Szkolenia stacjonarne!

Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne!

Szkolenia on-line!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szkolenia on-line z naszymi Instruktorami! 

Nagrania ze szkoleń on-line!

Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!

Sklep dla Fizjoterapeutów!

Skorzystaj z kodu rabatowego: MEDCOACH7 na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Masz pytania?

Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kurs suchego igłowania (dry needling) - Kraków

Pracujesz z pacjentami ortopedycznymi lub sportowcami? Czy wiesz, że to grupa pacjentów, której możesz pomóc jeszcze efektywniej i szybciej! Coraz częściej wybieranym przez fizjoterapeutów narzędziem wspomagającym terapię jest dry needling!

 

Z pewnością wielokrotnie zastanawiałeś się, jak to jest z tą igłoterapią suchą - czy to bezpieczne, a zarazem skuteczna metoda pracy z pacjentem? Kurs suchego igłowania w Krakowie to esencja wiedzy zgodna z autorskim programem edukacyjnym fizjoterapeuty neuroortopedycznego Karola Szapela. Rozwieje ona wszelkie wątpliwości dotyczące dry needlingu! Program kursu suchego igłowania zbudowany jest na podstawie obszernej metaanalizy i integracji współczesnych doniesień, teorii i hipotez naukowych oraz poparty 12-letnim doświadczeniem Instruktora w zakresie igłoterapii suchej. Kurs suchego igłowania składa się z dwóch modułów podczas których, zgłębisz od podstaw metodę terapeutyczną, która znajduje zastosowanie u pacjentów z przewlekłym i ostrym bólem w mięśniowo-powięziowych punktach spustowych.

 

W Med Coach na kursach suchego igłowania zyskasz umiejętność bezpiecznego, mechanicznego oddziaływania na wybraną strukturę anatomiczną za pomocą wprowadzanej przez skórę cienkiej igły, bez podawania (iniekcji) jakichkolwiek preparatów farmakologicznych ani suplementów. Nie damy Ci gotowych rozwiązań! Nauczysz się sposobu myślenia i wnioskowania klinicznego, które pomogą Ci stosować igłoterapię suchą u pacjentów, którzy realnie jej potrzebują!

 

Przyjdź na kurs i skorzystaj z wiedzy i doświadczenia wieloletniego praktyka i Instruktora suchego igłowania – mgr Karola Szapela! Ponadto Kraków to przepiękne miejsce aby zostać dłużej po kursie i odpocząć po intensywnym szkoleniu suchego igłowania.

Nasze szkolenia

Kurs Igłoterapia sucha
Igłoterapia sucha
Termin
24.09.2021-26.09.2021
Cena
1600 zł

Instruktor: Karol Szapel MSc PT MT CAFS
Next Generation Performance

 

Dwumodułowe szkolenie z zakresu śródmięśniowej igłoterapii suchej zakończone egzaminem.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs
Sprawdź wszystkie szkolenia

Projekt Med Coach powstał, by umożliwiać fizjoterapeutom w Polsce kształcenie zgodne z aktualnymi, światowymi trendami terapeutycznymi. Stworzony dla specjalistów w zakresie rehabilitacji ruchowej, treningu medycznego dąży nieprzerwanie do zapewnienia najnowszej wiedzy i umiejętności, wpisanych w charakterystykę zawodu fizjoterapeuty. Pojawiające się trendy w fizjoterapii oraz badania naukowe zmieniają aktualne podejście do codziennej terapii pacjentów. Warto być zatem na bieżąco z aktualnymi doniesieniami z zakresu fizjoterapii i osteopatii!

 

Firma Med Coach – szkolenia dla wymagających kompleksowo organizuje szkolenia fizjoterapii, osteopatii, treningu medycznego, w tym opisane poniżej kurs suchego igłowania. Oferta szkoleń Med Coach stanowi szeroki przekrój nowoczesnych nurtów szkoleniowych, dzięki czemu każdy zainteresowany znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, uwzględniając preferencje specjalizacyjne.

 

Szkolenie „Igłoterapia sucha” jest jednym z najbardziej specjalistycznych i kierunkowych szkoleń w naszej ofercie. Kurs igłoterapii prowadzony jest przez znakomitego specjalistę, fizjoterapeutę neuroortopedyzcnego Karola Szapela, który dzieli się swoim 12-letnim doświadczeniem dydaktycznym i wiedzą z zakresu igłoterapii suchej, anatomii palpacyjnej oraz biomechaniki. Prowadzący kurs suchego igłowania w Krakowie jest absolwentem fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W latach 2007 -2008 zdobywał wiedzę w dziedzinie terapii manualnej kończąc Ortopedyczną Terapię Manualną OMT Kaltenborn-Evjenth Konzept International™. Karol Szapel specjalizuje się w rehabilitacji neuroortopedycznej. Od ponad 14 lat pracuje z pacjentami głównie skupiając się na leczeniu zachowawczym bólu ostrego i przewlekłego oraz fizjoterapii opartej na analizie biomechanicznej oraz procesach desensytyzacji obwodowej i ośrodkowej. Jest czynnym członkiem międzynarodowych stowarzyszeń IASP - International Association for the Study of Pain i IMS - International Myopain Societ.

 

Kurs suchego igłowania w Krakowie ma na celu zapoznanie Uczestnika z najnowszą wiedzą, którą będzie potrafił praktycznie wykorzystać w codziennej praktyce klinicznej. Wiedza przekazywana na szkoleniu porusza temat anatomii i fizjologii układu mięśniowo-powięziowego, biomechaniki układu mięśniowo-powięziowego, patoneurofizjologii punktów spustowych, mechanizmów bólu lokalnego i rzutowanego z układu mięśniowo-powięziowego, mechanizmów powstawania i utrzymywania się zespołów bólu mięśniowo-powięziowego, współwystępowania dysfunkcji somatycznych, trzewnych i autonomicznych, podstaw oddziaływania, metodyki zabiegowej oraz bezpieczeństwa zabiegów suchego igłowania (ang. dry needling).

 

Igłoterapia sucha to kurs przedstawiający metodę terapeutyczną, która znajduje zastosowanie u pacjentów z przewlekłym i ostrym bólem w mięśniowo-powięziowych punktach spustowych. Polega na mechanicznym oddziaływaniu na wybraną strukturę anatomiczną za pomocą wprowadzanej przez skórę cienkiej i pełnej igły, bez podawania (iniekcji) jakichkolwiek preparatów farmakologicznych ani suplementów. Głównym mechanizmem oddziaływania igłoterapii suchej, bez względu na okolicę aplikacji, jest wywoływanie procesów odwrażliwienia obwodowego (desensytyzacji obwodowej).

Program kursu „suche igły” obejmuje zagadnienia teoretyczne i praktyczne. Obszernie omawianymi tematami są m.in. struktura układu mięśniowo-powięziowego (topografia, palpacja, badanie kliniczne), unerwienie układu mięśniowo-powięziowego (pochodzenie, przebiegi, topografia, palpacja, strefy ryzyka), unaczynienie układu mięśniowo-powięziowego (pochodzenie, przebiegi, topografia, palpacja, strefy ryzyka).

 

W trakcie szkolenia dry needling, Karol Szapel omawia również temat fizjologii i patofizjologii skurczu mięśniowego, definicje i terminologię mięśniowo-powięziowych punktów spustowych. Na podstawie aktualnej literatury prezentuje wiedzę w zakresie podstaw nauk o bólu mięśniowym czy dysfunkcji motorycznych, sensorycznych i autonomicznych w wyniku aktywności punktów spustowych.

 

Na szkoleniu koncentrujemy się także na czynnikach wywołujących i podtrzymujących aktywność punktów spustowych, kryteriach diagnostycznych mięśniowo-powięziowego zespołu bólowego, diagnostyce różnicowej. Szeroko poruszany w teorii i praktyce jest temat metodyki zabiegów igłoterapii suchej, w tym: wskazania i przeciwwskazania do suchego igłowania, informowanie o zabiegu i zgoda pacjenta, przygotowanie miejsca i narzędzi zabiegowych, dobór suchej igły, metody stabilizacji tkanki, zasady wkłucia, penetracji i manipulacji igłą do suchego igłowania. Karol Szapel na szkoleniu nie pomija również omówienia postępowania pozabiegowego, minimalizacji tkliwości pozabiegowej, postępowaniu w przypadku niepożądanych odpowiedzi śródzabiegowych oraz komplikacji po zabiegu igłoterapii suchej.

 

Kurs suchego igłowania składa się z dwóch 3-dniowych modułów, każdy po 54 godzin dydaktycznych. Pierwszy moduł obejmuje przedstawienie podstawowych informacji patofizjologicznych, diagnostycznych i metodycznych igłoterapii suchej oraz palpację, diagnostykę i techniki igłoterapeutyczne dla mięśni obręczy kończyny górnej i dolnej. Podczas drugiego modułu kursu suche igłowanie przedstawiamy zaawansowanye informacje neurofizjologiczne, różnicowanie i metodykę igłoterapii suchej, palpację, diagnostykę, różnicowanie i techniki igłoterapeutyczne dla mięśni kończyny górnej, kończyny dolnej oraz kręgosłupa. Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym, po którym wydawany jest certyfikat potwierdzający kompetencję w zakresie igłoterapii suchej.

 

Igłoterapia w rehabilitacji wykorzystywana jest w grupie pacjentów, którzy skarżą się na różnorodne dolegliwości. Są to przede wszystkim ostre i przewlekłe dolegliwości bólowe kręgosłupa (rwa kulszowa, kręcz szyi, dyskopatia) oraz przewlekłe stany przeciążeniowe (zapalenie ścięgna podeszwowego, ścięgna Achillesa, łokieć tenisisty, kolano biegacza). Jednak również igłoterapię w rehabilitacji zastosować można w przypadku problematycznego i ograniczającego zakresu ruchomości blizny, przy wzmożonym napięciu mięśniowym oraz jako działanie wspomagające przy urazach sportowych (skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia), jak również przy naderwaniach i naciągnięciach mięśni. Jednak należy pamiętać, iż nie wszystkie stany wymagają zastosowania tego zabiegu. Igłoterapii w rehabilitacji względnie nie należy stosować w cukrzycy, u pacjentów z obniżoną krzepliwością krwi oraz z ostrymi stanami immunologicznymi, podczas infekcji dróg oddechowych, przy występowaniu alergii na metal lub lateks, u pacjentów cierpiących na epilepsję, zaburzenia zastawek serca, u pacjentów osłabionych i z mnogą farmakoterapią, również u dzieci.

 

Kurs suchego igłowania w Krakowie otworzy przed Tobą nowe możliwości terapeutyczne, dzięki którym w bardziej selektywny sposób podejdziesz do terapii pacjentów. Wskażemy Ci drogę, dzięki której wykorzystasz dry needling przede wszystkim jako formę redukcji dolegliwości bólowych swoich pacjentów. Uzyskane krótkotrwałe efekty pozabiegowe będziesz mógł wykorzystać bezpośrednio po zabiegu. Na kursie pokażemy Ci jak wykorzystywać suche igły jako narzędzie umożliwiające pacjentowi wejście w dalsze fazy aktywnej terapii. Kurs igłoterapii suchej w Krakowie zgromadził już wielu zadowolonych Absolwentów, którzy zarażeni nową, skuteczną metodą terapeutyczną praktykują nabyte umiejętności w swoich miejscach pracy!

 

Igłoterapia sucha – kurs to nie jedyne szkolenie w zapleczu dydaktycznym terapeuty neuroortopedycznego Karola Szapela. Poza kursami igłoterapii suchej, kilku edycji doczekały się także szkolenia „Tendinopatia w modelu Evidence-Informed Practice”. Jest również autorem kilku szkoleń online m.in. „Igłoterapia sucha – skuteczność, a bezpieczeństwo” oraz „Tendinoatia – dlaczego i jak dozować obciążenia”, które są dostępne na stronie Med Coach w zakładce „Nagrania”.

 

Każdy Fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie temat dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie szkolenia igłoterapii suchej z pewnością będzie korzystał w całej swojej karierze pracy praktycznej z pacjentami!

Szkolenie Igłoterapia sucha
Igłoterapia sucha
Termin
24.09.2021-26.09.2021
Cena
1600 zł

Instruktor: Karol Szapel MSc PT MT CAFS
Next Generation Performance

 

Dwumodułowe szkolenie z zakresu śródmięśniowej igłoterapii suchej zakończone egzaminem.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs

Opinie wystawione przez innych Kursantów

Agnieszka Blicharz  - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Blicharz
fizjoterapeuta
Polecam kurs terapii wisceralnej w praktyce fizjoterapeuty prowadzony przez mgr Marcina Szkolnickiego. Jestem bardzo zadowolona. Mnóstwo wiedzy i od razu zastosowania jej w praktyce. Przy tym rewelacyjna atmosfera na kursie.
Kamil Kacprzak - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Kamil Kacprzak
Magister fizjoterapii
Bardzo dobry i sprawny kontakt, świetna organizacja szkolenia począwszy od zapisu, przez płatności po catering na szkoleniu. Zdecydowanie polecam!
Łukasz Gaworski - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Łukasz Gaworski
student osteopatii
Uczestniczyłem w szkoleniu "Osteopatyczna diagnostyka i terapia bólów głowy". Bardzo dobra organizacja, a prowadzący Michał Chwastowski bardzo rzetelnie i w łatwy sposób przedstawia ten ciężki temat. Polecam!!!
Agnieszka Tybinkowska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Tybinkowska
fizjoterapeuta
Dziękuję za kolejne warsztaty w których miałam przyjemność brać udział. Inspirujące i skuteczne, ciekawe i bogate. Warto było tam być :)
Asia  - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Asia
Fizjoterapeuta
Merytorycznie super - miód dla uszu. Od prowadzącej bijący ogrom wiedzy. Organizacyjnie bez zastrzeżeń. Dostęp do materiałów przez 5 dni!!! Na spokojne i bezstresowe sporządzenie notatek i przeanalizowanie raz jeszcze treści wykładowej:-) czego chcieć więcej! :-)
Anna Kuśnierczyk  - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Anna Kuśnierczyk
Fizjoterapeuta
Polecam. W bardzo przystępny sposób wytłumaczone procesy regeneracji tkanek. Dzięki jeszcze raz za profesjonalizm :)
Marta Sobolska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Marta Sobolska
Technik masażysta
Świetny kurs, pokazujący temat z wielu stron, bardzo dużo praktyki, bardzo fajny porządkujący wiedzę i wprowadzający informacje o najnajnajnowszych wynikach badań wstęp teoretyczny. Dr Michał Chwastowski ma rzadki talent przekazywania rzeczy trudnych tak, że przedszkolak by zrozumiał, a do tego dzięki poczuciu humoru, jest cały czas wesoło i nie ma momentów znużenia i zmęczenia, które nieuchronnie w ciągu trzech intensywnych dni powinny się pojawić.
Kurs wykracza szeroko poza temat bólów głowy, zahaczając o dietetykę, neurologię i inne powiązane problemy. Wykładowca jest bardzo szczodry i szczery w dzieleniu się wiedzą, a również wątpliwościami, zostawia kursantom przestrzeń do wyrobienia własnego zdania. Kurs daje z jednej strony narzędzia, do użycia w gabinecie natychmiast, a z drugiej pokazuje jak istotny jest namysł nad każdym przypadkiem i że nie te techniki, których mnóstwo przećwiczyliśmy są najważniejsze tylko praca Sherlocka Holmesa - szukanie źródła zakłócenia pracy organizmu jako całości.
Katarzyna Tarach - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Katarzyna Tarach
trener personalny
Wiele kwestii poruszonych na szkoleniu nie było mi znanych, więc tym bardziej jestem zadowolona z nowego zastrzyku wiedzy. Polecam!
Łukasz Wróbel - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Łukasz Wróbel
Technik masażysta
Bardzo ciekawy webinar, przygotowanie i prezentacja na najwyższym poziomie. Chcemy więcej :)
Katarzyna  - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Katarzyna
Fizjoterapeuta
Bardzo interesujące szkolenie, dużo nowych, ciekawych informacji, przekazanie olbrzymiej wiedzy anatomicznej oraz osteopatycznej. Jednym słowem SUPER!

Sprawdź także

Sprawdź wszystkie produkty
Strefa Kursanta

  Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!

 

Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.

 

Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych! 

Załóż konto!
Nasi Instruktorzy
Poznaj wszystkich Instruktorów
Med Coach w liczbach
0
WYMAGAJĄCYCH ABSOLWENTÓW
0
CENIONYCH W POLSCE I NA ŚWIECIE INSTRUKTORÓW
0
zorganizowanych szkoleń
i webinarów
Zapisz się do newstlettera

Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!

Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!

Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Frukacz
Fizjoterapeuta
Kurs przeprowadzony bardzo profesjonalnie, rzeczowo, merytorycznie i ciekawie. Brawo i szacunek za organizację szkolenia.....wszystkie aspekty (informacje, miejsce, catering, ...
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Sylwia Głąb
Fizjoterapeuta
Rewelacyjny kurs z bardzo sympatyczna Kasia. Dużo wiedzy merytorycznej i praktycznej w miłej, przyjacielskiej atmosferze ;)
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna Bolek
Fizjoterapeuta
Kurs pod każdym względem spełnił moje oczekiwania, a nawet je przerósł xD. Przekazana wiedza teoretyczna i praktyczna: szczegółowa, sposób bardzo przystępny. 2 ...
Masz pytania? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED COACH danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
Dane Firmy
Adres korespondencyjny
Med Coach
ul. Gromadzka 54A
30-719 Kraków
NIP: 6783164659
537 453 003 - Paulina
koordynator ds. szkoleń i dofinansowań
788 112 262 - Dominika
koordynator ds. eventów
505 930 072 - Marcin
koordynator ds. współpracy
Certyfikacja

O nas Szkolenia Zakończone szkolenia Kadra FAQ POLITYKA PRYWATNOŚCI REGULAMIN Rekomendacje Kodeks Etyki Firmy Med Coach Kontakt