Szkolenia stacjonarne!

Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne!

Szkolenia on-line!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szkolenia on-line z naszymi Instruktorami! 

Nagrania ze szkoleń on-line!

Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!

Sklep dla Fizjoterapeutów!

Skorzystaj z kodu rabatowego: MEDCOACH7 na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Masz pytania?

Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kurs dla fizjoterapeutów wady postawy - terapii skolioz

Czy w Twoim gabinecie spotykasz Pacjentów ze skoliozami i wadami postawy? Szukasz skutecznych sposobów pracy z ich dolegliwościami? A może chciałbyś zapoznać się z podejściem holistycznym do zagadnień wad postawy? Jeśli marzy Ci się swobodna praca z tymi właśnie pacjentami jesteś w dobrym miejscu!

 

Prezentujemy kurs terapii skolioz w Med Coach, podczas którego nauczysz się łączyć pracę strukturalną opartą o techniki osteopatyczne z indywidualnie dobieranymi do potrzeb pacjenta ćwiczeniami korekcyjnymi. Kurs skoliozy umożliwi także poznanie zasad diagnozowania i unikalny, autorski program wprowadzania pacjenta w proces terapeutyczny oraz zapoznasz się z tematami takimi jak skolioza jednołukowa, dwułukowa, odstawanie łopatek, koślawe kolana czy płaskostopie.

 

Podczas 2 modułów koncepcyjnego szkolenia z terapii skolioz (6 intensywnych dni), duży nacisk kładziony jest na teorię i sposób podejścia do problemu skolioz i wad postawy. Na kursie terapii skolioz szczegółowo omówimy kwestie wywiadu, oglądania i badania pacjenta.

 

Organizowany przez Med Coach kurs z wad postawy zagwarantuje Ci bogatą część praktyczną, wypełnioną demonstracjami przykładów m.in. pracy parietalnej czy nauki programowania ćwiczeń korekcyjnych. Nasz kurs ze skolioz wprowadza także elementy terapii wisceralnej i cranio-sacralnej oraz pracy na przeponach. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia fizjopasjonaty i osteopaty Jakuba Durczaka!

Nasze szkolenia

Kurs Skolioza okiem osteopaty
Skolioza okiem osteopaty
Termin
28.05.2021-30.05.2021
Cena
1200 zł

Instruktor: mgr Jakub Durczak

 

Kurs przeznaczony jest dla Osób zainteresowanych osteopatyczną diagnostyką i terapią skoliozy i wad postawy.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs
Sprawdź wszystkie szkolenia

Firma Med Coach – szkolenia dla wymagających to projekt, stworzony przez młodych fizjoterapeutów, który ewoluował na przestrzeni lat w prężenie działającą placówkę, organizującą szkolenia dla fizjoterapeutów najwyższym poziomie. Przeznaczony pierwotnie dla lokalnego grona fizjoterapeutów rozwijał się i stał się rozpoznawalny w większości środowiska branżowego. Dąży do zapewniania najnowszej wiedzy i umiejętności wpisanych w charakterystykę zawodu fizjoterapeuty. Pojawiające się nowe doniesienia naukowe oraz stale zmieniające się trendy w fizjoterapii zmieniają aktualne podejście do terapii pacjentów. Med Coach dostarcza aktualne doniesienia z zakresu fizjoterapii i osteopatii, dzięki czemu Kursanci, którzy dołączają do grona absolwentów stale uaktualniają swoją wiedzę i poszerzają swój warsztat terapeutyczny.

 

Projekt realizuje swoją misję obraną na początku działalności, tj. kompleksowo organizuje szkolenia z zakresu fizjoterapii, osteopatii, treningu medycznego. Kurs ze skolioz idealnie wpisuje się w działalność Med Coach. Oferta stanowi bogaty przekrój nowości szkoleniowych w fizjoterapii, osteopatii i treningu medycznym, dzięki czemu wszyscy zainteresowani znajdą coś dla siebie, uwzględniając preferencje specjalizacyjne.

 

Szkoleniem niezwykle kierunkującym w naszej ofercie szkoleń jest właśnie kurs dla fizjoterapeutów wady postawy. Autorem tego wydarzenia jest znakomity osteopata i fizjopasjonata - Jakub Durczak, współtwórca Fizjopassion. Prowadzący kurs wady postawy jest absolwentem wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia oraz absolwentem 5-cio letniego podyplomowego cyklu kształcenia z zakresu Medycyny Osteopatycznej Akademii Osteopatii w Poznaniu. Jakub Durczak doświadczenia nabierał pracując państwowej służbie zdrowia oraz prowadząc własną praktykę. Ze szkoleniami związany zawodowo od 2009 roku, najpierw jako tłumacz następnie jako instruktor. Obecnie prowadzi prywatną praktykę, jest asystentem w Akademii Osteopatii, wykładowcą w szkole osteopatii zwierzęcej ISOA oraz tłumaczem na szkoleniach dla osteopatów. Jakub Durczak ukończył ponad 70 kursów z zakresu fizjoterapii (m.in. terapia manualna wg szkoły niemieckiej, Mulligan, McKenzie, PNF level 5, Bobath). Jako uczestnik lub tłumacz brał również udział w masterkursach dla osteopatów z zakresu terapii kręgosłupa, pediatrii i embriologii.

 

Wady postawy kurs, który ma na celu zapoznanie Uczestników z najnowszą wiedzą medyczną i osteopatyczną, dotyczącą postępowania terapeutycznego u Pacjentów ze skoliozami i innymi wadami postawy. „Skolioza okiem osteopaty” to szkolenie, które ewoluowało i rozwijało się razem z jego prowadzącym. Pierwotnie był to dwudniowy kurs pod nazwą „Techniki strukturalne i funkcjonalne w terapii skolioz i wad postawy”. Kursanci dostawali narzędzia do pracy parietalnej i uczyli się programować ćwiczenia korekcyjne. W drugiej odsłonie skoliozy kurs został wydłużony do 3 dni i dostał tytuł „Skolioza okiem osteopaty”, a do pierwotnego programu dodano wprowadzenie do terapii wisceralnej i cranio-sacralnej oraz pracę na przeponach.

 

Obecnie kurs ze skoliozy nadal nosi nazwę „Skolioza okiem osteopaty”, ale zyskał nową formułę! Terapia skolioz kurs - jest to szkolenie koncepcyjne, w czasie którego duży nacisk kładziony jest na teorię i sposób podejścia do problemu skolioz i wad postawy. W tym kontekście szczegółowo omówione są kwestie wywiadu, oglądania i badania pacjenta. Gwarantujemy jednak, że kursy dla fizjoterapeutów wady postawy gwarantują bardzo dużą dawkę zadań praktycznych, które zostaną dokładnie zaprezentowane oraz przećwiczone z kursantami kursu skoliozy!

 

Kurs wady postawy - moduł pierwszy to przede wszystkim praca parietalna. Otrzymasz zarówno zamkniętą formę terapeutyczna w postaci GOT (ogólna terapia osteopatyczna), jak i specyficzne techniki dla kluczowych obszarów ciała tj. miednica i klatka piersiowa. W ciągu pierwszego 3-dniowego zjazdu nauczysz się również projektować ćwiczenia korekcyjne zarówno dla skrzywień trójwymiarowych (skolioz), jak i wad postawy związanych z zaburzeniami postawy w projekcji A-P (np. obniżone napięcie mięśniowe). Porozmawiamy na kursie skoliozy też o płaskostopiu i deformacjach klatki piersiowej.

 

Moduł drugi kursu terapii skolioz to wprowadzenie do terapii wisceralnej, cranio-sacralnej i pracy z układem krwionośnym. W trakcie kolejnego 3-dniowego modułu w kontekście terapii wisceralnej omówimy badanie jamy brzusznej, testy bezpieczeństwa, techniki globalne i techniki szczegółowe w obrębie jamy brzusznej (np. praca z pęcherzem), klatki piersiowej (np. uwolnienie napięć ze śródpiersia) i gardła (np. praca z krtanią). W części poświęconej terapii cranio-sacralnej porozmawiamy przede wszystkim o tym czym ona jest, tak aby nadać właściwy kontakt technikom prezentowanym w części praktycznej. W praktyce przerobimy pracę strukturalną z mózgoczaszką i twarzoczaszką u dzieci. Popracujemy na strukturach oponowych i nauczymy się uwalniać napięcia śródkostne. Na zakończenie skoliozy kursu zapoznamy się z informacjami jak pracować z układem krwionośnym. Zarówno pośrednio z układem żylnym poprzez system przepon, jak i bezpośrednio z dużymi naczyniami tętniczymi.

 

Terapia skolioz kurs, to okazja, dzięki której Kursanci nauczą się łączyć pracę strukturalną opartą o techniki osteopatyczne z indywidualnie dobieranymi do potrzeb pacjenta ćwiczeniami korekcyjnymi. Uczestnicy kursu wady postawy poznają zasady diagnozowania oraz unikalny, autorski program wprowadzania pacjenta w proces terapeutyczny. Poruszone zostaną tematy takie jak skolioza jednołukowa, skolioza dwułukowa, odstawanie łopatek, koślawe kolana czy płaskostopie.

 

Kursy dla fizjoterapeutów wady postawy

Organizowany przez nas kurs w części praktycznej obejmuje m.in. kompleksową diagnostykę podmiotową, techniki parietalne oparte o koncepcję GOT (ang. Global Osteopathic Treatment, czyli ogólna terapia osteopatyczna). Ich celem jest przygotowanie układu mięśniowo-szkieletowego do ćwiczeń korekcyjnych, naukę funkcjonalnych wzorców ruchu kończyn dolnych i górnych oraz ich wpływ na kręgosłup, trening aktywnej stopy, którego częścią jest stymulacja napięcia centralnego, techniki stabilizujące, wprowadzenie do koncepcji układu trawiennego jako determinantu wady postawy i pracy na tym układzie. Praktyka podczas kursu wad postawy, skupia się także na pracy na kompleksie nerka - odnogi przepony - mięsień lędźwiowy, płaskostopiu, opracowaniu przepony, wprowadzeniu do terapii cranio-sacralnej, obejmującej omówienie wpływu napięcia twarzoczaszki i mózgoczaszki na postawę ciała, opracowaniu twarzoczaszki i mózgoczaszki, segmentu C0-C1 oraz wprowadzeniu do pracy na rytmie cranialnym. Znajdują się także w części praktycznej kursu terapii skolioz elementy koncepcji układu naczyniowego jako determinantu wady postawy i pracy na tym układzie oraz wybrane techniki manipulacyjne np. spojenia łonowego i stawu krzyżowo-biodrowego.

 

Kurs skoliozy w Krakowie zgromadził już wielu zadowolonych Absolwentów, którzy zainspirowani przez osteopatę Jakuba Durczaka pasją oraz poszukiwaniem wisceralnych połączeń z narządem ruchu, uskuteczniają nowo nabytą wiedzę w swoich miejscach pracy fizjoterapeutycznej. Wady postawy kurs to nie jedyne szkolenie prowadzone przez Jakuba w Med Coach. Jest również inicjatorem 3-godzinnych warsztatów, które w pewny okresie działalności odbywały się regularnie i cieszyły się niegasnącą popularnością. Kursanci mieli okazję brać udział w wydarzeniach takich jak: „Klatka piersiowa w terapii skolioz” i „Płaskostopie w gabinecie osteopaty”.

 

Każdy Terapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie coś dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie kursu dla fizjoterapeutów - wady postawy będzie korzystał w całej swojej karierze pracy praktycznej z pacjentami!

Szkolenie Skolioza okiem osteopaty
Skolioza okiem osteopaty
Termin
28.05.2021-30.05.2021
Cena
1200 zł

Instruktor: mgr Jakub Durczak

 

Kurs przeznaczony jest dla Osób zainteresowanych osteopatyczną diagnostyką i terapią skoliozy i wad postawy.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs

Opinie wystawione przez innych Kursantów

Karolina Rzeszutek - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Karolina Rzeszutek
Student fizjoterapii
Niesamowita porcja wiedzy przekazana przez Michała Chwastowskiego. To szkolenie przekroczyło moje wszelkie oczekiwania. Tu możecie się dowiedzieć wszystkiego odnośnie przebiegu procesów gojenia. Polecam serdecznie ! :)
Konrad Żak  - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Konrad Żak
Fizjoterapeuta
Po raz pierwszy w Med Coach brałem udział w szkoleniu Manipulacji Krótkodźwigniowych HVLA. Organizacja szkolenia jaki i samo szkolenie oceniam bardzo pozytywnie. Duża dawka wiedzy i praktyki. Na szczególną uwagę zasługuje zainteresowanie prowadzących dla każdego z kursantów. Serdecznie Polecam.
Łukasz Wróbel - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Łukasz Wróbel
Technik masażysta
Bardzo ciekawy webinar, przygotowanie i prezentacja na najwyższym poziomie. Chcemy więcej :)
Justyna - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Justyna
Student fizjoterapii
Cudowny prowadzący, bardzo dobrze przekazywana wiedza, konkretnie i na temat.
Sara Rabijak-Artyńska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Sara Rabijak-Artyńska
Fizjoterapeuta
Bardzo ciekawy i interesująco przedstawiony temat.
Arleta Gidelska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Arleta Gidelska
Fizjoterapeuta
Szkolenie profesjonalne, Asia rzeczowo i praktycznie omawia materiał. Szczerze polecam!
Albert Cierniak - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Albert Cierniak
Magister fizjoterapii
Szkolenie bardzo dobrze zorganizowane, sympatyczni organizatorzy, polecam!
Joanna Szymańska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna Szymańska
Fizjoterapeuta
"Demony neurologii" - rewelacyjny kurs, ogrom wiedzy przekazany w bardzo przystępny sposób, POLECAM!
Joanna Sław-Eliasz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna Sław-Eliasz
Inne
Rewelacyjne szkolenie. Świetnie przekazana wiedza praktyczna. Polecam innym, sama czekam na następne szkolenia.
Karol - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Karol
Fizjoterapeuta
Bardzo fajne szkolenie! Polecam wszystkim!

Sprawdź także

46.75 zł
Zakupy z 7% rabatem
kup produkt
Sprawdź wszystkie produkty
Strefa Kursanta

  Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!

 

Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.

 

Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych! 

Załóż konto!
Nasi Instruktorzy
Poznaj wszystkich Instruktorów
Med Coach w liczbach
0
WYMAGAJĄCYCH ABSOLWENTÓW
0
CENIONYCH W POLSCE I NA ŚWIECIE INSTRUKTORÓW
0
zorganizowanych szkoleń
i webinarów
Zapisz się do newstlettera

Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!

Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!

Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Alona
Student fizjoterapii
Polecam, dobrze zgrany webinar, dostałam dużo rzeczy do przemyślenia!
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Paulina Rzeczkowska
Fizjoterapeuta
Wspaniałe szkolenie. Pan dr Ryszard Biernat to jest encyklopedia wiedzy. Świetny SZKOLENIOWIEC od którego warto zdobywać wiedzę.
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Puchlicka
Fizjoterapeuta
Genialne szkolenie! Ogrom nowej wiedzy. Prowadzące bardzo konkretne w przekazywanych treściach. Poruszono chyba każdy możliwy aspekt problemu. Do tego Pań poprostu bardzo ...
Masz pytania? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED COACH danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
Dane Firmy
Adres korespondencyjny
Med Coach
ul. Gromadzka 54A
30-719 Kraków
NIP: 6783164659
537 453 003 - Paulina
koordynator ds. szkoleń i dofinansowań
788 112 262 - Dominika
koordynator ds. eventów
505 930 072 - Marcin
koordynator ds. współpracy
Certyfikacja

O nas Szkolenia Zakończone szkolenia Kadra FAQ POLITYKA PRYWATNOŚCI REGULAMIN Rekomendacje Kodeks Etyki Firmy Med Coach Kontakt