Szkolenia stacjonarne!

Sprawdź nasze aktualne szkolenia stacjonarne!

Szkolenia on-line!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szkolenia on-line z naszymi Instruktorami! 

Nagrania ze szkoleń on-line!

Skorzystaj z możliwości wykupienia nagrań oraz materiałów z naszych szkoleń on-line!

Sklep dla Fizjoterapeutów!

Skorzystaj z kodu rabatowego: MEDCOACH7 na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Masz pytania?

Napisz do nas - zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kurs suchego igłowania (dry needling) - Kraków

Pracujesz z pacjentami ortopedycznymi lub sportowcami? Czy wiesz, że to grupa pacjentów, której możesz pomóc jeszcze efektywniej i szybciej! Coraz częściej wybieranym przez fizjoterapeutów narzędziem wspomagającym terapię jest dry needling!

 

Z pewnością wielokrotnie zastanawiałeś się, jak to jest z tą igłoterapią suchą - czy to bezpieczne, a zarazem skuteczna metoda pracy z pacjentem? Kurs suchego igłowania w Krakowie to esencja wiedzy zgodna z autorskim programem edukacyjnym fizjoterapeuty neuroortopedycznego Karola Szapela. Rozwieje ona wszelkie wątpliwości dotyczące dry needlingu! Program kursu suchego igłowania zbudowany jest na podstawie obszernej metaanalizy i integracji współczesnych doniesień, teorii i hipotez naukowych oraz poparty 12-letnim doświadczeniem Instruktora w zakresie igłoterapii suchej. Kurs suchego igłowania składa się z dwóch modułów podczas których, zgłębisz od podstaw metodę terapeutyczną, która znajduje zastosowanie u pacjentów z przewlekłym i ostrym bólem w mięśniowo-powięziowych punktach spustowych.

 

W Med Coach na kursach suchego igłowania zyskasz umiejętność bezpiecznego, mechanicznego oddziaływania na wybraną strukturę anatomiczną za pomocą wprowadzanej przez skórę cienkiej igły, bez podawania (iniekcji) jakichkolwiek preparatów farmakologicznych ani suplementów. Nie damy Ci gotowych rozwiązań! Nauczysz się sposobu myślenia i wnioskowania klinicznego, które pomogą Ci stosować igłoterapię suchą u pacjentów, którzy realnie jej potrzebują!

 

Przyjdź na kurs i skorzystaj z wiedzy i doświadczenia wieloletniego praktyka i Instruktora suchego igłowania – mgr Karola Szapela! Ponadto Kraków to przepiękne miejsce aby zostać dłużej po kursie i odpocząć po intensywnym szkoleniu suchego igłowania.

Nasze szkolenia

Kurs Igłoterapia sucha
Igłoterapia sucha
Termin
23.04.2021-25.04.2021
Cena
1600 zł

Instruktor: Karol Szapel MSc PT MT CAFS
Next Generation Performance

 

Dwumodułowe szkolenie z zakresu śródmięśniowej igłoterapii suchej zakończone egzaminem.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs
Sprawdź wszystkie szkolenia

Projekt Med Coach powstał, by umożliwiać fizjoterapeutom w Polsce kształcenie zgodne z aktualnymi, światowymi trendami terapeutycznymi. Stworzony dla specjalistów w zakresie rehabilitacji ruchowej, treningu medycznego dąży nieprzerwanie do zapewnienia najnowszej wiedzy i umiejętności, wpisanych w charakterystykę zawodu fizjoterapeuty. Pojawiające się trendy w fizjoterapii oraz badania naukowe zmieniają aktualne podejście do codziennej terapii pacjentów. Warto być zatem na bieżąco z aktualnymi doniesieniami z zakresu fizjoterapii i osteopatii!

 

Firma Med Coach – szkolenia dla wymagających kompleksowo organizuje szkolenia fizjoterapii, osteopatii, treningu medycznego, w tym opisane poniżej kurs suchego igłowania. Oferta szkoleń Med Coach stanowi szeroki przekrój nowoczesnych nurtów szkoleniowych, dzięki czemu każdy zainteresowany znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, uwzględniając preferencje specjalizacyjne.

 

Szkolenie „Igłoterapia sucha” jest jednym z najbardziej specjalistycznych i kierunkowych szkoleń w naszej ofercie. Kurs igłoterapii prowadzony jest przez znakomitego specjalistę, fizjoterapeutę neuroortopedyzcnego Karola Szapela, który dzieli się swoim 12-letnim doświadczeniem dydaktycznym i wiedzą z zakresu igłoterapii suchej, anatomii palpacyjnej oraz biomechaniki. Prowadzący kurs suchego igłowania w Krakowie jest absolwentem fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W latach 2007 -2008 zdobywał wiedzę w dziedzinie terapii manualnej kończąc Ortopedyczną Terapię Manualną OMT Kaltenborn-Evjenth Konzept International™. Karol Szapel specjalizuje się w rehabilitacji neuroortopedycznej. Od ponad 14 lat pracuje z pacjentami głównie skupiając się na leczeniu zachowawczym bólu ostrego i przewlekłego oraz fizjoterapii opartej na analizie biomechanicznej oraz procesach desensytyzacji obwodowej i ośrodkowej. Jest czynnym członkiem międzynarodowych stowarzyszeń IASP - International Association for the Study of Pain i IMS - International Myopain Societ.

 

Kurs suchego igłowania w Krakowie ma na celu zapoznanie Uczestnika z najnowszą wiedzą, którą będzie potrafił praktycznie wykorzystać w codziennej praktyce klinicznej. Wiedza przekazywana na szkoleniu porusza temat anatomii i fizjologii układu mięśniowo-powięziowego, biomechaniki układu mięśniowo-powięziowego, patoneurofizjologii punktów spustowych, mechanizmów bólu lokalnego i rzutowanego z układu mięśniowo-powięziowego, mechanizmów powstawania i utrzymywania się zespołów bólu mięśniowo-powięziowego, współwystępowania dysfunkcji somatycznych, trzewnych i autonomicznych, podstaw oddziaływania, metodyki zabiegowej oraz bezpieczeństwa zabiegów suchego igłowania (ang. dry needling).

 

Igłoterapia sucha to kurs przedstawiający metodę terapeutyczną, która znajduje zastosowanie u pacjentów z przewlekłym i ostrym bólem w mięśniowo-powięziowych punktach spustowych. Polega na mechanicznym oddziaływaniu na wybraną strukturę anatomiczną za pomocą wprowadzanej przez skórę cienkiej i pełnej igły, bez podawania (iniekcji) jakichkolwiek preparatów farmakologicznych ani suplementów. Głównym mechanizmem oddziaływania igłoterapii suchej, bez względu na okolicę aplikacji, jest wywoływanie procesów odwrażliwienia obwodowego (desensytyzacji obwodowej).

Program kursu „suche igły” obejmuje zagadnienia teoretyczne i praktyczne. Obszernie omawianymi tematami są m.in. struktura układu mięśniowo-powięziowego (topografia, palpacja, badanie kliniczne), unerwienie układu mięśniowo-powięziowego (pochodzenie, przebiegi, topografia, palpacja, strefy ryzyka), unaczynienie układu mięśniowo-powięziowego (pochodzenie, przebiegi, topografia, palpacja, strefy ryzyka).

 

W trakcie szkolenia dry needling, Karol Szapel omawia również temat fizjologii i patofizjologii skurczu mięśniowego, definicje i terminologię mięśniowo-powięziowych punktów spustowych. Na podstawie aktualnej literatury prezentuje wiedzę w zakresie podstaw nauk o bólu mięśniowym czy dysfunkcji motorycznych, sensorycznych i autonomicznych w wyniku aktywności punktów spustowych.

 

Na szkoleniu koncentrujemy się także na czynnikach wywołujących i podtrzymujących aktywność punktów spustowych, kryteriach diagnostycznych mięśniowo-powięziowego zespołu bólowego, diagnostyce różnicowej. Szeroko poruszany w teorii i praktyce jest temat metodyki zabiegów igłoterapii suchej, w tym: wskazania i przeciwwskazania do suchego igłowania, informowanie o zabiegu i zgoda pacjenta, przygotowanie miejsca i narzędzi zabiegowych, dobór suchej igły, metody stabilizacji tkanki, zasady wkłucia, penetracji i manipulacji igłą do suchego igłowania. Karol Szapel na szkoleniu nie pomija również omówienia postępowania pozabiegowego, minimalizacji tkliwości pozabiegowej, postępowaniu w przypadku niepożądanych odpowiedzi śródzabiegowych oraz komplikacji po zabiegu igłoterapii suchej.

 

Kurs suchego igłowania składa się z dwóch 3-dniowych modułów, każdy po 54 godzin dydaktycznych. Pierwszy moduł obejmuje przedstawienie podstawowych informacji patofizjologicznych, diagnostycznych i metodycznych igłoterapii suchej oraz palpację, diagnostykę i techniki igłoterapeutyczne dla mięśni obręczy kończyny górnej i dolnej. Podczas drugiego modułu kursu suche igłowanie przedstawiamy zaawansowanye informacje neurofizjologiczne, różnicowanie i metodykę igłoterapii suchej, palpację, diagnostykę, różnicowanie i techniki igłoterapeutyczne dla mięśni kończyny górnej, kończyny dolnej oraz kręgosłupa. Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym, po którym wydawany jest certyfikat potwierdzający kompetencję w zakresie igłoterapii suchej.

 

Igłoterapia w rehabilitacji wykorzystywana jest w grupie pacjentów, którzy skarżą się na różnorodne dolegliwości. Są to przede wszystkim ostre i przewlekłe dolegliwości bólowe kręgosłupa (rwa kulszowa, kręcz szyi, dyskopatia) oraz przewlekłe stany przeciążeniowe (zapalenie ścięgna podeszwowego, ścięgna Achillesa, łokieć tenisisty, kolano biegacza). Jednak również igłoterapię w rehabilitacji zastosować można w przypadku problematycznego i ograniczającego zakresu ruchomości blizny, przy wzmożonym napięciu mięśniowym oraz jako działanie wspomagające przy urazach sportowych (skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia), jak również przy naderwaniach i naciągnięciach mięśni. Jednak należy pamiętać, iż nie wszystkie stany wymagają zastosowania tego zabiegu. Igłoterapii w rehabilitacji względnie nie należy stosować w cukrzycy, u pacjentów z obniżoną krzepliwością krwi oraz z ostrymi stanami immunologicznymi, podczas infekcji dróg oddechowych, przy występowaniu alergii na metal lub lateks, u pacjentów cierpiących na epilepsję, zaburzenia zastawek serca, u pacjentów osłabionych i z mnogą farmakoterapią, również u dzieci.

 

Kurs suchego igłowania w Krakowie otworzy przed Tobą nowe możliwości terapeutyczne, dzięki którym w bardziej selektywny sposób podejdziesz do terapii pacjentów. Wskażemy Ci drogę, dzięki której wykorzystasz dry needling przede wszystkim jako formę redukcji dolegliwości bólowych swoich pacjentów. Uzyskane krótkotrwałe efekty pozabiegowe będziesz mógł wykorzystać bezpośrednio po zabiegu. Na kursie pokażemy Ci jak wykorzystywać suche igły jako narzędzie umożliwiające pacjentowi wejście w dalsze fazy aktywnej terapii. Kurs igłoterapii suchej w Krakowie zgromadził już wielu zadowolonych Absolwentów, którzy zarażeni nową, skuteczną metodą terapeutyczną praktykują nabyte umiejętności w swoich miejscach pracy!

 

Igłoterapia sucha – kurs to nie jedyne szkolenie w zapleczu dydaktycznym terapeuty neuroortopedycznego Karola Szapela. Poza kursami igłoterapii suchej, kilku edycji doczekały się także szkolenia „Tendinopatia w modelu Evidence-Informed Practice”. Jest również autorem kilku szkoleń online m.in. „Igłoterapia sucha – skuteczność, a bezpieczeństwo” oraz „Tendinoatia – dlaczego i jak dozować obciążenia”, które są dostępne na stronie Med Coach w zakładce „Nagrania”.

 

Każdy Fizjoterapeuta poszukujący nowych szkoleń fizjoterapeutycznych i osteopatycznych znajdzie temat dla siebie w Med Coach i nie pożałuje! A z wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie szkolenia igłoterapii suchej z pewnością będzie korzystał w całej swojej karierze pracy praktycznej z pacjentami!

Szkolenie Igłoterapia sucha
Igłoterapia sucha
Termin
23.04.2021-25.04.2021
Cena
1600 zł

Instruktor: Karol Szapel MSc PT MT CAFS
Next Generation Performance

 

Dwumodułowe szkolenie z zakresu śródmięśniowej igłoterapii suchej zakończone egzaminem.

praktyczna nauka technik pod okiem Instruktora
obszerny skrypt
certyfikat uczestnictwa
dostęp do materiałów i filmów ze szkolenia
Zapisz się na kurs

Opinie wystawione przez innych Kursantów

Marta  Sutkowska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Marta Sutkowska
Fizjoterapeuta
Super! Polecam :)
Anna Kuśnierczyk  - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Anna Kuśnierczyk
Fizjoterapeuta
Polecam. W bardzo przystępny sposób wytłumaczone procesy regeneracji tkanek. Dzięki jeszcze raz za profesjonalizm :)
Elwira Świder - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Elwira Świder
Magister fizjoterapii
Rewelacyjna organizacja i pomoc w uzyskaniu dofinansowania na naprawdę wartościowy kurs. Szczerze polecam szkolenie Osteopatyczna diagnostyka i terapia bólów głowy u Michała Chwastowskiego. Dodatkowe plusy za rewelacyjną atmosferę!
Joanna Sław-Eliasz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Joanna Sław-Eliasz
Inne
Rewelacyjne szkolenie. Świetnie przekazana wiedza praktyczna. Polecam innym, sama czekam na następne szkolenia.
Kinga Oracz - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Kinga Oracz
Magister fizjoterapii
Szkolenie jak zawsze organizacyjnie na najwyższym poziomie, merytorycznie również bardzo dobrze. Michał Chmiel potrafi poukładać w głowie :)
Marta  Sutkowska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Marta Sutkowska
Fizjoterapeuta
Super! Gorąco polecam szkolenie! Ogrom wiedzy na temat pracy z kobietą w ciąży oraz świetne podejście, traktujące pacjentkę jako całość. Mnóstwo ciekawostek i dużo bardzo ważnej wiedzy, polecam wszystkim (zarówno rozpoczynającym pracę z kobietami w ciąży, jak i już pracującym). Do tego profesjonalizm i ekstra atmosfera! :) Plus utworzenie wspólnej grupy, na której możemy dzielić się wiedzą. Bardzo, bardzo polecam!
Wojciech Brożek - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Wojciech Brożek
Technik fizjoterapii
Bardzo mi się podobało. Teoria i praktyka w idealnych proporcjach. Prowadząca to po prostu mistrzyni. Sala wykładowa z całym zapleczem na na wysokim poziomie. Dziękuję.
Agnieszka Karaś - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Karaś
fizjoterapeuta
Jak zawsze fantastyczna organizacja i fantastyczna prowadząca z "pierdylionem" wskazówek dla kursantów! Dziękuję
Kinga Soboń - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Kinga Soboń
Technik fizjoterapii
Uczestniczyłam w warsztatach Terapia manualna dla kobiet w ciąży i jestem zachwycona. Prowadząca Magda to profesjonalizm i życzliwość w każdym calu. Świetne podejście do Kursantów, bardzo partnersko. To moja pierwsza przygoda z Med Coach , ale mam nadzieję, że nie ostatnia. Bardzo dobra organizacja szkolenia. Serdecznie polecam!
Katarzyna Kaczmarska - opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Katarzyna Kaczmarska
fizjoterapeuta
Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Pełen profesjonalizm. Ogrom przydatnej wiedzy. Brawa dla Prowadzącego :)

Sprawdź także

1709.75 zł
1898.75 zł
Zakupy z 7% rabatem
kup produkt
Sprawdź wszystkie produkty
Strefa Kursanta

  Strefa Kursanta to miejsce stworzone z myślą o Tobie - Uczestniku szkoleń i warsztatów w Med Coach!

 

Wszystko w jednym miejscu: informacje organizacyjne, status płatności, faktury do pobrania, przypomnienie o szkoleniu, materiały po kursie.

 

Po założeniu konta w Strefie Kursanta zapiszesz się na szkolenie jednym kliknięciem, bez konieczności wielokrotnego podawania danych! 

Załóż konto!
Nasi Instruktorzy
Poznaj wszystkich Instruktorów
Med Coach w liczbach
0
WYMAGAJĄCYCH ABSOLWENTÓW
0
CENIONYCH W POLSCE I NA ŚWIECIE INSTRUKTORÓW
0
zorganizowanych szkoleń
i webinarów
Zapisz się do newstlettera

Informujemy tylko o wielkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych w Med Coach!

Dzielimy się dobrymi treściami naszych Instruktorów!

Zgadzam się na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych od MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59 zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Alona
Student fizjoterapii
Polecam, dobrze zgrany webinar, dostałam dużo rzeczy do przemyślenia!
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Paulina Rzeczkowska
Fizjoterapeuta
Wspaniałe szkolenie. Pan dr Ryszard Biernat to jest encyklopedia wiedzy. Świetny SZKOLENIOWIEC od którego warto zdobywać wiedzę.
opinie o kursach z zakresu fizjoterapii, osteopatii, dietetyki i treningu
Agnieszka Puchlicka
Fizjoterapeuta
Genialne szkolenie! Ogrom nowej wiedzy. Prowadzące bardzo konkretne w przekazywanych treściach. Poruszono chyba każdy możliwy aspekt problemu. Do tego Pań poprostu bardzo ...
Masz pytania? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MED COACH danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest MED COACH, os. Na Stoku 31/13, 31-706 Kraków, NIP 678 316 46 59. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
Dane Firmy
Adres korespondencyjny
Med Coach
ul. Gromadzka 54A
30-719 Kraków
NIP: 6783164659
537 453 003 - Paulina
koordynator ds. szkoleń i dofinansowań
788 112 262 - Dominika
koordynator ds. eventów
505 930 072 - Marcin
koordynator ds. współpracy
Certyfikacja

O nas Szkolenia Zakończone szkolenia Kadra FAQ POLITYKA PRYWATNOŚCI REGULAMIN Rekomendacje Kodeks Etyki Firmy Med Coach Kontakt