Szkolenia stacjonarne!

Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne!

Szkolenia on-line!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szkolenia on-line z naszymi Instruktorami! 

Nagrania ze szkoleń on-line!

Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!

Sklep dla Fizjoterapeutów!

Skorzystaj z kodu rabatowego: MEDCOACH7 na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Masz pytania?

Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kurs fizjoterapia w ginekologii, rehabilitacja uroginekologiczna - techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie

Fizjoterapia uroginekologiczna zyskuje coraz większą popularność, dzięki zwiększanej sukcesywnie świadomości kobiet, dotyczącej ich dobrostanu zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Nierzadko do Twojego gabinetu trafiają Pacjentki zgłaszające podobne dolegliwości, a Ty szukasz umiejętności odpowiedniego zbierania wywiadu, różnicowania dolegliwości w trakcie diagnostyki oraz kompleksowej terapii wykrytych dysfunkcji? Kursy uroginekologiczne w Med Coach dostarczą Ci fachową wiedzę i pokażą sposoby codziennej pracy z Twoimi Pacjentkami.

 

Szkolenie Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie prowadzone przez osteopatę Marcina Szkolnickiego bogate jest w najnowszą wiedzę medyczną i osteopatyczną dotyczącą postępowania w różnych dolegliwościach ginekologicznych, w czasie ciąży i w okresie okołoporodowym. Kurs Kompleksowa fizjoterapia uroginekologiczna którego autorkami są fizjoterapeutki uroginekologiczne, proktologiczne i studentki osteopatii - Olga Krzyżanowska i Marta Jabłońska-Kowalska, prezentuje wiedzę anatomiczną i praktyczne metody pracy z najczęściej spotykanymi problemami uroginekologicznymi w gabinecie fizjoterapeutycznym.

 

Kursy organizowane przez Med Coach w Krakowie wyróżnia holistyczne podejście do tematu uroginekologii, uzupełnia ją osteopatia w ginekologii, w której prowadzący szkolenia stale się specjalizują. Kurs rehabilitacji uroginekologicznej przyniesie Ci wiedzę, dzięki której poznasz bezpieczne i skuteczne techniki osteopatyczne i fizjoterapeutyczne, które z powodzeniem mogą być stosowane w najczęstszych dolegliwościach kobiet ciężarnych, takich jak bóle pleców, rwa kulszowa, nietrzymanie moczu, bezsenność czy inne.

Nie czekaj, aż wiedza sama przyjdzie do Ciebie! Zaopatrz się w narzędzia, które ułatwią Ci codzienną pracę z Pacjentkami z dysfunkcjami uroginekologicznymi!

Nasze szkolenia

Kurs Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie
Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie
Termin
23.10.2021-24.10.2021
Cena
1497 zł

Instruktor: mgr Marcin Szkolnicki

 

Kurs dla osób chcących poznać rolę osteopatii w ginekologii i położnictwie.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs
Sprawdź wszystkie szkolenia

Firma Med Coach - szkolenia dla wymagających, to projekt stworzony z pasji oraz chęci nieustannego doskonalenia warsztatu terapeutycznego. Założony przez młodych fizjoterapeutów, stara się wpisywać w pojawiające się trendy w fizjoterapii, by Koledzy z branży medycznej zaopatrzeni byli w najnowszą wiedzę oraz umiejętności wpisane w charakterystykę zawodu fizjoterapeuty. Stale zmieniające się podejście do codziennej terapii pacjentów, wynoszone z najnowszych badań naukowych motywuje zespół, by dostarczać aktualne doniesienia z zakresu fizjoterapii i osteopatii!

 

Projekt Med Coach dąży do spełniania swojej misji na każdym etapie pracy. Zajmuje się kompleksową organizacją kursów fizjoterapii, osteopatii, treningu medycznego. Idealnie wpasują się w ten profil kursy fizjoterapii uroginekologicznej. Oferta szkoleń stanowi bogaty przekrój najnowszych trendów szkoleniowych w fizjoterapii, osteopatii i treningu medycznym, dzięki czemu wszyscy zainteresowani znajdą temat dla siebie, uwzględniając preferencje specjalizacyjne. Na popularności w ostatnim czasie zyskały kursy fizjoterapia w ginekologii, dzięki zwiększanej sukcesywnie świadomości kobiet, dotyczącej ich dobrostanu fizycznego, i staraniu utrzymywania organizmu w zdrowiu. Szkolenie fizjoterapia uroginekologiczna to bardzo częsty wybór naszych Kursantek.

 

Nie jest to tajemnicą, że jednymi z najbardziej specjalistycznych szkoleń w naszym wachlarzu jest właśnie kurs fizjoterapii w ginekologii, który cieszy się niegasnącym zainteresowaniem fizjoterapeutów. Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie to szkolenie prowadzone przez znakomitego osteopatę Marcina Szkolnickiego, którego kursy osteopatyczne cieszą się niegasnącą popularnością. Prowadzący kurs Fizjoterapia w ginekologii jest absolwentem wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia oraz absolwentem 5-cio letniego podyplomowego cyklu kształcenia z zakresu Medycyny Osteopatycznej Akademii Osteopatii w Poznaniu. Jest także współzałożycielem Akademii Osteopatii i szefem zespołu Systema Centrum Zdrowia oraz prezesem Fundacji Na Fali Zdrowia. Jako pierwszy w Polsce założył Szkołę Osteopatii Zwierzęcej ISOA.

 

Dwa dni intensywnego szkolenia, który zapewnia kurs terapii połogowej oraz 5-godzinny wstęp teoretyczny w formie nagrania, umożliwią Ci naukę skutecznych, a zarazem bezpiecznych technik osteopatycznych i elementów terapii manualnej, dzięki zastosowaniu których organizm Twojej pacjentki w możliwie największym stopniu odzyska równowagę, zapewniającą zdrowie i osiągnie maksymalne poczucie komfortu. Na szkoleniu osteopatia w ginekologii, otrzymasz najnowszą wiedzę medyczną i osteopatyczną dotyczącą postępowania w różnych dolegliwościach ginekologicznych, w czasie ciąży i w okresie okołoporodowym!

 

W ciąży ciało kobiety przechodzi ogromne zmiany celem adaptacji do rosnącego płodu i jego zapotrzebowania w krew. Oprócz oczywistych zmian, tj. powiększający się brzuch, wzrost masy ciała, przesunięcie środka ciężkości ciała kobiety ciężarnej, zmienia się również jej gospodarka hormonalna. Wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie i położenie narządów wewnętrznych. Oprócz tego, istotnym czynnikiem mającym wpływ na funkcjonowanie organizmu ciężarnej jest stres, który nierzadko może być przyczyną podrażnienia układu autonomicznego. Wszystkie powyższe zagadnienia skłoniły Instruktora – Marcina Szkolnickiego do stworzenia kursu fizjoterapia w ginekologii, który zapewnia poznanie bezpiecznych i skutecznych technik osteopatycznych i fizjoterapeutycznych, które z powodzeniem mogą być stosowane w najczęstszych dolegliwościach kobiet ciężarnych, tj. bóle pleców, rwa kulszowa, nietrzymanie moczu czy bezsenność. Dajemy Ci także możliwość poznania technik przydatnych w pracy z bolesnymi miesiączkami, zaburzeniami cyklu czy następstwami związanymi z przebytym cesarskim cięciem lub zabiegami chirurgicznymi w obrębie narządu rodnego. Jako Uczestnik kursu zaznajomisz się również z terapią dolegliwości w czasie klimakterium, zaburzeń w położeniu organów oraz chronicznym bólu miednicy.

 

W programie kursu rehabilitacji uroginekologicznej znajdują się poniższe zagadnienia:

 

 • budowa i funkcje miednicy, w tym miednicy mniejszej, układ ruchu a funkcja narządów usytuowanych w miednicy i odwrotnie, dymorfizm płciowy i jego znaczenie
 • testy funkcjonalne z punktu widzenia osteopaty m.in. funkcjonalna ocena wybranych narządów wewnętrznych – mobilność i motylność narządów w teorii i praktyce
 • patomechanizmy najczęściej występujące w rejonie miednicy
 • przepony ciała człowieka w kontekście dna miednicy
 • osie ciała m.in. wg. koncepcji Littlejohna, w kontekście zaburzeń miednicy
 • Red Flags – gdzie kończą się możliwości fizjoterapeuty i osteopaty
 • możliwości fizjoterapii zaburzeń urogenitalnych w świetle najnowszych badań naukowych
 • otrzewna i krezka – znaczenie dla zachowania poprawnej funkcji narządów
 • ciąża i adaptacje biomechaniczne - co i jak oceniać, czy prowadzić terapię?
 • dysfunkcje u kobiety ciężarnej: zespoły bólowe, zaburzenia układu pokarmowego, vena cava zaburzenia emocjonalne i psychosomatyczne, ciąża partner, ciąża a świat emocjonalny dziecka
 • praca na układzie krążeniowym w aspekcie zaburzeń urogenitalnych m.in. zespół żyły głównej dolnej, elementy drenażu z osteopatycznego punktu widzenia
 • teoretyczne i praktyczne zajęcia dotyczące zaburzeń typu: endometrioza, chroniczny ból miednicy, vulvodynia, coxycodynia, vestibulodynia, zapalenia pęcherza i cewki moczowej, nietrzymanie moczu, ptoza narządów miednicy, zaparcia, bolesne miesiączki, bolesne owulacje, bóle promieniujące z układu urogenitalnego, niepłodność, zapalenia jajników, upławy, świąd.

 

Innym specjalizacyjnym szkoleniem w Med Coach jest fizjoterapia uroginekologiczna kurs, prowadzone przez fizjoterapeutki uroginekoloigczne i proktologiczne - Olgę Krzyżanowską i Martę Jabłońską-Kowalską. Pierwsza z nich to absolwentka 5-letnich studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na kierunku fizjoterapia. Pracę zawodową rozpoczęła w Szpitalu Kolejowym w Lublinie (Dział Fizjoterapii oraz Oddział Ortopedii i Intensywnej Terapii), prowadząc jednocześnie zajęcia dla studentów fizjoterapii - w tym grup anglojęzycznych. Kolejnym etapem była praca w przychodni rehabilitacyjnej. Aktualnie studentka osteopatii w Akademii Osteopatii w Warszawie. Poza prowadzeniem gabinetu ActiVita w Lublinie, współpracuje z centrum medycznym, które zapewnia kompleksową opiekę pacjentów z problemami nowotworowymi – OnkoCentrum Lublin. W 2016 r. uzyskała tytuł Terapeuty Uroginekologicznego, wpisując się tym samym na listę dyplomowanych terapeutów (PTUG) Polskiego Towarzystwa Uro-Ginekologicznego. Druga Prowadząca, Marta Jabłońska-Kowalska jest absolwentką Collegium Medicum w Bydgoszczy – UMK Toruń na kierunku fizjoterapia oraz obecnie studentką osteopatii na Akademii Osteopatii w Warszawie. Jest również właścicielem firmy FizjoDuet Kowalscy Gabinet Rehabilitacji i Masażu. Jest certyfikowanym terapeutą terapii McKenzie oraz certyfikowanym terapeutą uroginekologicznym.


Kurs Kompleksowa terapia uroginekologiczna umożliwia zdobycie wiedzy anatomicznej i praktycznych metod prac z najczęściej spotykanymi problemami uroginekologicznymi w gabinecie fizjoterapeutycznym. Podczas 3-dniowego szkolenia w Krakowie poznasz część teoretyczną, podczas której przedstawiona zostanie szczegółowa anatomia przedniej ściany brzucha oraz miednicy mniejszej. Wywiad, profilaktyka i korzystne formy aktywności dla dysfunkcji rozejścia mięśnia prostego brzucha oraz wybranych dysfunkcji dna miednicy to kolejny poruszany temat. Jako Kursant szkolenia weźmiesz udział w części praktycznej, która opiera się na badaniu pacjenta, nauce palpacji, demonstracji technik fizjoterapeutycznych i osteopatycznych wykorzystywanych w uroginekologii. Kurs fizjoterapia uroginekologiczna obejmuje również badanie przedniej ściany brzucha z wykorzystaniem USG powłok brzusznych i USG pęcherza moczowego. Kursy uroginekologiczny w Med Coach umożliwi Ci pod kontrolą USG poznanie propozycji korzystnych ćwiczeń w rozejściu mięśnia prostego lub obniżeniu narządów.

 

Fizjoterapia uroginekologiczna kurs, który daje sposobność do opanowania zagadnień tj. anatomia miednicy mniejszej (w tym: powięź, nerwy, układ krążenia i limfatyczny), anatomia przedniej ściany brzucha i red flags, anatomia sromu. Podczas szkolenia poznasz również badanie miednicy, badanie przedniej ściany brzucha, a dla zainteresowanych możliwe będzie również terapeutyczne oglądanie sromu. Zapoznasz się z tematem tłoczni brzusznej i jej znaczenia, przepon ciała i ich roli w terapii uroginekologicznej. Omawiane będą również kwestie, tj. postawa a tłocznia brzuszna i skrzyżowanie dolne, kresa biała, przepukliny kresy białej, jelita jako istotny narząd w uroginekologii. Nauczymy się również palpacji przedniej ściany brzucha w sposób praktyczny.

 

Podczas szkolenia z uroginekologii Instruktorki będą omawiać także badanie statyczne i dynamiczne kresy białej, USG powłok brzusznych i kresy białej (teoria i pokaz), dzienniczek mikcji i defekacji oraz ich interpretacji. Zajmiemy się także wywiadem i protokołem postępowania, profilaktyką wybranych problemów uroginekologicznych, tj. hemoroidy, żylaki sromu, rozejście spojenia łonowego, vulvodynia, wysiłkowe nietrzymanie moczu oraz dietą i używkami w fizjoterapii uroginekologicznej. Kurs ten będzie omawiał również elementy terapii manualnej przepony, terapii manualnej kobiet po porodzie, terapii przeciwobrzękowej po cesarskim cięciu czy po epizjotomii. Prowadzące Olga i Mata skupią się także na omówieniu terapii kobiet przed i po wybranych zabiegach uroginekologicznych, przy obniżeniu narządów, poruszą temat postępowania z vulvodynią czy terapii przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu.

 

Każdy Fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie coś dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie kursu fizjoterapii uroginekologicznej – będzie korzystał w całej swojej karierze pracy praktycznej z pacjentkami!

Szkolenie Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie
Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie
Termin
23.10.2021-24.10.2021
Cena
1497 zł

Instruktor: mgr Marcin Szkolnicki

 

Kurs dla osób chcących poznać rolę osteopatii w ginekologii i położnictwie.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs

Opinie wystawione przez innych Kursantów

Magdalena Poborca - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Magdalena Poborca
Licencjat fizjoterapii
Szkolenie zdecydowanie udane zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Szeroka wiedzą Prowadzącego i świetne podejście Organizatorów to w tym przypadku klucz do sukcesu. Pozdrowienia dla dla Marty i obu Marcinów, mam nadzieję że do zobaczenia na kolejnych szkoleniach!
Ewelina Gwizdoń - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Ewelina Gwizdoń
Magister fizjoterapii
Bardzo miło wspominam ten kurs. Wspaniały prowadzący,organizatorzy i mnóstwo wiedzy przekazane w bardzo przejrzysty sposób. Chce się przyjeżdżać na Wasze kursy i warsztaty, jesteście wspaniali, tak trzymać!
Monika Shamray - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Monika Shamray
Magister fizjoterapii
Szkolenie zorganizowane bardzo sprawnie. Organizator naprawdę oddaje się swojej pracy, czego widać efekty. Gratuluję tak świetnej organizacji.
Karolina Kosma - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Karolina Kosma
Magister fizjoterapii
Pełen profesjonalizm i indywidualne podejście dla każdego kursanta.
Fantastyczna atmosfera.
Polecam!
Elżbieta Ciężak - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Elżbieta Ciężak
Fizjoterapeuta
Rewelacja, duża dawka praktycznej wiedzy! Polecam każdemu :)
Marta Zaborowska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Marta Zaborowska
Fizjoterapeuta
Myślę, że jest to najlepszy kurs jeśli chodzi o ginekologię. Marcin to pasjonata, który daje z siebie 200%.
Szkolenie jest typowo praktyczne, jednak nie dostaniesz tutaj gotowców - głowa będzie pracować, tak abyś sam doszedł co i jak zrobić :)

Polecam! Jeśli zajmujesz się ginekologią - ten kurs całkowicie zmieni Twoje podejście do kobiet
Maria Sobczyńska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Maria Sobczyńska
fizjoterapeutka
Polecam Med Coach z czystym sumieniem!
Uczestniczyłam w wielu szkoleniach organizowanych przez różne firmy i Med Coach uważam za najlepszą :)
Wszystkie szkolenia w jakich uczestniczyłam na wysokim poziomie, bardzo dobra organizacja szkoleń, co więcej rewelacyjny kontakt z pracownikami Med Coach, zawsze służą pomocą - gdybym mogła dałabym więcej gwiazdek :)
Marcelina - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Marcelina
Student fizjoterapii
Bardzo fajnie zorganizowany kurs z panem Marianem Majchrzyckim :)
Karolina Baruś - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Karolina Baruś
Student fizjoterapii
Rewelacyjny kurs ze wspaniałą Panią prowadzącą na czele! Świetna organizacja, wszystko na plus! Dziękuję! :)
Agnieszka - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka
Fizjoterapeuta
Bardzo dobry, konkretny kurs. Dobra organizacja, szybkie przejścia z prezentacji do pokazu. Jestem bardzo zadowolona. Super prowadzący. Dziękuję! Już zapisuję się na następny.

Sprawdź także

39.75 zł
Zakupy z 7% rabatem
kup produkt
45.75 zł
49.75 zł
Zakupy z 7% rabatem
kup produkt
Sprawdź wszystkie produkty
Strefa Kursanta

  Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!

 

Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.

 

Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych! 

Załóż konto!
Nasi Instruktorzy
Poznaj wszystkich Instruktorów
Med Coach w liczbach
0
WYMAGAJĄCYCH ABSOLWENTÓW
0
CENIONYCH W POLSCE I NA ŚWIECIE INSTRUKTORÓW
0
zorganizowanych szkoleń
i webinarów
Zapisz się do newstlettera

Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!

Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!

Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Alona
Student fizjoterapii
Polecam, dobrze zgrany webinar, dostałam dużo rzeczy do przemyślenia!
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Paulina Rzeczkowska
Fizjoterapeuta
Wspaniałe szkolenie. Pan dr Ryszard Biernat to jest encyklopedia wiedzy. Świetny SZKOLENIOWIEC od którego warto zdobywać wiedzę.
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Puchlicka
Fizjoterapeuta
Genialne szkolenie! Ogrom nowej wiedzy. Prowadzące bardzo konkretne w przekazywanych treściach. Poruszono chyba każdy możliwy aspekt problemu. Do tego Pań poprostu bardzo ...
Masz pytania? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED COACH danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
Dane Firmy
Adres korespondencyjny
Med Coach
ul. Gromadzka 54A
30-719 Kraków
NIP: 6783164659
537 453 003 - Paulina
koordynator ds. szkoleń i dofinansowań
788 112 262 - Dominika
koordynator ds. eventów
505 930 072 - Marcin
koordynator ds. współpracy
Certyfikacja

O nas Szkolenia Zakończone szkolenia Kadra FAQ POLITYKA PRYWATNOŚCI REGULAMIN Rekomendacje Kodeks Etyki Firmy Med Coach Kontakt