Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne w Krakowie, Warszawie, Łodzi i Gdańsku!
Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!
Skorzystaj z rabatu -5% z kodem: MEDCOACH5 na zakupy w naszym sklepie internetowym!
Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!
Aktualne kursy stacjonarne.
27-29.05.2022; 1-3.07.2022 - HVLA Manipulacje Krótkodźwigniowe
2-5.06.2022 - Terapia trzewna i stawowa - diagnostyka różnicowa i leczenie
27-29.06.2022 - Terapia manualna w koncepcji osteopatycznej. Diagnostyka różnicowa i leczenie
07-10.07.2022; 08-11.09.2022 - VED Concept - ViscoElastic Deformation Techniques
1-2.10.2022 - Diaphragm Concept - diagnostyka i terapia przepony
Często trafiasz w gabinecie na pacjentów z problemami nieoperacyjnymi w obrębie stawu kolanowego, a aktualnie stosowane koncepcje terapii i treningu nie przynoszą skutecznego rezultatu? Naucz się czytać i rozumieć ciało, dzięki edukacji u dr Biernata!
Szkolenie, które prowadzi dr Ryszard Biernat „Kolano – wypadkowa stopy i biodra” jest kompendium wiedzy na temat stawu kolanowego i jego dysfunkcji. Na kursie przedstawiona zostanie koncepcja pracy ze stawem kolanowym stosowana i aktualizowana przez wiele lat przez dr Biernata.
W trakcie szkolenia otrzymasz wiedzę o tym jak w prosty sposób pracować z pacjentem nieoperacyjnym z bólem w obszarze stawu kolanowego. Zdobędziesz umiejętności korekty błędów oraz zmiany wzorców ruchowych pacjenta. Prowadzący wyjaśni jaki wpływ na kolano ma stopa i biodro i dlaczego kolano jest ich wypadkową.
W pierwszej części szkolenia zostanie przedstawiona najnowszą wiedza na temat anatomii, biomechaniki i ogólnej diagnostyki stawu kolanowego. W drugiej części dr Ryszard Biernat oraz dr Urszula Biernat przedstawią Uczestnikom szkolenia zagadnienia związane z programem rehabilitacyjnym i treningowym dotyczącym dysfunkcji w obrębie stawu kolanowego.
Kursy z doktorem Biernatem dedykowane są nie tylko fizjoterapeutom. Mogą wziąć w nich udział także trenerzy personalni, trenerzy sportu, trenerzy przygotowania motorycznego czy studenci fizjoterapii. Zapisz się na kurs, dołącz do grona wymagających Kursantów i zmodyfikuj terapię kolan swoich pacjentów bezpośrednio po szkoleniu!
1. Anatomia i biomechanika kolana
2. Typowe dysfunkcje w obrębie stawu kolanowego
a. kolano valgus z rotacją w stawie udowo-piszczelowym - wpływ antewersji i retrowersji szyjki kości udowej na staw kolanowy (Craig’s test)
b. kolano varus z rotacją w stawie udowo-piszczelowym
c. kolano hipomobilne (ciasne kolano!)
d. kolano z dominacją mięśnia czworogłowego
e. przeprost w stawie kolanowy
f. różnica w długości kończyn i wpływ na ustawienie stawów kolanowych (rzepki!)
g. PFPS (kolano szkoczka) - aktualne spojrzenie
h. kolano biegacza
i. przysiad - zasady wykonania
3. Część praktyczna - rekomendowane ćwiczenia, analiza przysiadu obunóż i jednonóż i inne
Aby zgłosić się na szkolenie wystarczy wypełnić powyższy formularz zgłoszeniowy. Jeżeli posiadasz już konto w Strefie Kursanta wystarczy, że zalogujesz się swoimi danymi i potwierdzisz zgłoszenie. Jeśli to Twój pierwszy kurs w Med Coach, wypełnij wszystkie wymagane dane z formularza i kliknij Zapisz się na kurs.
Z uwagi na fakt, że jesteśmy niepubliczną placówką oświatową, każda Osoba, która ukończyła kurs w Med Coach otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 5 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.
Wszystkie dane z formularza zgłoszeniowego są potrzebne do prawidłowego wypełnienia powyższego zaświadczenia. W przypadku braku jakichkolwiek danych, dokument ten jest niekompletny i nie może zostać wydany.
Jednocześnie informujemy, że wszelkie przetwarzane dane są należycie przechowywane, zgodnie z wymaganiami RODO z dnia 25 maja 2018 r. (więcej w zakładce Polityka prywatności).
W Med Coach istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na kursy ze środków Bazy Usług Rozwojowych (BUR) oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Sprawdź, z którego dofinansowania możesz skorzystać Ty lub Twoi Pracownicy. Aby zasięgnąć informacji o dofinansowaniach zachęcamy do kontaktu z Wiolą - naszą koordynatorką ds. dofinansowań
- telefonicznie - +48 537 453 003
- mailowo - dofinansowania@med-coach.pl
Szczegóły dostępne są także na stronie: https://med-coach.pl/dofinansowania.
Nie. Celem potwierdzenia udziału w szkoleniu należy wpłacić zaliczkę do 7 dni od dnia zgłoszenia. Kwota zaliczki w zależności od szkolenia wynosi od 300 do 500 zł.
Tak – istnieje możliwość rezygnacji z udziału w wybranym szkoleniu bez podawania przyczyny. Zgodnie z Regulaminem Med Coach:
W każdym z powyższych przypadków istnieje możliwość wskazania Osoby zastępczej bez utraty wpłaconych środków.
Informacja o wolnych miejscach znajduje się pod zdjęciem głównym szkolenia na górze strony.
Zdecydowana większość szkoleń z oferty Med Coach może być nagrywana, a materiały wykorzystywane w zakresie własnego użytku osobistego. Ostateczna decyzja w tym zakresie należy jednak do Instruktora, który po ustaleniu zasad współpracy z grupą, ogłasza ją na początku szkolenia.
Jeżeli potrzebujesz znać odpowiedź na to pytanie jeszcze przed szkoleniem, skontaktuj się z nami, a my ustalimy warunki z Instruktorem i poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie.
Szczegółowe informacje organizacyjne zostają wysłane drogą elektroniczną na e-maila minimum 4 tygodnie przed rozpoczęciem szkolenia. Najważniejsze z nich znajdziesz również w Strefie Kursanta w zakładce „Aktualne szkolenia.”
Projekt Med Coach – szkolenia dla wymagających powstał dzięki pasji i zaangażowaniu młodych Fizjoterapeutów z Krakowa, którzy chcąc rozwijać swoje umiejętności terapeutyczne oraz wiedzę postanowili sprowadzać Instruktorów z Polski i świata, by zapoznawać się z najnowszymi trendami w fizjoterapii. Dzięki temu potrafili dzielić się organizowanymi wydarzeniami z innymi kolegami z branży. Z tego miejsca było już blisko do stworzenia firmy, która zaczęła kompleksowo organizować szkolenia dla fizjoterapeutów, osteopatów oraz trenerów medycznych i personalnych. Założycieli stworzyli przestrzeń, w której każdy Fizjoterapeuta może nieustannie się kształcić i zbierać narzędzia w swoim warsztacie terapeutycznym. Mając na uwadze charakterystykę zawodu fizjoterapeuty, firma dąży do zapewniania najnowszych trendów i doniesień naukowych z zakresu fizjoterapii i osteopatii!
Misją obraną na początku działalności, stała się kompleksowa organizacja kursów fizjoterapii, osteopatii i treningu medycznego w różnych miastach Polski. Oferta szkoleń stanowi bogaty przekrój specjalizacyjny. W liście szkoleń znaleźć można najnowsze trendy szkoleniowe w fizjoterapii i osteopatii, dzięki czemu każdy zainteresowany podnoszeniem swoich kompetencji, znajdzie coś dla siebie uwzględniając zainteresowania i kierunki terapeutyczne, w których działa na co dzień.
Trening medyczny oraz rehabilitacja sportowa stanowią szeroki dział w ofercie kursów Med Coach. Jednym z najlepszych specjalistów, z światową wiedzą i osiągnięciami, który prowadzi wydarzenia związane z treningiem medycznym jest doktor Ryszard Biernat. Kolano –wypadkowa stopy i biodra to jedno ze szkoleń, które na stałe wpisały się w kalendarz krakowskich i warszawskich sal szkoleniowych. Dr Ryszard Biernat jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne ze specjalizacją w rehabilitacji ruchowej. W 2008 roku uzyskał stopień Doktora w zakresie rehabilitacji ruchowej. W latach 1978 – 84 Ryszard Biernat był odpowiedzialny za rehabilitację i odnowę biologiczną kadry Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Uczestniczył m.in. w Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w 1980 i Mistrzostwach Świata w Dortmundzie w 1982, na których reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal. W latach 1985-2004 pracował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jako fizjoterapeuta odpowiedzialny za rehabilitację piłkarzy nożnych drużyn ligowych, a także reprezentacji ZEA. Współpracował z takimi trenerami jak Antoni Piechniczek, Jan Tomaszewski, Bernard Blaut czy Piet Hamberg. W 2005 roku został zatrudniony na stanowisku kierownika Centrum Rehabilitacji Ruchowej przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Jest również pracownikiem naukowo-dydaktycznym na stanowisku adiunkta oraz wykładowcą przedmiotów związanych z fizjoterapią: kinezjologią, biomechaniką i patobiomechaniką. W latach 2008-2010 odpowiedzialny był za przygotowanie fizyczne i rehabilitację drużyny siatkarskiej Indykpolu AZS UWM Olsztyn. Od 2011 roku zatrudniony jest w zespole na stanowisku konsultanta ds. rehabilitacji.
Dr Ryszard Biernat jest twórcą i pomysłodawcą Centrum Sportu i Rehabilitacji Biernat. Jest uznanym w kraju specjalistą od stawu kolanowego oraz barkowego za sprawą licznych publikacji na temat „kolana skoczka”, „kolana biegacza”, „barku pływaka”, postępowania rehabilitacyjnego po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Również jest autorem pierwszej w Polsce książki na temat prewencji urazów w sporcie pt. „Prewencja urazów w siatkówce”. Uczestnik, prelegent, organizator wielu międzynarodowych szkoleń i konferencji w zakresie medycyny sportowej, treningu i fizjoterapii. Prywatnie miłośnik jogi i triathlonu, w którym od wielu lat startuje.
Współprowadząca szkolenia w tematyce stawu kolanowego doktor Urszula Biernat jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na kierunku wychowanie fizyczne ze specjalizacją w rehabilitacji ruchowej. W 2016 roku uzyskała stopień Doktora w zakresie rehabilitacji ruchowej. W latach 2006 – 2014 była zatrudniona jako fizjoterapeutka w Centrum Rehabilitacji Ruchowej im. Stefana Bołoczko przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej, obecnie Centrum Sportu i Rehabilitacji Biernat. Prowadziła rehabilitację pacjentów po ciężkich zabiegach operacyjnych, jak również zajmowała się planowaniem treningów siłowych i funkcjonalnych.
Pracowała ze znanymi sportowcami (piłka siatkowa – m.in. Łukasz Kadziewicz, Paweł Zagumny, Dawid Konarski, Andrzej Wrona, Agnieszka Bednarek-Kasza, Patrycja Polak, piłka ręczna – Adam Wiśniewski, Daniel Żółtak, Piotr Grabarczyk) pomagając im wrócić do treningów specjalistycznych. Prowadziła obsługę urządzeń typu Biodex 3 Pro, MTD, BTS-Smart. Przez rok (2013-2014) brała udział w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, zapewniając opiekę fizjoterapeutyczną najzdolniejszym siatkarsko dziewczętom z województwa warmińsko-mazurskiego. W ramach programu brała również udział w ogólnopolskich kampach SOS, prowadząc zajęcia prewencji urazów. Pracowała jako fizjoterapeutka w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku. Jej zadaniem było zapewnienie opieki medycznej najlepszym młodym siatkarkom z całej Polski. Prowadziła z nimi zajęcia z zakresu prewencji urazów oraz indywidualną rehabilitację pourazową. Od czerwca 2017 jest zatrudniona w Szpitalu Świętego Łukasza w Bielsku-Białej na stanowisku kierownika rehabilitacji/fizjoterapeutki. W swojej pracy specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej, uwzględniając zarówno rehabilitację przed jak i pooperacyjną.
Szkolenie, które prowadzi dr Ryszard Biernat „Kolano – wypadkowa stopy i biodra” jest dwudniowym kompendium wiedzy na temat stawu kolanowego i jego dysfunkcji. Na szkoleniu przedstawiona zostanie koncepcja pracy ze stawem kolanowym stosowana przez dr Biernata. Kursy organizujemy w dwóch największych miastach Polski Krakowie i Warszawie.
Fizjoterapeuci dr Ryszard Biernat i dr Urszula Biernat przekażą wiedzę o tym jak w prosty sposób pracować z pacjentem nieoperacyjnym, z bólem w obszarze stawu kolanowego. Kursanci nabędą umiejętności korekty błędów oraz zmiany wzorców ruchowych pacjenta. Powiemy jaki wpływ na kolano ma stopa i biodro i dlaczego kolano jest ich wypadkową. W pierwszej części szkolenia przedstawimy najnowszą wiedzę na temat anatomii, biomechaniki i ogólnej diagnostyki stawu kolanowego. W drugiej części dr Ryszard Biernat oraz dr Urszula Biernat przedstawią fizjoterapeutom oraz trenerom zagadnienia związane z własnym programem rehabilitacyjnym dotyczącym dysfunkcji w obrębie stawu kolanowego.
Zagadnienia podejmowane na kursach dotyczących terapii stawu kolanowego z doktorem Biernatem obejmują tematy takie jak: anatomia i biomechanika kolana; typowe dysfunkcje w obrębie stawu kolanowego (kolano valgus z rotacją w stawie udowo-piszczelowym [wpływ ant- i retrowersji szyjki kości udowej na staw kolanowy (Craig’s test)], kolano varus z rotacją w stawie udowo-piszczelowym; kolano hipomobilne (ciasne kolano!); kolano z dominacją mięśnia czworogłowego; przeprost w stawie kolanowy; różnica w długości kończyn i wpływ na ustawienie stawów kolanowych (rzepki!); PFPS (kolano szkoczka) - aktualne spojrzenie; kolano biegacza; przysiad - zasady wykonania); część praktyczna; rekomendowane ćwiczenia; analiza przysiadu obunóż i jednonóż; hartowanie obszaru kolana w końcowym zakresie ruchu - sprawdzone rekomendacje.
Staw kolanowy - szkolenie z dr Biernatem to nie jedyny element edukacyjny w jego wachlarzu specjalistycznych wydarzeń. Kilkunastu edycji doczekały się szkolenia stacjonarne takie jak „Bark – nie musi być skomplikowany”, „Biodro – staw życia”, „Stopa – nasza podpora”, „Tułów – baza do ruchu”, „Urazy i leczenie tylnej taśmy kończyny dolnej” oraz „Bieganie bez bólu – technika, prewencja, leczenie”. Prowadził również wiele autorskich szkoleń on-line, m. in. „Analiza biegu z dr Biernatem”, „Najczęstsze naderwanie – urazy grupy tylnej mięśni uda”, „Najczęstsze problemy w obrębie biodra – jak sobie radzić?”, „Najczęstsze problemy w obrębie kolana – jak sobie radzić?”, „Najczęstsze problemy w obrębie barku – jak sobie radzić?”, „Triathlon bez urazów – czy to możliwe?” oraz „Urazy przeciążeniowe – aktualne spojrzenie na leczenie”, które można zakupić na stronie Med Coach w zakładce „Nagrania”.
Każdy fizjoterapeuta, trener personalny czy trener nauczania motorycznego poszukujący nowych szkoleń i technik do wykorzystania w codziennej pracy gabinetowej, znajdzie coś dla siebie, a z wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie szkolenia ze stawu kolanowego będzie korzystał w całej swojej karierze pracy z pacjentami!
Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!
Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.
Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych!
Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!
Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!