Szkolenia stacjonarne!

Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne!

Szkolenia on-line!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szkolenia on-line z naszymi Instruktorami! 

Nagrania ze szkoleń on-line!

Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!

Sklep dla Fizjoterapeutów!

Skorzystaj z kodu rabatowego: MEDCOACH7 na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Masz pytania?

Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kurs osteopatyczna diagnostyka i terapia bólów głowy

Kompleks CCAT - czyli głowa, szyja, stawy skroniowo-żuchwowe jest jednym z większych wyzwań diagnostycznych i terapeutycznych we współczesnej fizjoterapii i osteopatii.

Kurs omówi zagadnienia z zakresu diagnozowania i leczenie dysfunkcji takich jak:

  • bóle głowy - w tym znajdywanie przyczyny pośredniej i bezpośredniej – napięciowej, wisceralnej, psychicznej i innych
  • zawroty głowy i szumy uszne
  • dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych różnego pochodzenia
  • problemy nerwów czaszkowych

 

Diagnozowania i leczenie dysfunkcji nie tylko wymaga dużej wiedzy i umiejętności manualnych, ale także dotyczy jednych z najbardziej newralgicznych rejonów ciała ludzkiego.

 

Chcesz dowiedzieć się jak je różnicować, jak sobie poradzić z diagnostyką, by terapia była efektywna i skuteczna? Jeśli w Twoim gabinecie pojawia się coraz więcej pacjentów posiadających dolegliwości bólowe w obrębie głowy (migreny, szumy uszne czy nerwy czaszkowe) i szyi jesteś w odpowiednim miejscu!

 

Organizowany przez nas kurs terapii bólów głowy da Ci możliwość uzasadnionego, efektywnego, ale przede wszystkim bezpiecznego diagnozowania i leczenia pacjentów z problemami tego regionu. Firma Med Coach jest organizatorem kompleksowego szkolenia „Diagnostyka kompleksu CCAT – diagnostyka różnicowa i terapia”, podczas którego omawiane są szumy uszne, bóle głowy czy problemy stawów skroniowo-żuchwowych. Kurs terapii bólów głowy składa się z czterech intensywnych dni na sali szkoleniowej, podczas których, doświadczony i ceniony osteopata i instruktor – dr Michał Chwastowski D.O. przekazuje teorię i sprawdzoną praktykę. Na kursie z Michałem Chwastowskim zawsze panuje przyjemna atmosfera, która znacząco pomaga w zrozumieniu tematu i ciągłym doskonaleniu umiejętności! Przyjdź i przekonaj się sam jak w przyjemny sposób chłonąć niełatwą wiedzę i praktykę!

Nasze szkolenia

Kurs Dysfunkcje kompleksu CCAT - diagnostyka różnicowa i terapia
Dysfunkcje kompleksu CCAT - diagnostyka różnicowa i terapia
Termin
02.12.2021-05.12.2021
Cena
1890 zł

Instruktor: dr Michał Chwastowski D.O.

 

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych diagnostyką i terapią dysfunkcji w obrębie głowy.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs
Sprawdź wszystkie szkolenia

Projekt Med Coach został założony z pasji i chęci nieustannego doskonalenia umiejętności zawodowych fizjoterapeutów. Stworzony dla kolegów z branży, zapewnia najnowszą wiedzę, światowe trendy i najaktualniejsze nurty warsztatu terapeutycznego. Misją obraną na początku działalności firmy stało się nieustanne kształcenie fizjoterapeutów w zakresie wiedzy i umiejętności praktycznych. Zawód fizjoterapeuty nakłada obowiązek nieustannego podnoszenia kwalifikacji zawodowych, sprawiając, iż niezbędnym działaniem jest aktualizowanie własnej wiedzy, która dzięki pojawiającym się trendom i badaniom naukowym rzuca nowe światło na aktualne podejście do codziennej terapii pacjentów. Warto zatem na bieżąco uaktualniać najnowsze doniesienia z zakresu fizjoterapii i osteopatii.

 

Firma Med Coach – szkolenia dla wymagających kompleksowo organizuje kursy fizjoterapii, osteopatii i treningu medycznego. Oferta szkoleń wypełniona jest różnorodnymi wydarzeniami odpowiadającymi wymaganiom specjalizacyjnym szerokiego grona odbiorców. Każdy zainteresowany fizjoterapeuta, osteopata czy trener personalny, znajdzie dla siebie coś odpowiadającego zainteresowaniom i preferencjom specjalizacyjnym.

 

Kompleksowym i jednym z najbardziej specjalistycznych szkoleń w naszej ofercie jest szkolenie „Dysfunkcje kompleksu CCAT - diagnostyka różnicowa i terapia”, łączące wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i patologii, a także diagnostyki różnicowej. Nowe szkolenie jest udoskonaloną i połączoną wersją dotychczasowych szkoleń „Osteopatyczna diagnostyka i terapia bólów głowy” i „Diagnostyka i leczenie dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych”, prowadzony przez znakomitego dydaktyka i osteopatę - dr Michała Chwastowskiego D.O., którego autorskie kursy cieszą się niegasnącym zainteresowaniem fizjoterapeutów i osteopatów z całej Polski. Prowadzący kurs bóle głowy ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku „Fizjoterapia". Jego dociekliwość w „szukaniu prawdy naukowej” zaowocowała uzyskaniem stopnia doktora. Następnie studiował osteopatię na Flanders International College of Osteopathy. Studia ukończył uzyskując międzynarodowy tytuł Dyplomowanego Osteopaty – D.O. Michał Chwastowski jest czynnym zawodowo terapeutą. Piastował funkcję Dyrektora Wykonawczego FICO Osteopathy Academy Polska. Jest wykładowcą w FICO Osteopathy Academy oraz w zakładzie Ortopedii i Traumatologii Katedry Rehabilitacji Klinicznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ukończył dziesiątki kursów z zakresu szeroko pojętej medycyny manualnej.

 

Tematy dwóch stacjonarnych kursów autorstwa Michała Chwastowskiego: „Osteopatyczna diagnostyka i terapia bólów głowy” i „Diagnostyka i terapia dysfunkcji stawów skroniowo – żuchwowych”, a także materiał z webinaru pt.: „Nerwy czaszkowe – dysfunkcje i leczenie” wyraźnie się uzupełniają. Kilkanaście edycji kursów i szereg sugestii ze strony Kursantów uświadomił Instruktorowi, że stanowią one niejako kontinuum i całość tematyczną. Prowadzący postanowił zmodyfikować te szkolenia tak, by spełniały wymogi ciągłości oraz by uniknąć powtórzeń materiału. Kurs CCAT uzupełniony jest dodatkowo o te elementy postępowania diagnostycznego i leczenia, które pozwolą, abyście zyskali jeszcze większą płynność w różnicowaniu objawów i możliwość oddziaływania na ciało pacjenta.

 

Wskutek powyższych działań powstał 4-dniowy, bardzo intensywny kurs dotyczący diagnostyki różnicowej i terapii kompleksu CCAT - głowy (Caput), szyi (Collum) i stawów skroniowo żuchwowych (Articulatio Temporomandibularis). Zawiera on w sobie treści, które dotychczas zawierał: kurs z bólów głowy, kurs z zawrotów głowy, kurs z szumów usznych, kurs ze stawów skroniowo-żuchwowych i dysfunkcji układu ruchu narządu żuci, kurs z nerwów czaszkowych.


Terapia bólów głowy kurs zawiera poniższe zagadnienia:

  • wstęp, w którym poruszone są zasady holistycznego oddziaływania na organizm ludzki, zasady postepowania diagnostycznego, pojęcie bólu, działanie terapii manualnej na organizm człowieka
  • ból oraz zawroty głowy – w tym przyczyny bólów głowy, rodzaje bólów głowy, diagnostyka różnicowa bólów głowy, charakterystyka i leczenie napięciowych bólów głowy, techniki tkanek miękkich, manipulacje, techniki wisceralne, charakterystyka i leczenie migren, techniki tkanek miękkich, manipulacje, techniki wisceralne, charakterystyka i leczenie bólów klasterowych, techniki czaszkowo – krzyżowe, charakterystyka i leczenie bólów zatok, techniki czaszkowe, charakterystyka i leczenie zawrotów głowy różnego pochodzenia
  • układ ruchu narządu żucia (URNŻ) - ogólna charakterystyka i przyczyny dysfunkcji URNŻ, anatomia i funkcje URNŻ, szczegółowa anatomia i biomechanika stawu skroniowo-żuchwowego (TMJ), podział zaburzeń URNŻ, diagnostyka różnicowa dysfunkcji URNŻ, efektywne przeprowadzenie procesu diagnostycznego, tor żuchwy, zaburzenia zakresu ruchomości, bezpośrednie leczenie TMJ, techniki tkanek miękkich, techniki stawowe, techniki intraoralne, techniki mobilizacji, techniki manipulacji, pośrednie leczenie TMJ, techniki tkanek miękkich szyi i klatki piersiowej, techniki wisceralne, techniki czaszkowe, techniki drenażowe)
  • nerwy czaszkowe i szumy uszne – w tym ogólna budowa i fizjologia nerwów czaszkowych, podział nerwów czaszkowych, różnice między nerwami rdzeniowymi, a czaszkowymi, charakterystyka uszkodzenia nerwu, anatomia i charakterystyka kolejnych nerwów czaszkowych, badanie nerwów czaszkowych, leczenie dysfunkcji nerwów czaszkowych, techniki tkanek miękkich, manipulacje, techniki wisceralne, techniki czaszkowe, techniki czaszkowo – krzyżowe, mechanizmy powstawania szumów usznych, diagnostyka różnicowa szumów usznych, leczenie szumów usznych.

 

Migreny kurs – sprawdzona wiedza od osteopaty

Dotychczasowa forma szkolenia „Osteopatyczna diagnostyka i terapia bólów głowy” i nowe szkolenie „Dysfunkcje kompleksu CCAT - diagnostyka różnicowa i terapia” prowadzone we współpracy z dr Michałem Chwastowskim D.O. odbywały się w Krakowie i doczekały się już kilku edycji. Zgromadziły zadowolonych Absolwentów, którzy naładowani nową wiedzą uskuteczniają umiejętności w swoich gabinetach fizjoterapeutycznych.

 

Znakomity dydaktyk, autor kursu szumy uszne, oprócz szkolenia „Dysfunkcje kompleksu CCAT - diagnostyka różnicowa i terapia” opracował również inne, autorskie kursy osteopatyczne, podczas których poruszane są zagadnienia dotyczące bólów głowy – „Osteopatyczna diagnostyka i terapia bólów głowy”, „Diagnostyka i leczenie dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych” oraz dotyczące integracji osteopatycznej -„Kompleksowa Integracja Strukturalna”, czyli 4-modułowe szkolenie zainicjowane przez dr Michała Chwastowskiego D.O. z współtowarzyszeniem osteopaty mgr Piotra Rakowieckiego.

 

Jest również autorem i pomysłodawcą kilku szkoleń on-line dla fizjoterapeutów i osteopatów. Kilku edycji doczekały się kultowe kursy on-line: „Diagnostyka różnicowa bólów głowy”, „Nerwy czaszkowe - diagnostyka i leczenie”, „Fizjologia dysku - mechanizm dyskopatii i postępowanie terapeutyczne”, „Stymulacja procesów gojenia i regeneracji”, „Manualne wspomaganie funkcjonowania jelit”, „Manipulacje kręgosłupa - przereklamowana technika czy niezastąpione narzędzie?” oraz „Diagnostyka różnicowa zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych”, które można zakupić na stronie Med Coach w zakładce „Nagrania”.

 

Bóle głowy kurs prowadzi ceniony osteopata i dydaktyk z ogromem wiedzy i świetnym poczuciem humoru, który wprowadza przyjemną atmosferę, nieutrudniającą skupienia wymaganego w ciągłym doskonaleniu umiejętności na kursach fizjoterapeutycznych!

 

Każdy Fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie coś dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i umiejętności, które przynióesie mu kurs nerwy czaszkowe będzie korzystał w całej swojej karierze pracy praktycznej z pacjentami!

Szkolenie Dysfunkcje kompleksu CCAT - diagnostyka różnicowa i terapia
Dysfunkcje kompleksu CCAT - diagnostyka różnicowa i terapia
Termin
02.12.2021-05.12.2021
Cena
1890 zł

Instruktor: dr Michał Chwastowski D.O.

 

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych diagnostyką i terapią dysfunkcji w obrębie głowy.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs

Opinie wystawione przez innych Kursantów

Marta Sobolska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Marta Sobolska
Technik masażysta
Świetny kurs, pokazujący temat z wielu stron, bardzo dużo praktyki, bardzo fajny porządkujący wiedzę i wprowadzający informacje o najnajnajnowszych wynikach badań wstęp teoretyczny. Dr Michał Chwastowski ma rzadki talent przekazywania rzeczy trudnych tak, że przedszkolak by zrozumiał, a do tego dzięki poczuciu humoru, jest cały czas wesoło i nie ma momentów znużenia i zmęczenia, które nieuchronnie w ciągu trzech intensywnych dni powinny się pojawić.
Kurs wykracza szeroko poza temat bólów głowy, zahaczając o dietetykę, neurologię i inne powiązane problemy. Wykładowca jest bardzo szczodry i szczery w dzieleniu się wiedzą, a również wątpliwościami, zostawia kursantom przestrzeń do wyrobienia własnego zdania. Kurs daje z jednej strony narzędzia, do użycia w gabinecie natychmiast, a z drugiej pokazuje jak istotny jest namysł nad każdym przypadkiem i że nie te techniki, których mnóstwo przećwiczyliśmy są najważniejsze tylko praca Sherlocka Holmesa - szukanie źródła zakłócenia pracy organizmu jako całości.
Łukasz Gaworski - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Łukasz Gaworski
student osteopatii
Uczestniczyłem w szkoleniu "Osteopatyczna diagnostyka i terapia bólów głowy". Bardzo dobra organizacja, a prowadzący Michał Chwastowski bardzo rzetelnie i w łatwy sposób przedstawia ten ciężki temat. Polecam!!!
Agnieszka Tomaszewska  - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Tomaszewska
Fizjoterapeutka
Szkolenie " Osteopatyczna diagnostyka i terapia bólów głowy " pierwsza klasa!! Wszystkim polecam, którzy chcą zgłębić temat.
Wojciech Olbryś - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Wojciech Olbryś
Fizjoterapeuta
Super kurs, bardzo dobra organizacja, polecam wszystkich szukającym wiedzy i profesjonalnego podejścia!!!
Maciej Baran - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Maciej Baran
Magister fizjoterapii
Od samego początku kontakt z Organizatorami szkoleń Med Coach był wzorowy. Nie spotkałem się z tak otwartym podejściem do kursanta w żadnej innej firmie szkoleniowej. Co do samego kursu, wiedza Michała Chwastowskiego powala. Wiele pokazanych technik nie ograniczało się do zastosowania ich w bólach głowy, Michał tłumaczył i co najważniejsze zachęcał co samodzielnego myślenia oraz poszukiwania przypadków, w których pomagają. Prowadzący odpowiadał na każdy pytanie grupy, co owocowało długimi dyskusjami. Skrypt z kursu mimo ogromu informacji jest bardzo klarowny i przejrzysty. Ogólna ocena w moim uznaniu to mocne 11/10!
Jadwiga Rybak - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Jadwiga Rybak
fizjoterapeuta
Fantastyczny kurs, świetnie przygotowany pod każdym względem. Od spraw papierkowych, po przygotowanie sali i atmosferę wszystko perfekt! Prowadzący w przystępny sposób tłumaczy i przekazuje ogrom wiedzy, odpowiadając chętnie i rzeczowo na miliony pytań. Polecam wszystkim szczerze ;)
Elwira Świder - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Elwira Świder
Magister fizjoterapii
Rewelacyjna organizacja i pomoc w uzyskaniu dofinansowania na naprawdę wartościowy kurs. Szczerze polecam szkolenie Osteopatyczna diagnostyka i terapia bólów głowy u Michała Chwastowskiego. Dodatkowe plusy za rewelacyjną atmosferę!
Dominika Dadej - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Dominika Dadej
Student fizjoterapii
Bardzo ciekawe warsztaty, polecam !
Dorian Ciecierski - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Dorian Ciecierski
Fizjoterapeuta
Dobry, bogaty w informację kurs. Poza samą teorią przedstawione od razu koncepcje terapeutyczne. Polecam.
EWA ŁUKACKA - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
EWA ŁUKACKA
Fizjoterapeuta
Zachwycona kursem online "Spastyczność w uszkodzeniach OUN" wiedziałam, że nie opuszczę już kolejnego ... Dlatego zaliczyłam ,, Chód w hemiplegii" i nie zawiodłam się, czekam na kolejny! Ogromna dawka wiedzy przekazana prosto i zrozumiale. Szczerze polecam ! Powiem tak: Joanna Tokarska - NAJLEPSZA w tym co robi! Dlatego Jej ogromna wiedza poparta doświadczeniem pracy z pacjentem, dążenie do zrozumienia problemu a tym samym do jego rozwiązania, chęć dzielenia się swoją wiedzą, rzadka umiejętność mówienia w przystępny sposób o trudnych, niezrozumiałych problemach z dziedziny neurologii - przyciągają takie tłumy słuchaczy! Dziękuję. Dziękuję również panu Marcinowi za techniczną opiekę ze strony Med Coach nad przebiegiem kursu i służenie pomocą w awaryjnych dla kursanta sytuacjach :)

Sprawdź także

Sprawdź wszystkie produkty
Strefa Kursanta

  Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!

 

Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.

 

Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych! 

Załóż konto!
Nasi Instruktorzy
Poznaj wszystkich Instruktorów
Med Coach w liczbach
0
WYMAGAJĄCYCH ABSOLWENTÓW
0
CENIONYCH W POLSCE I NA ŚWIECIE INSTRUKTORÓW
0
zorganizowanych szkoleń
i webinarów
Zapisz się do newstlettera

Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!

Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!

Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Frukacz
Fizjoterapeuta
Kurs przeprowadzony bardzo profesjonalnie, rzeczowo, merytorycznie i ciekawie. Brawo i szacunek za organizację szkolenia.....wszystkie aspekty (informacje, miejsce, catering, ...
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Sylwia Głąb
Fizjoterapeuta
Rewelacyjny kurs z bardzo sympatyczna Kasia. Dużo wiedzy merytorycznej i praktycznej w miłej, przyjacielskiej atmosferze ;)
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna Bolek
Fizjoterapeuta
Kurs pod każdym względem spełnił moje oczekiwania, a nawet je przerósł xD. Przekazana wiedza teoretyczna i praktyczna: szczegółowa, sposób bardzo przystępny. 2 ...
Masz pytania? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED COACH danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
Dane Firmy
Adres korespondencyjny
Med Coach
ul. Gromadzka 54A
30-719 Kraków
NIP: 6783164659
537 453 003 - Paulina
koordynator ds. szkoleń i dofinansowań
788 112 262 - Dominika
koordynator ds. eventów
505 930 072 - Marcin
koordynator ds. współpracy
Certyfikacja

O nas Szkolenia Zakończone szkolenia Kadra FAQ POLITYKA PRYWATNOŚCI REGULAMIN Rekomendacje Kodeks Etyki Firmy Med Coach Kontakt