Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne w Krakowie, Warszawie, Łodzi i Gdańsku!
Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!
Skorzystaj z rabatu -5% z kodem: MEDCOACH5 na zakupy w naszym sklepie internetowym!
Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!
Aktualne kursy stacjonarne.
07-10.07.2022; 08-11.09.2022 - VED Concept - ViscoElastic Deformation Techniques
Na szkoleniu otrzymasz wiedzę dotyczącą wykonywania testów ortopedycznych i funkcjonalnych w celu dokładnej diagnozy dysfunkcji pacjentów, na podstawie której podejmowana jest decyzja o prowadzonej terapii.
Co otrzymasz w cenie szkolenia?
Co wyróżnia kursy diagnostyki fizjoterapii ortopedycznej w Med Coach?
Posiadasz dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych?
Zapisz się na kurs "Testy kliniczne w fizjoterapii. Badanie narządu ruchu " na stronie: https://med-coach.pl/go/dofinansowanie-BUR-testy-kliniczne
Czy wiesz, że...
Dokładna diagnostyka oparta o wiarygodne testy jest podstawą pracy każdego fizjoterapeuty. Możliwość zawężenia hipotez podczas badania daje możliwość precyzyjnego dobrania techniki i miejsca leczenia. Niniejszy kurs pozwala nabyć umiejętności, dzięki którym leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów, urazów sportowych oraz powypadkowych będzie dokładne i szybsze. Zaoszczędzi to czas pacjenta i pozwoli na szybszy powrót do pełnej sprawności.
Podczas szkolenia omówione zostaną sytuacje, w których potrzebne jest odesłanie pacjenta w celu wykonania dalszej diagnostyki obrazowej. Kurs ma charakter praktyczny. Większość czasu przeznaczona będzie na naukę wykonywania testów. Większość testów poparta jest przykładami klinicznymi, wraz o omówieniem usg, rtg i mri tych przypadków. Wiedza zdobyta na kursie pozwoli samodzielnie określić potencjalne źródło problemów pacjenta i skutecznie dobrać odpowiednie postępowanie terapeutyczne.
Dzień I
|
Dzień II
|
Wykształcenie
Dariusz Ciborowski jest absolwentem poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Wychowanie Fizyczne oraz absolwentem Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii na kierunku Fizjoterapia. Od 2018 roku jako jeden z nielicznych terapeutów w Polsce może tytułować się Certyfikowanym Specjalistą Manipulacji Powięzi wg Stecco
Doświadczenie zawodowe
Dariusz Ciborowski prowadzi swój gabinet Body Medica Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Poznaniu. Od 2016 roku jest kierownikiem rehabilitacji Grupy Lux Med w Poznianiu oraz koordynatorem programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych. W ramach programu współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim.
Jest autorem i współautorem badań naukowych z zakresu fizjoterapii, w tym badań pt. „Effectiveness of Fascial Manipulation and eccentric exercise for lateral elbow pain”, prezentowanych podczas Fascia Research Congress w Berlinie oraz nagrodzonych II nagrodą podczas Fascial Manipulation Association Congress w Padwie. Czynny uczestnik wielu konferencji z zakresu fizjoterapii.
Ukończone kursy
Anatomia Palpacyjna
Neural Manipulation 1. Manipulacje Nerwowo-oponowe, zintegrowane podejście do traumy
Neural Manipulation 2. Manipulacje nerwów obwodowych
Neurodynamic Solutions for the Upper Quadrant. Advanced
Neurodynamic Solutions for the Upper Quadrant. Basic
Neurodynamic Solutions for the Lower Quadrant. Basic
Diagnostyka neurologiczna w fizjoterapii i osteopatii.
Winter School 2019 „Fascial Anatomy: cadaver dissection, biomechanics and ultrasound imaging in living”
Fascial Manipulation © for Locomotor Dysfunctions – Level 1&2 Mastercourse
Fascial Manipulation © for Internal Dysfunctions – Level 3 Mastercourse
Fascial Manipulation © for Internal Dysfunctions – Level 3
Fascial Manipulation © – Level 1&2
How fascial connections affect breathing and movement
Proprioceptive Neuromuscular Facilitation PNF
Dry Needling Suche Igłowanie
Gastrointestinal System Review – Mastercourse
Ocena funkcjonalna FMS – Functional Movement System
FMS – Functional Movement System Zaawansowane Korekcje
Trening medyczny w jednostkach klinicznych – Mastercourse
Terapia dna miednicy – objawy i techniki manualne oraz reedukacja mięśni dna miednicy wg Terapii Manualnej Holistycznej
Terapia Manualna Holistyczna M1
Współczesne metody diagnostyki i leczenia dysfunkcji tkanek miękkich cz.1-4
Masaż funkcjonalny twarzy, diagnostyka napięć mięśniowo-powięziowych głowy
Terapia manualna w dolegliwościach bólowych i dysfunkcjach kończyn
Prywatnie
Były zawodnik tenisa, miłośnik gór
Wieloletnie doświadczenie w zakresie organizacji kursów dla fizjoterapeutów, pozwoliło nam wypracować standardy, dzięki którym Uczestnicy naszych szkoleń czują się maksymalnie zaopiekowani, a czas na szkoleniu mogą przeznaczyć na efektywną naukę!
To tylko nieliczne udogodnienia, które oferujemy Uczestnikom naszych szkoleń. Dzięki ankietom Kursantów zbieramy uwagi i sugestie, które bierzemy sobie do serca, a tym samym regularnie podnosimy jakość świadczonych usług! Chętnie wysłuchamy również Twojej opinii na temat organizowanych przez nas szkoleń!
Aby zgłosić się na szkolenie wystarczy wypełnić powyższy formularz zgłoszeniowy. Jeżeli posiadasz już konto w Strefie Kursanta wystarczy, że zalogujesz się swoimi danymi i potwierdzisz zgłoszenie. Jeśli to Twój pierwszy kurs w Med Coach, wypełnij wszystkie wymagane dane z formularza i kliknij Zapisz się na kurs.
Szczegółowe informacje organizacyjne zostają wysłane drogą elektroniczną na e-mail po zaksięgowaniu wpłaty, a w przypadku dofinansowania z KFS lub BUR - po otrzymaniu potwierdzenia otrzymania dofinansowania z KFS lub zapisu w BUR. Najważniejsze kwestie organizacyjne znajdziesz również w Strefie Kursanta w zakładce „Aktualne szkolenia".
Z uwagi na fakt, że jesteśmy niepubliczną placówką oświatową, każda Osoba, która ukończyła kurs w Med Coach otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 5 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.
Wszystkie dane z formularza zgłoszeniowego są potrzebne do prawidłowego wypełnienia powyższego zaświadczenia. W przypadku braku jakichkolwiek danych, dokument ten jest niekompletny i nie może zostać wydany.
Jednocześnie informujemy, że wszelkie przetwarzane dane są należycie przechowywane, zgodnie z wymaganiami RODO z dnia 25 maja 2018 r. (więcej w zakładce Polityka prywatności).
W Med Coach istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na kursy ze środków Bazy Usług Rozwojowych (BUR) oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Sprawdź, z którego dofinansowania możesz skorzystać Ty lub Twoi Pracownicy. Aby zasięgnąć informacji o dofinansowaniach zachęcamy do kontaktu z Wiolą - naszą koordynatorką ds. dofinansowań
- telefonicznie - +48 537 453 003
- mailowo - dofinansowania@med-coach.pl
Szczegóły dostępne są także na stronie: https://med-coach.pl/dofinansowania.
Nie. Celem potwierdzenia udziału w szkoleniu należy wpłacić zaliczkę do 7 dni od dnia zgłoszenia. Kwota zaliczki w zależności od szkolenia wynosi od 300 do 500 zł.
Tak – istnieje możliwość rezygnacji z udziału w wybranym szkoleniu bez podawania przyczyny. Zgodnie z Regulaminem Med Coach:
W każdym z powyższych przypadków istnieje możliwość wskazania Osoby zastępczej bez utraty wpłaconych środków.
Zdecydowana większość szkoleń z oferty Med Coach może być nagrywana, a materiały wykorzystywane w zakresie własnego użytku osobistego. Ostateczna decyzja w tym zakresie należy jednak do Instruktora, który po ustaleniu zasad współpracy z grupą, ogłasza ją na początku szkolenia.
Jeżeli potrzebujesz znać odpowiedź na to pytanie jeszcze przed szkoleniem, skontaktuj się z nami, a my ustalimy warunki z Instruktorem i poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie.
Dokładna diagnostyka oparta o wiarygodne testy jest podstawą pracy każdego fizjoterapeuty. Możliwość zawężenia hipotez podczas badania daje możliwość precyzyjnego dobrania techniki i miejsca leczenia. Czy potrafisz prawidłowo diagnozować swoich pacjentów i dobierać odpowiednie testy kliniczne, by trafnie wyszukać przyczyny dolegliwości?
"Diagnostyka ortopedyczna w fizjoterapii. Testy kliniczne" to kurs, który pozwoli nabyć Ci umiejętności, dzięki którym leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów, a także urazów sportowych czy powypadkowych będzie dokładniejsze i efektywniejsze. Zaoszczędzi to czas pacjenta i pozwoli na szybszy powrót do pełnej sprawności. Prowadzący – fizjoterapeuta ortopedyczny mgr Dariusz Ciborowski - w trakcie dwudniowego szkolenia dotyczącego testów w fizjoterapii w Krakowie omówi również sytuacje, w których konieczne jest odesłanie pacjenta w celu wykonania dalszej diagnostyki obrazowej.
Kurs ma charakter mocno praktyczny. Większość czasu przeznaczona będzie na naukę prawidłowego wykonywania testów. Przedstawiane na szkoleniu testy czy klastery testów poparte będą przykładami klinicznymi, wraz z omówieniem USG, RTG i MRI tych przypadków. Wiedza zdobyta na kursie pozwoli samodzielnie określić potencjalne źródło problemów pacjenta i skutecznie dobrać odpowiednie postępowanie terapeutyczne.
Podczas kursu „Testy kliniczne w fizjoterapii” pod okiem Prowadzącego samodzielnie poprowadzisz wywiad i diagnostykę różnicową z wykorzystaniem nowo nabytej wiedzy!
Zapisz się na kurs, aby testy kliniczne mieć „w małym palcu”!
Projekt Med Coach – szkolenia dla wymagających powstał z pomysłu młodych Fizjoterapeutów, którzy postanowili zdobywać najnowszą wiedzę oraz wspomóc tym samym swoich kolegów zakresie pozyskiwania nowych umiejętności terapeutycznych. Nieustannie stara się zapewnić najnowszą wiedzę, uwzględniając zmieniające się trendy w fizjoterapii oraz stale ukazujące się nowe badania naukowe. Firma powstała z pasji oraz chęci ciągłego kształcenia oraz doskonalenia warsztatu terapeutycznego. Charakterystyka zawodu fizjoterapeuty wymaga od fachowców dokształcania się zgodnie z najnowszą i aktualną wiedzą. Warto być na bieżąco z aktualnymi doniesieniami z zakresu fizjoterapii i osteopatii!
Misją firmy, obraną na początku działalności, jest przede wszystkim kompleksowa organizacja szkoleń i warsztatów fizjoterapeutycznych i osteopatycznych. Oferta szkoleń stanowi bogaty przekrój najnowszych trendów szkoleniowych, dzięki czemu wszyscy zainteresowani znajdą coś dla siebie uwzględniając swoją specjalizację kierunkową.
Jedno z ponadczasowych szkoleń w naszej ofercie jest z pewnością kurs „Diagnostyka ortopedyczna w fizjoterapii. Testy kliniczne w fizjoterapii. Badanie narządu ruchu”. Autorem szkolenia jest fizjoterapeuta ortopedyczny i praktyk - mgr Dariusz Ciborowski. Prowadzący jest absolwentem poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Wychowanie Fizyczne oraz absolwentem Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii na kierunku Fizjoterapia. Od 2018 roku jako jeden z nielicznych terapeutów w Polsce może tytułować się Certyfikowanym Specjalistą Manipulacji Powięzi wg Stecco. Dariusz Ciborowski prowadzi swój gabinet Body Medica Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Poznaniu. Od 2016 roku jest kierownikiem rehabilitacji Grupy Lux Med w Poznianiu oraz koordynatorem programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych. W ramach programu współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim. Jest autorem i współautorem badań naukowych z zakresu fizjoterapii, w tym badań pt. „Effectiveness of Fascial Manipulation and eccentric exercise for lateral elbow pain”, prezentowanych podczas Fascia Research Congress w Berlinie oraz nagrodzonych II nagrodą podczas Fascial Manipulation Association Congress w Padwie. Czynny uczestnik wielu konferencji z zakresu fizjoterapii.
Na szkoleniu testy w fizjoterapii otrzymasz wiedzę dotyczącą wykonywania testów ortopedycznych i funkcjonalnych w celu dokładnej diagnozy dysfunkcji pacjentów, na podstawie której podejmowana jest decyzja o prowadzonej terapii. Dzięki kursowi o testach klinicznych w fizjoterapii poznasz podstawy praktyczne i teoretyczne ponad 200 testów klinicznych dla każdej części ciała. Zdobędziesz także wiedzę w zakresie różnicowania ostrych i przewlekłych dysfunkcji kręgosłupa i stawów obwodowych, urazów neurologicznych i ortopedycznych. Nauczysz się wykonywania, interpretacji i odpowiedniego wybory testów klinicznych i ortopedycznych, by skuteczniej diagnozować dysfunkcje pacjentów, na podstawie których podejmowana jest decyzja o prowadzonej terapii. Nabędziesz umiejętności, dzięki którym leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów, urazów sportowych, neurologicznych oraz powypadkowych będzie dokładne i szybsze. Wiedza i umiejętności zdobyte na kursie, pozwolą Ci zaoszczędzić czas pacjenta i pozwoli na szybszy powrót do jego pełnej sprawności. Podczas kursu z diagnostyki ortopedycznej w fizjoterapii omówione zostaną przypadki kliniczne. Dodatkowo samodzielnie poprowadzisz wywiad i diagnostykę różnicową z wykorzystaniem nabytej wiedzy. Dodatkowo prowadzący wykona badanie USG w czasie rzeczywistym w celu dokładniejszej oceny testowanych tkanek. Na szkoleniu nauczysz się grupować testy kliniczne i łączyć testy w kombinacje, aby znacząco podnieść ich skuteczność. Wiedza zdobyta na kursie pozwoli samodzielnie określić potencjalne źródło problemów pacjenta i skutecznie dobrać odpowiednie postępowanie terapeutyczne.
Dokładna diagnostyka oparta o wiarygodne testy jest podstawą pracy każdego fizjoterapeuty. Możliwość zawężenia hipotez podczas badania daje możliwość precyzyjnego dobrania techniki i miejsca leczenia. Niniejszy kurs pozwala nabyć umiejętności, dzięki którym leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów, urazów sportowych oraz powypadkowych będzie dokładne i szybsze. Zaoszczędzi to czas pacjenta i pozwoli na szybszy powrót do pełnej sprawności. Podczas kursu z badania narządu ruchu z wykorzystaniem testów w fizjoterapii w Krakowie omówione zostaną sytuacje, w których potrzebne jest odesłanie pacjenta w celu wykonania dalszej diagnostyki obrazowej. Kurs ma charakter praktyczny. Większość czasu przeznaczona będzie na naukę wykonywania testów. Większość testów poparta jest przykładami klinicznymi, wraz o omówieniem USG, RTG i MRI tych przypadków. Wiedza zdobyta na kursie pozwoli samodzielnie określić potencjalne źródło problemów pacjenta i skutecznie dobrać odpowiednie postępowanie terapeutyczne.
W trakcie szkolenia zapoznasz się z poszczególnymi tematami: wstęp do diagnostyki ortopedycznej w fizjoterapii; podstawowe zagadnienia dotyczące testów klinicznych; hierarchia badań naukowych; epidemiologia i symptomy; swoistość i czułość testów; Likelihood Ratio, Predictive Value; rzetelność i powtarzalność; zasada Spin i Snout; wartość kliniczna testów, testy ciekawe a testy wartościowe; grupy testów (clustery); odpowiedź na pytanie kiedy odsyłać pacjenta do innego specjalisty; przeciwwskazania; testy kliniczne – praktyka: ręka i nadgarstek (m.in. TFCC, cieśń nadgarstka, tendinopatie, niestabilności, badanie ukrwienia, zwyrodnienia, neuropatie); łokieć (m.in. łokieć tenisisty, golfisty, niestabilność, zespoły uciskowe, uszkodzenia dystalne bicepsa); bark (m.in. uszkodzenia i tendinopatie stożka rotatorów, dyskineza łopatki, SLAP, cieśń podbarkowa, LHBT uszkodzenia proksymalne bicepsa, niestabilności, ocena obrąbka, staw barkowo-obojczykowy ACJ, bark zamrożony, neuropatie); kręgosłup szyjny (radikulopatia, neuropatie); kręgosłup piersiowy (TOS, złamania); kręgosłup lędźwiowy (radikulopatia, stenoza, ocena funkcjonalna); grupy testów i wartość kliniczna; przypadki kliniczne – omówienie badań obrazowych. W trakcie drugiego dnia szkolenia poznasz wpływ tendinopatii na wynik testu; wpływ zwyrodnień na wynik testu; wpływ złamań na wynik testu; jakie patologie wykryjemy za pomocą testów; jakie tkanki możemy badać za pomocą testów; ocena testowanych tkanek podczas badania USG; fazy gojenia się tkanek a wynik testu; uraz ostry a uraz przewlekły i różnice w badaniu; odpowiedź na pytanie czy wiek ma znaczenie; testy kliniczne: staw krzyżowo-biodrowy; staw biodrowy (m.in. ocena funkcjonalna, niestabilność, Tendinopatia GTPS i ocena mięśni głębokich, ITBS, FAI i uszkodzenia obrąbkowe, zwyrodnienia); kolano (m.in. więzadła ACL, PCL i więzadła poboczne, ocena łąkotki, zespół bólowy rzepki, niestabilności, obrzęk stawu, tendinopatia więzadła rzepki); staw skokowy i stopa (m.in. uszkodzenia więzozrostu, ostroga piętowa, rozcięgno podeszwowe, ATFL i skręcenie stawu skokowego, AITFL, neuropatie, ścięgno Achillesa, Konflikt stawu skokowego); przypadki kliniczne; samodzielne wykonanie testów na wybranych przypadkach.
Testy w fizjoterapii – kurs, to nie jedyny element edukacyjny w wachlarzu umiejętności i specjalności Dariusza Ciborowskiego. Jest również autorem i pomysłodawcą kilku popularnych wśród kursantów szkoleń on-line, m. in. „20 testów klinicznych, które powinien znać każdy fizjoterapeuta”, „Jak skutecznie testować kolano?”, „Nerwy obwodowe kończyny dolnej - anatomia, dysfunkcje i sposoby terapii”, „Nerwy obwodowe kończyny górnej - anatomia, dysfunkcje i sposoby terapii”, „Neuromobilizacje - różnicowanie i terapia neurogennych zaburzeń obwodowych”, „Powięź jako źródło bólu - sposoby leczenia”, „Testy kliniczne - które warto stosować?”, „Testy kliniczne dla kończyny dolnej czyli jak badać odcinek lędźwiowy, biodro, kolano i stopę”, „Testy kliniczne dla kończyny górnej - jak skutecznie badać bark, łokieć i nadgarstek”, „Testy kliniczne w ortopedii - skuteczność i przydatność” oraz „Testy ortopedyczne obręczy miedniczo-biodrowej”, które można zakupić na stronie Med Coach w zakładce „Nagrania”.
Każdy Fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie coś dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie szkolenia dotyczącego testów klinicznych w fizjoterapii będzie korzystał w całej swojej karierze pracy praktycznej z pacjentami!
Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!
Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.
Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych!
Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!
Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!