakomitego osteopatę Marcina Szkolnickiego, którego kursy osteopatyczne cieszą się niegasnącą popularnością. Prowadzący kurs terapii trzewnej jest absolwentem wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia oraz absolwentem 5-cio letniego podyplomowego cyklu kształcenia z zakresu Medycyny Osteopatycznej Akademii Osteopatii w Poznaniu. Jest także współzałożycielem Akademii Osteopatii i szefem zespołu Systema Centrum Zdrowia oraz prezesem Fundacji Na Fali Zdrowia. Jako pierwszy w Polsce założył Szkołę Osteopatii Zwierzęcej ISOA.

 

Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty ma na celu zapoznanie Uczestników ze sprawdzonymi sposobami lokalizowania, diagnozowania i interpretowania bólu pochodzenia wisceralnego. Kurs terapii wisceralnej zapewnia otrzymanie kompleksowej wiedzy dotyczącej zaburzeń wisceralnych i ich terapii przy wykorzystaniu technik wywodzących się z medycyny osteopatycznej.

 

Terapia trzewna w formie szkolenia składa się z dwóch części:

 • 5-godzinny wstęp teoretyczny w formie nagrania - umożliwia naukę skutecznych, a zarazem bezpiecznych technik osteopatycznych i elementów terapii manualnej, których zastosowanie pozwoli na odzyskanie równowagi, zapewniającej zdrowie i osiągnięcie maksymalnego poczucia komfortu Pacjenta.
 • cześć praktyczna, czyli dwa dni w temacie terapii wisceralnej na sali szkoleniowej, podczas których zostaną zademonstrowane przykłady pracy na organach wewnętrznych w przypadku typowych dolegliwości ze strony kręgosłupa i tkanek okołokręgosłupowych. Terapia trzewna, której dotyczy kurs zostanie omówiona w sposób szczegółowy. Następnie zostanie to zagadnienie podparte licznymi przykładami praktycznymi.

Kurs terapii wisceralnej w Krakowie znacznie poszerza postrzeganie dolegliwości Pacjenta w codziennej pracy terapeutycznej. Najnowsze badania radiologiczne, echograficzne, a także biochemiczne ukazują ogromną korelację schorzeń układu pokarmowego z dolegliwościami związanymi z układem ruchu, a w tym przede wszystkim z kręgosłupem. Bezpośrednie nerwowo-mięśniowo-powięziowe połączenia między tymi układami nierzadko są pomijane w codziennej pracy z pacjentem. Kurs terapii wisceralnej umożliwia rozszyfrowanie wymienionych połączeń w odniesieniu do dysfunkcji, z którymi pacjenci przychodzą do gabinetu fizjoterapeuty. Wg. J.P. Barrala – guru w zakresie terapii wisceralnej i terapii trzewnej, wszelkiego rodzaju zablokowania w obrębie układu powięziowego, który podtrzymuje narządy klatki piersiowej i jamy brzusznej (poprzez krezki, więzadła, czy otrzewną) mogą powodować ograniczenia ruchomości i inne zaburzenia w obrębie narządu ruchu. Przykładowo dysfunkcje w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa i obręczy barkowej mogą mieć powiązanie z dysfunkcją wątroby. Wątroba bowiem poprzez więzadło wątrobowo-przeponowe może między innymi przyczyniać się do zmniejszenia ruchomości przepony i zaburzeń oddechowych, co z kolei prowadzić może do większego zaangażowania pomocniczych mięśni oddechowych, m.in. mięśni pochyłych, czworobocznego, których przyczepy znajdują się właśnie na kręgach szyjnych. Dolegliwości bólowe oraz ograniczenia ruchomości kręgosłupa czy stawów obwodowych mogą posiadać silną korelację z zaburzeniami wisceralnymi, tj. ze strony narządów wewnętrznych. Korelacje te zostaną przedstawione w trakcie kursu terapii wisceralnej.

 

Znajomość najważniejszych powiązań narządów wewnętrznych z elementami układu ruchu pozwala podnieść skuteczność pracy fizjoterapeuty. Podczas części praktycznej terapii wisceralnej w praktyce fizjoterapeuty zademonstrowane będą przykłady pracy na organach wewnętrznych. Za pomocą technik wisceralnych, które zostaną pokazane na kursie terapii trzewnej można leczyć przewlekłe i ostre bóle głowy i kręgosłupa, specyficzne problemy przewodu pokarmowego np. zespół jelita drażliwego, nerwice żołądka, SIBO, zespoły bólu rzutowanego, zespoły pseudokorzeniowe np. „nietypowe rwy kulszowe”, trudne i niespecyficzne bóle kręgosłupa, niektóre bóle stawów obwodowych np. bioder i kolan, „zespoły cieśni nadgarstka” i urazy kompresyjne nerwów, stany po urazach komunikacyjnych, nietrzymanie moczu i stolca, zaparcia, problemy obrzękowe i wysiękowe oraz w ramach wspomagania leczenia chorób układu oddechowego np. astmy.

 

W programie kursu terapii wisceralnej znajdują się poniższe zagadnienia:

 • szczególna rola jelit w funkcjonowaniu człowieka
 • nerw błędny – w teorii i praktyce – klucz do terapii wielu zaburzeń
 • narządy wewnętrzne a przejście potyliczno-szyjne
 • wątroba, żołądek i przełyk, dwunastnica, jelita, nerki, serce, płuca – przykładowe techniki wisceralne stosowane w pracy z tymi organami,
 • kluczowe mięśnie dla powstawania zaburzeń wisceralnych: mięśnie pochyłe, mięśnie piersiowe, mięśnie biodrowo-lędźwiowe,
 • kąty żylne a zaburzenia wisceralne – rola drenażu limfatycznego
 • splot Batsona
 • odruch wiscerosomatyczny oraz przeniesiony ból trzewny
 • testy ortopedyczne, testy neurologiczne, testy funkcjonalne i ich interpretacja,
 • współczesne postępowanie terapeutyczne dla potrzeb pracy z pacjentem z zaburzeniami wisceralnymi
 • zastosowanie technik pośrednich, technik bezpośrednich, technik MET, manipulacji i mobilizacji normalizujących
 • przeciwwskazania względne i bezwzględne do terapii wisceralnej,
 • możliwości, cele oraz wskazania do terapii trzewnej

Kursy terapii wisceralnej prowadzone są we współpracy z firmą Systema Marcin Szkolnicki w trzech największych miastach w Polsce – Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Kurs terapii trzewnej w Krakowie zgromadził już wielu zadowolonych Absolwentów, którzy natchnieni przez osteopatę pasją oraz poszukiwaniem wisceralnych połączeń z narządem ruchu, uskuteczniają nowo nabytą wiedzę w swoich miejscach pracy fizjoterapeutycznej.

 

Terapia wisceralna kurs to nie jedyny element edukacyjny w wachlarzu umiejętności i specjalności Marcina Szkolnickiego. Kilku edycji doczekały się ponadczasowe szkolenia dla fizjoterapeutów z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej i fizjoterapii w pediatrii - „Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie” oraz „Terapia manualna w pediatrii - ciąża i narodziny”. Jest również autorem i pomysłodawcą kilku wielomodułowych szkoleń on-line, m. in. „Ciążówka” - demaskując tajemnice pracy z kobietą w ciąży w każdym trymestrze, „Podróż do wnętrza kobiety” oraz krótszych webinarów dla fizjoterapeutów - „Brakujący czwarty trymestr - praca z kobietą w połogu i noworodkiem” i „Osteopatyczna terapia blizn”, które można zakupić na stronie Med Coach w zakładce „Nagrania”.

 

Każdy Fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie temat dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! Z wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie szkolenia terapii wisceralnej będzie korzystał w codziennej praktyce fizjoterapeutycznej!

Opinie wystawione przez innych Kursantów

Małgorzata Latoń-Izdebska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Małgorzata Latoń-Izdebska
fizjoterapeutka
Szczerze polecam - kadra prowadząca po prostu MEGA, organizacja naprawdę na wysokim poziomie.
Uśmiech, zaangażowanie, chęć, otwartość, profesjonalizm.
Świetnie zaopatrzony bufet :) Polecam!
Bartłomiej Hajduk - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Bartłomiej Hajduk
Magister fizjoterapii
Duża wartość kursu od strony praktycznej , teoretycznej , organizacyjnej .... bardzo polecam.
Ilona Rydz-Kochańska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Ilona Rydz-Kochańska
Magister fizjoterapii
Organizacyjnie przygotowane bardzo dobrze, wszelkie informacje przekazane odpowiednio wcześniej, a sam kontakt z organizatorem też świetny.
Prowadzący Marcin Szkolnicki chętnie dzieli się wiedzą na bazie własnego doświadczenia.
Anna Łuczyńska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Anna Łuczyńska
Student fizjoterapii
Ogromna ilość materiału, a wytłumaczone w bardzo prosty i logiczny sposób. Polecam bardzo!
Magdalena Kossakowska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Magdalena Kossakowska
fizjoterapeuta
Rewelacja za całokształt.
Kamil Kacprzak - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Kamil Kacprzak
Magister fizjoterapii
Bardzo dobry i sprawny kontakt, świetna organizacja szkolenia począwszy od zapisu, przez płatności po catering na szkoleniu. Zdecydowanie polecam!
Anna Kostera - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Anna Kostera
fizjoterapeuta
Na pewno jedno z lepszych szkoleń na jakich byłam. Świetna organizacja i dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej. Marcin inspiruje swoim podejściem do anatomii i człowieka, poszukiwania własnych rozwiązań i terapii. Zdecydowanie polecam! Anna Kostera
Agnieszka Blicharz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Blicharz
fizjoterapeuta
Polecam kurs terapii wisceralnej w praktyce fizjoterapeuty prowadzony przez mgr Marcina Szkolnickiego. Jestem bardzo zadowolona. Mnóstwo wiedzy i od razu zastosowania jej w praktyce. Przy tym rewelacyjna atmosfera na kursie.
Joanna Walczyk - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna Walczyk
Magister fizjoterapii
Kurs "Kończyna górna po udarze"- Tematyka przedstawiona w bardzo interesujący i zrozumiały sposób, poruszająca wiele różnorodnych teoretycznych i praktycznych zagadnień. Dzięki szkoleniu uzyskałam odpowiedzi na wiele pytań, otrzymałam wskazówki i narzędzia do dalszej pracy oraz szkolenie pobudziło chęć zgłębiania wiedzy w temacie neurologii! Bardzo polecam!
Karolina Rzeszutek - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Karolina Rzeszutek
Student fizjoterapii
Niesamowita porcja wiedzy przekazana przez Michała Chwastowskiego. To szkolenie przekroczyło moje wszelkie oczekiwania. Tu możecie się dowiedzieć wszystkiego odnośnie przebiegu procesów gojenia. Polecam serdecznie ! :)

Sprawdź także

Sprawdź wszystkie produkty
Strefa Kursanta

  Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!

 

Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.

 

Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych! 

Załóż konto!
Nasi Instruktorzy
Poznaj wszystkich Instruktorów
Med Coach w liczbach
0
WYMAGAJĄCYCH ABSOLWENTÓW
0
CENIONYCH W POLSCE I NA ŚWIECIE INSTRUKTORÓW
0
zorganizowanych szkoleń
i webinarów
Zapisz się do newstlettera

Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!

Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!

Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Frukacz
Fizjoterapeuta
Kurs przeprowadzony bardzo profesjonalnie, rzeczowo, merytorycznie i ciekawie. Brawo i szacunek za organizację szkolenia.....wszystkie aspekty (informacje, miejsce, catering, ...
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Sylwia Głąb
Fizjoterapeuta
Rewelacyjny kurs z bardzo sympatyczna Kasia. Dużo wiedzy merytorycznej i praktycznej w miłej, przyjacielskiej atmosferze ;)
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna Bolek
Fizjoterapeuta
Kurs pod każdym względem spełnił moje oczekiwania, a nawet je przerósł xD. Przekazana wiedza teoretyczna i praktyczna: szczegółowa, sposób bardzo przystępny. 2 ...
Masz pytania? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED COACH danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
Dane Firmy
Adres korespondencyjny
Med Coach
ul. Gromadzka 54A
30-719 Kraków
NIP: 6783164659
537 453 003 - Paulina
koordynator ds. szkoleń i dofinansowań
788 112 262 - Dominika
koordynator ds. eventów
505 930 072 - Marcin
koordynator ds. współpracy
Certyfikacja

O nas Szkolenia Zakończone szkolenia Kadra FAQ POLITYKA PRYWATNOŚCI REGULAMIN Rekomendacje Kodeks Etyki Firmy Med Coach Kontakt